Find accommodation & make a request

Wakacje w Caines

Mała, ale piękna wioska Caines położona jest na wysokości około 590 m n.p.m. nad Merano - dokładnie tam, gdzie Val Passiria odgałęzia się na północ.

Church in Kuens
Church in Kuens

The parish church of Kuens is consecrated to the Saints Mauritius and Korbinian and dates back to the Romanesque period.

© Passeiertal

Wioska położona pomiędzy Tirolo i Rifiano liczy niespełna 400 mieszkańców. To czyni ją jedną z najmniejszych społeczności w Południowym Tyrolu. Jeśli szukasz wakacji charakteryzujących się spokojem i relaksem - a także lubisz codziennie robić coś na świeżym powietrzu - Caines jest idealnym miejscem. Ponieważ między tętniącym życiem uzdrowiskiem Merano a rustykalną Val Passiria zawsze jest mnóstwo różnorodności.

Spokojne wędrówki po schroniskach i wymagające wycieczki na szczyty rozpoczynają się tuż za progiem, podobnie jak szlaki rowerowe i górskie. Dolina Spronsertal z idyllicznymi górskimi jeziorami, Gruppo di Tessa, interesujące piramidy ziemne w dolinie Fineletal i Kuenser Waalweg są również w zasięgu ręki.

Łagodny klimat typowy dla regionu Merano i wiele godzin słonecznych gwarantują wyjątkowo długi sezon turystyczny. Winnice i sady wokół Caines oraz alpejska panorama w tle nadają każdemu przedsięwzięciu wyjątkową oprawę.

Kultura i tradycja w Caines

Miłośnicy sztuki i kultury powinni odwiedzić romański kościół parafialny w centrum miejscowości, który poświęcony jest świętym Mauritiusowi i Corbinianowi. Zainteresowani tradycją i zwyczajami powinni odwiedzić małe muzeum traktorów: w Ungericht Hof w Caines znajduje się ponad 60 zabytkowych traktorów, które można oglądać bezpłatnie.

Tourist Office Passeiertal
Tourist Office Passeiertal
Passeirerstraße 40 - 39015 St. Leonhard in Passeier
+39 0473 656 188
info@passeiertal.it
www.passeiertal.it

Current holiday offers

from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier

The 5-star sport and wellness resort South Tyrol with 10.500 m² Spa Areas, 23 Saunas, 7 Tennis Courts, 12 Pools, 4-hole Golf Course.

To the hotel

Images

Church in Kuens
Church in Kuens

The parish church of Kuens is consecrated to the Saints Mauritius and Korbinian and dates back to the Romanesque period.

© Passeiertal
Chapel in Kuens in Passeiertal
Chapel in Kuens in Passeiertal

A picturesque chapel in Kuens at the beginning of Passeiertal valley.

© Internet Consulting - Patrick Kammerlander
Free online catalogues
Request our online catalogues for further information!
Choose all
Passeiertal near Meran
kataloge

Attractions in Kuens

Selected accommodations in Kuens

Service