Find accommodation & make a request

Narciarstwo w Południowym Tyrolu

Czego potrzeba do fantastycznego urlopu narciarskiego? Doskonale przygotowane stoki i najnowocześniejsze wyciągi - oba te elementy są oczywistością we wszystkich ośrodkach narciarskich Południowego Tyrolu. Ale urlop narciarski w Południowym Tyrolu oferuje znacznie więcej.

Dzięki korzystnemu położeniu na południe od Alp, jest tu więcej godzin słonecznych niż gdziekolwiek indziej, a optymalne połączenie alpejskiej tradycji i śródziemnomorskiego stylu życia jest widoczne nie tylko w wysokich standardach kulinarnych w schroniskach narciarskich. Południowy Tyrol ma to coś, co sprawia, że zimowe wakacje są niezapomniane.

Ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu

Skiing Meran 2000
Skiing Meran 2000

The ski area above the city of Meran offers sunny slopes, modern lift facilities and inviting ski huts.

© Meran 2000 - Manuel Kottersteger

Jazda na nartach to świetna zabawa

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy profesjonalistą, rodziną czy singlem, miłośnikiem przyjemności czy adrenaliny - w Południowym Tyrolu znajdziesz idealny ośrodek narciarski dla każdej umiejętności, wieku i gustu: rodziny czują się jak w domu na przyjaznych dzieciom terenach narciarskich z wyspecjalizowanymi szkółkami narciarskimi i przedszkolami narciarskimi. Miłośnicy eleganckiego stylu telemarkowego są zachwyceni szeroką gamą doskonale przygotowanych stoków. Młodzi i młodzi duchem freestylowcy mogą naprawdę się wyszaleć w snowparkach i na zabawnych stokach. Chcesz jeszcze więcej akcji? Paralotniarstwo, żeglarstwo lodowe i snowkiting są również możliwe w ośrodkach narciarskich Południowego Tyrolu.

Duże ośrodki narciarskie, takie jak Three Peaks Dolomity, Val Gardena, Alta Badia lub Plan de Corones, zachwycają zapierającą dech w piersiach panoramą Dol omitów, a także wymagającymi trasami zjazdowymi i nie pozostawiają nic innego do życzenia. Nie ma szans na nudę, kolejne wyzwanie już czeka: dzięki różnym stowarzyszeniom narciarskim, takim jak Ortles Skiarena lub karuzela narciarska Dolomiti Superski, miłośnicy sportów zimowych mogą wypróbować stoki partnerskich ośrodków narciarskich z odpowiednim karnetem narciarskim.

Tobogganing in Schnals
Tobogganing in Schnals

Families will look forward to perfectly prepared toboggan runs in Schnals.

© Tourismusverein Schnalstal - Alex Filz

Doskonała atmosfera dobrego samopoczucia

Osoby spędzające urlop narciarski w Południowym Tyrolu mogą liczyć nie tylko na puch, imponujący górski krajobraz i ciepłą gościnność, ale także na zróżnicowaną ofertę wokół stoków. Szybkie tory saneczkowe i zabawne rundy na łyżwach są świetną zabawą dla młodszych i starszych, podczas gdy panoramiczne trasy biegowe i wysokogórskie wycieczki narciarskie utrzymują entuzjastów sportów zimowych w pocie czoła aż do wiosny. Czy to w butach górskich, czy w rakietach śnieżnych: romantyczne zimowe wędrówki po oczyszczonych ścieżkach lub nietkniętych stokach inspirują miłośników przyrody.

Po wysiłku fizycznym entuzjaści sportów zimowych mogą zregenerować siły i ogrzać się w czystym zimowym powietrzu w jednej z licznych oaz wellness. Rustykalne chaty, chłodne bary i przytulne restauracje zapraszają do relaksu i zabawy: Dzięki różnorodności miejsc, w których można się zatrzymać, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, od rozpieszczonej pary smakoszy, przez singla w imprezowym nastroju, po rodzinę z ogromnym apetytem.

Images

The holiday region Gitschberg Jochtal
The holiday region Gitschberg Jochtal

The family-friendly Gitschberg Jochtal ski region with views of the Eisack Valley, situated at the entrance to the Puster Valley

© Tourismusverein Gitschberg Jochental
Ski area Vigiljoch
Ski area Vigiljoch

Wellness and family ski area Vigiljoch

© Ortler Skiarena/Alex Filz - TV Lana und Umgebung
Ski area Ladurns in Pflersch
Ski area Ladurns in Pflersch

Modern lift facilities bring skiers to lofty heights in the ski area of Ladurns.

© Tourismusverein Gossensass - Manuel Kottersteger
Skiing in Gröden
Skiing in Gröden

Dreamlike sunny slopes and magnificent views of the mountain world of the Dolomites are offered on the ski runs in Gröden.

© DOLOMITES Val Gardena / Gröden - Sebastian Stiphout
Skiing in Gröden - Seceda
Skiing in Gröden - Seceda

On the slopes of Seceda near St. Ulrich and St. Christina in Gröden, ski fans enjoy optimal conditions and wonderful views.

© DOLOMITES Val Gardena / Gröden - Werner Dejori
Gran Giro delle Cime
Gran Giro delle Cime

Skiing in the Dolomites - UNESCO world natural heritage

© Drei Zinnen Dolomites
Freefallride 3 Zinnen Dolomites
Freefallride 3 Zinnen Dolomites

Freefallride 3 Zinnen Dolomites

© Drei Zinnen Dolomites

Selected accommodations in South Tyrol

Service