Find accommodation & make a request
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz

Dürerweg w Egna

Wędrówka śladami słynnego niemieckiego malarza Albrechta Dürera i jednocześnie odkrywanie wspaniałych okolic Egna w Południowym Tyrolu...

Nie tylko Goethe przejeżdżał przez Południowy Tyrol podczas swojej podróży do Włoch. Wieki wcześniej przejeżdżał tędy również Dürer, który wielokrotnie się tu zatrzymywał. W 1494 roku słynny artysta wyruszył w swoją pierwszą podróż do Włoch, do Wenecji. Istnieją dowody na to, że dolina Etsch była wówczas zalana, więc Dürer był zmuszony obrać inną trasę na południe. Po pobycie w Klösterle w St. Florian niedaleko Egna, udał się z Lag do Buchholz i ostatecznie do Segonzano.

Etapy Drogi Dürera, gdzie do dziś można podążać śladami artysty:

  • Klösterle: został zbudowany w XIII wieku i oferował podróżnym wyżywienie i zakwaterowanie - w tym Albrechtowi Dürerowi. Warto tu zobaczyć pozostałości murów romańskiego budynku i fragmenty rzymskiej drogi Via Claudia Augusta. Wystawione są tu również rzadkie świadectwa dawnych podróży.
  • Most Rzymski: Około 2 km od Laag, dobrze utwardzona ścieżka prowadzi do strumienia Laukasbach, który jest przekraczany na śmiałej konstrukcji, "rzymskim moście". Ma on 10 m wysokości i jest w całości wykonany z kamienia. Ponieważ droga ta była również ważnym połączeniem z południem w czasach Karola Wielkiego, most nazywany jest również "Semita Karoli".
  • Młyn wodny w górach: Albrecht Dürer zapisał swoje wrażenia z podróży po Południowym Tyrolu. Na akwareli przedstawił młyn, który według wielu analiz można jednoznacznie przypisać do dolin Adygi i Cembra. Dlatego też obraz z młynem wodnym stał się logo ścieżki Dürera.
  • Kasztanowce: Wśród rzeczy, które Rzymianie pozostawili na Via Claudia Augusta już w pierwszym wieku po Chrystusie, są kasztanowce. Kasztan jest bardzo pożywnym owocem, który można łatwo przechowywać w postaci suchej i transportować na niewielkiej przestrzeni. Wzdłuż Szlaku Dürera znajduje się również wiele drzew kasztanowych, a w miejscu odpoczynku przygotowywane jest typowe danie z kasztanów, zwane "daniem wędrowca" na cześć Dürera.
  • Piramidy ziemnew Segonzano: piramidy ziemne są wynikiem naturalnego procesu osadzania się moren i podlegają ciągłej ewolucji. Rio Regnana przecięła masę morenową wzdłuż, a woda deszczowa utworzyła dużą liczbę grzbietów. Jeśli w materiale ziemnym znajdują się teraz większe głazy, chronią one glebę pod spodem, woda przenosi glebę dookoła, a kolumna zwężająca się w ten sposób przybiera coraz bardziej kształt piramidy.
  • ZamekSegonzano: Zamek został zbudowany w średniowieczu dla biskupa Friedricha Vanga. Po grabieżach, pożarach i powodziach jest obecnie tylko ruiną, a pozostałości jego murów stoją w naturalnym punkcie przejściowym między brzegami. Wokół tak zwanej "rzymskiej" lub "więziennej wieży" w okolicznych społecznościach krążą liczne legendy i opowieści.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Images

Dürer path in Neumarkt
Dürer path in Neumarkt

Well-marked hiking paths along Dürer path

© Internet Consulting - Fabian Auer
Dürerweg path
Dürerweg path

Dürerweg path goes from Laag to Buchholz near Neumarkt.

© Feriendestination Castelfeder/Marion Lafogler
Dürerweg path
Dürerweg path

Dürerweg path goes from Laag to Buchholz near Neumarkt.

© Feriendestination Castelfeder/Marion Lafogler
Dürerweg path
Dürerweg path

Dürerweg path goes from Laag to Buchholz near Neumarkt.

© Feriendestination Castelfeder/Marion Lafogler

Wędrówki tematyczne

Service