Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Apteki w Południowym Tyrolu

Przez cały rok z niecierpliwością czekasz na kilka dni ciszy i spokoju, piękne wędrówki w dziewiczej przyrodzie i relaksujące godziny z rodziną.

Co się jednak ciągle powtarza: Gdy tylko dotrzesz na miejsce, maluchy zaczynają chorować, a Ty walczysz z gorączką lub rozstrojem żołądka. Dlaczego chorujesz na wakacjach? W większości przypadków jest to spowodowane stresem przed podróżą, podekscytowaniem przed wakacjami i długim siedzeniem w samochodzie lub pociągu. Siedzenie prowadzi do napięcia pleców, a klimatyzacja często powoduje przeziębienia - nawet latem.

Zamiast jednak panikować, warto skorzystać z pomocy wyszkolonych farmaceutów. Apteka znajduje się w prawie każdej wiosce Południowego Tyrolu, a w miastach nawet w kilku. Opieka zdrowotna jest gwarantowana również w weekendy, ponieważ jedna lub więcej aptek na zmianę zapewnia obsługę apteczną.

Które apteki są otwarte w weekendy?

Gdziekolwiek spędzasz wakacje w Południowym Tyrolu, Twoje zdrowie jest pod dobrą opieką i nie musisz się o nic martwić również w weekend. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, kiedy apteki są otwarte w weekendy lub w regularnych godzinach pracy, jest czytanie aktualnych gazet codziennych lub tutaj w Internecie. Tam natychmiast znajdziesz farmaceutów w Twojej najbliższej okolicy.

Jeśli gorączka nie ustępuje nawet po dobrych radach i dobrych uczynkach farmaceuty, często potrzebne są leki na receptę: W każdej aptece możesz dowiedzieć się, który lekarz może Cię zbadać.

Warto wiedzieć

Usługa