Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Miejsca do grillowania w Południowym Tyrolu

Jest lato, świeci słońce, jest przyjemnie i chłodno w cieniu drzew, a jedzenie na świeżym powietrzu jest naprawdę przyjemne. Wszyscy, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnych przekąsek na wakacjach lub gotowania w domu, mogą zarezerwować jedno z miejsc do grillowania w całym Południowym Tyrolu.

Oczywiście podczas grillowania nie może zabraknąć najważniejszego: w Południowym Tyrolu można kupić wysokiej jakości mięso od lokalnych producentów z całego kraju. Grillowanie filetów, kiełbasek i polenty z całą rodziną jest w ten sposób jeszcze przyjemniejsze. Wiele osób nie ma możliwości grillowania w domu. Miejsca do grillowania w Południowym Tyrolu są w pełni wyposażone i wyjątkowo wygodne.

Aby skorzystać z miejsc do grillowania, należy dokonać wcześniejszej rezerwacji w lokalnym biurze turystycznym lub odpowiedniej organizacji. Cena różni się w zależności od miejsca, a czasami nie ma żadnych kosztów.

Oto nasze rekomendacje dotyczące miejsc do grillowania w Południowym Tyrolu

Val Pusteria:

  • San Candido - miejsce do grillowania w miejscowości Pizach - zapisy pod adresem: polizialocale@sancandido.eu.
  • Villabassa - w parku zdrojowym, nad rzeką i bezpośrednio przy dużym placu zabaw z urządzeniami Kneippa, pośród zieleni znajduje się miejsce do grillowania - rejestracja w biurze turystycznym Villabassa, tel. +39 0474 745136 lub info@niederdorf.it.

Merano i okolice:

  • Lazag - Na terenie rekreacyjnym Passer Fritz, w środku natury i dostępnym wyłącznie pieszo lub ścieżką rowerową. Miejsca do grillowania znajdują się bezpośrednio nad Passer, nad brzegiem wspaniałego jeziora Lazag. Teren rekreacyjny Lazag jest dostępny bezpłatnie.

Val Venosta:

  • Pratoam St elvio - Przy stawie rybnym w Prato na Stelvio znajduje się kilka miejsc do grillowania i drewnianych stołów. Można tu również samodzielnie łowić ryby na grilla bez konieczności posiadania licencji. Bilet dzienny na łowienie ryb w stawie jest dostępny w sąsiednim barze. Można tam również uzyskać więcej informacji na temat miejsc do grillowania. Na miejscu dostępne są również toalety, woda pitna, parking i plac zabaw.
  • Mals - W pobliżu Resii i placu zabaw Schleiser znajduje się miejsce do grillowania i drewniane stoły, częściowo zadaszone, a także fontanna z wodą pitną. W pobliżu znajduje się również boisko do piłki nożnej, huśtawki, zjeżdżalnie i parking.

Valle Isarco:

  • Natz - Miejsce do grillowania znajduje się zaledwie 5 minut od centrum wioski. Z Residence Lindenhof należy iść wzdłuż Kreuzweg (ślepej uliczki). Po dotarciu do jego końca miejsce do grillowania znajduje się po lewej stronie, pod skałą pośród zieleni - rejestracja w gminie Natz, tel. +39 0472 976 800.

Alta Badia:

  • LaValle - miejsce do grillowania przy Gnates, tuż za centrum La Valle, pośród zieleni. W pobliżu znajduje się plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalnią. Miejsce do grillowania jest murowane, a przed deszczem i słońcem chroni zadaszony drewniany pawilon. Dostępna jest również woda pitna i toaleta - rezerwacja pod numerem +39 0471 847 037.

Plan de Corones:

  • SanVigilio di Marebbe - 10 minut jazdy samochodem od popularnej plaży Ciamaor, gdzie znajduje się plac zabaw, płytkie cieki wodne do kąpieli Kneippa, miejsca piknikowe i wypoczynkowe, jest miejsce do grillowania Fodara Masaronn - zarejestruj się w biurze turystycznym San Vigilio, tel. 0474 501 037.
  • Valdaora - w pobliżu popularnego placu zabaw Kinderwelt Valdaora, miejsce do grillowania Stocker oferuje kilka chat i stołów bezpośrednio na pięknej łące, na ścieżce rowerowej i nad potokiem Brunstbach - rejestracja w biurze turystycznym Valdaora, tel. +39 0474 496277 lub info@olang.com.

Oprócz tych rekomendacji, w Południowym Tyrolu znajduje się kilka innych miejsc do grillowania na świeżym powietrzu. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej, jest skontaktowanie się z lokalnymi stowarzyszeniami turystycznymi.

Warto wiedzieć

Usługa