Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Pomoc w razie wypadku i awarii w Południowym Tyrolu

Nikt nie chce, aby to się stało, ale od czasu do czasu tak się dzieje: awaria lub wypadek samochodu, motocykla lub kampera podczas wakacji w Południowym Tyrolu. Zebraliśmy dla Ciebie kilka informacji na ten temat - od usługi holowania po raport z wypadku.

W razie wypadku we Włoszech, a więc także w Południowym Tyrolu, należy się zatrzymać, włączyć światła awaryjne, założyć kamizelkę odblaskową (którą zawsze należy mieć w samochodzie ), zabezpieczyć miejsce wypadku i udzielić pomocy poszkodowanym. W przypadku obrażeń ciała należy powiadomić policję lub pogotowie ratunkowe: najlepszym sposobem jest skorzystanie ze standardowego europejskiego numeru alarmowego 112. W przypadku poważnych uszkodzeń lub sporów z drugą stroną uczestniczącą w wypadku, w każdym przypadku należy również wezwać policję. Na autostradach znajdują się skrzynki alarmowe.

Europejski raport z wypadku

Zaleca się - nie tylko w przypadku wypadków w Południowym Tyrolu - wypełnienie europejskiego formularza zgłoszenia wypadku, aby dokładnie zarejestrować, jak doszło do wypadku, a tym samym ułatwić szybkie zaspokojenie roszczenia. Formularz jest dostępny do pobrania w różnych językach, np. na stronach internetowych automobilklubów. Idealnie byłoby mieć dwa jego wydruki w samochodzie przez cały czas.

Usługa holowania i nie tylko

Usługa pomocy w razie awarii i wypadków ACI (Automobile Club d' Italia) jest dostępna bezpłatnie przez całą dobę we Włoszech pod numerem 803 116 lub z zagranicznego telefonu komórkowego pod numerem 800 116 800 . Jeśli wykupiłeś polisę ubezpieczeniową w firmie ubezpieczeniowej lub jesteś członkiem klubu motoryzacyjnego, możesz skontaktować się z odpowiednią całodobową infolinią firmy ubezpieczeniowej lub klubu motoryzacyjnego w razie wypadku lub awarii. Wielu producentów samochodów oferuje również 24-godzinny numer serwisowy w ramach gwarancji mobilności, z którego można również skorzystać, aby uzyskać pomoc w nagłych wypadkach w innych krajach europejskich.

Warto wiedzieć

Usługa