Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Podatek lokalny w Południowym Tyrolu

Nakładanie podatku uzdrowiskowego lub lokalnego jest powszechną praktyką w wielu regionach turystycznych na całym świecie od wielu lat. Od 1 stycznia 2014 r. podatek lokalny pobierany jest również we wszystkich gminach Południowego Tyrolu.

Podatek turystyczny lub podatek lokalny w Południowym Tyrolu przypada lokalnym stowarzyszeniom i federacjom turystycznym. Mogą one wykorzystać budżet na rozszerzenie istniejącej oferty i infrastruktury oraz utrzymanie ich wysokiej jakości. Niewielka część może być również wykorzystana na promocję turystyki.

Kwota zależy od kategorii zakwaterowania. Ponieważ podatek lokalny często rodzi pytania, wymieniliśmy tutaj najważniejsze informacje na temat opłaty turystycznej.

Najważniejsze informacje

  • W zależności od kategorii zakwaterowania pobierana jest podstawowa kwota w wysokości od 0,85 € do 1,60 € za osobę za noc. Gminy mają jednak możliwość podniesienia podatku lokalnego do maksymalnie 2,50 €, jeśli pieniądze są wykorzystywane na specjalny cel i dostępne jest zaświadczenie od organizacji turystycznej.
  • Wszyscy goście spędzający wakacje w obiektach 1- lub 2-gwiazdkowych, na kempingu, w schronisku młodzieżowym, na farmie lub w prywatnej firmie wynajmującej pokoje płacą od 0,85 €.
  • W obiektach 3-gwiazdkowych lub 3-gwiazdkowych superior opłata zaczyna się od 1,20 €.
  • We wszystkich kwaterach 4-gwiazdkowych i wyższych wczasowicze płacą od 1,60 € za dzień i osobę.
  • Z opłaty zwolnione sądzieci i młodzież do ukończenia 14 roku życia.

Podatek lokalny jest płacony na miejscu pod koniec pobytu i musi być wyszczególniony osobno na wyciągu. Daje to lepszy przegląd i pokazuje, która kwota nie przynosi korzyści gospodarzowi, ale wspiera lokalną infrastrukturę jako podatek.

Warto wiedzieć

Usługa