Find accommodation & make a request

Wakacje w La Valle

Wioska turystyczna La Valle, u podnóża imponującej grupy Heiligkreuzkofel, pozwala wczasowiczom doświadczyć oryginalnej strony Dolomitów. Tutaj natura nadal odgrywa główną rolę - jako raj dla wędrowców i jako część wiejskiego życia ukształtowanego przez kulturę wiejską.

Wengen, którego ladyńska nazwa to La Val , zostało nagrodzone Europejskim Znakiem Jakości Turystyki Pieszej i może zaliczać się do wybranego grona europejskich wiosek turystycznych. Miejscowość położona w regionie wypoczynkowym Alta Badia oferuje swoim gościom wakacyjnym optymalne warunki do spędzenia niezapomnianych wakacji na wędrówkach.

Armentara meadows
Armentara meadows

Heiligkreuzkofel and the Armentara fields. The hike below Heiligkreuzkofel leads to the homonymous hospice and chapel.

© Internet Consulting

Armentara Meadows Nature Experience

Niezależnie od tego, czy chodzi o rodzinną wędrówkę, kilkudniową wycieczkę pieszą czy wymagającą via ferratę - wokół La Valle znajdują się szlaki turystyczne na każdy gust. Park przyrody Fanes-Sennes-Prags zachwyca rozległymi alpejskimi pastwiskami, turkusowymi górskimi jeziorami i potężnymi szczytami Dolomitów. Łąki Armentara i Rit są wyjątkową ucztą dla oczu wczesnym latem: dzikie orchidee, takie jak orchidea i wiele innych rzadkich kwiatów kwitną tutaj we wszystkich kolorach.

Dolomity zimą

Wspaniałe widoki i bliskość natury czekają na zimowych turystów podczas zimowych wędrówek, wędrówek w rakietach śnieżnych i wycieczek narciarskich. Ci, którzy nie lubią tak spokojnie, mogą szybko dotrzeć samochodem do dwóch dużych ośrodków narciarskich Alta Badia i Plan de Corones, z szeroką gamą stoków gwarantujących śnieg. Narciarze biegowi i saneczkarze również znajdą coś dla siebie w okolicach La Valle.

Alpine Cabines
Alpine Cabines

Wanderwege mit ihren urigen Almhütten und der deftigen Kost findet man in Südtirol an allen Ecken.

© Silvano Rebai #37117093

Bogactwo tradycji

Krajobraz La Valle charakteryzuje się malowniczymi viles, typowymi ladyńskimi wioskami z wielowiekowymi gospodarstwami, które wciąż są w użyciu. Oprócz kultury wiejskiej, ważną rolę w regionie Alta Badia odgrywa tradycyjne rękodzieło. W strefie rzemieślniczej Pederoa znajduje się między innymi tkalnia artystyczna i warsztaty stolarskie.

Ciesz się i świętuj

Gotowanie również znajduje się gdzieś pomiędzy sztuką a rzemiosłem. Czy to w rustykalnej alpejskiej chacie, czy w przytulnej gospodzie - w La Valle i okolicach wczasowicze mogą skosztować ladyńskich specjałów, takich jak turtres. Regionalne składniki i sprawdzona od pokoleń receptura gwarantują wyjątkowe doznania smakowe. Kultura ladyńska ma wiele do zaoferowania nie tylko pod względem kulinarnym: Szczególnie w święta kościelne goście La Valle mogą z bliska poznać lokalne zwyczaje i tradycje.

Images

Parish church in Wengen
Parish church in Wengen

The parish church in Wengen is dedicated to S. Genesius.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
View over Wengen
View over Wengen

Wengen is one of five Ladin municipalities of Gadertal.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
Wengen in winter
Wengen in winter

Wengen or La Val in Alta Badia is a popular destination also in winter.

© Alta Badia - Freddy Planinschek

Attractions in Wengen

Selected accommodations in Wengen

Service