Find accommodation & make a request

Wakacje w Colfosco

Najpóźniej, gdy miłośnicy gór dotrą do Colfosco i spojrzą z balkonu na imponujące ściany skalne, które wznoszą się w błękitne niebo dookoła, ich stopy będą mrowić. Szybko pakują plecaki, sznurują górskie buty i wyruszają na wędrówkę.

Colfosco, znane również jako Colfosg, jest ułamkiem Corvara in Badia. Wioska licząca około 550 mieszkańców i ponad 2400 łóżek gościnnych znajduje się na wysokości około 1650 metrów nad poziomem morza i jest nie tylko ostatnią wioską Alta Badia przed przełęczą Gardena, ale także najwyżej położoną osadą w dolinie.

Kolfuschg
Kolfuschg

in autumn

© suteracher / Fotolia.com
Fixed-rope route Pisciadu
Fixed-rope route Pisciadu

The via ferrata Pisciadu in the Sella Group is one of the most popular ferratas in the Dolomites. Also, it has a breath-taking suspension bridge. It can be accessed from the road to Grödner Joch pass.

© Internet Consulting - Catrin Frontull

Raj dla miłośników gór

Kiedy mówi się o Colfosco, że znajduje się w samym środku naturalnego raju, nie jest to tylko przesada na potrzeby reklamy, ale czysta rzeczywistość. W końcu Colfosco znajduje się w południowym rogu Parku Przyrody Puez Odle, jednocześnie w samym sercu Dolomitów i otoczone licznymi słynnymi szczytami, przede wszystkim imponującym masywem Sella i nie mniej uderzającym Sassongher.

W miesiącach letnich jest oczywiste, że alpiniści i rowerzyści górscy przyjeżdżają tu, aby się spotkać. Od niekończących się długich szlaków w Dolomitach, przez wymagające trasy dla ambitnych wspinaczy, po przyjemne wycieczki, którymi mogą cieszyć się nawet babcia i dziadek z małymi dziećmi - niczego tu nie brakuje.

Szczególnie popularne są wędrówki po i wokół masywu Sella, po łatwo dostępnym Grödner Joch lub te do Cirspitzen i lokalnej góry Sassongher, które wymagają pewności siebie i wytrzymałości. Nie można zapomnieć o via ferracie Pisciadù, która jest jedną z najpiękniejszych tras via ferrata w Dolomitach i zaskakuje odważnych alpinistów zawrotnym mostem wiszącym. Z kolei z dziećmi i wózkami dziecięcymi można przejść pieszo z Colfosco do wodospadów Pisciadù.

Current holiday offers

The NEW South Tyrol Blog

Discovering the best parts of South Tyrol - Get inspired by authentic encounters, unforgettable experiences & by the best holiday tips!

To the blog
Sella Pass
Sella Pass

Skiing on the famous Sellaronda tour

© Dolomiti Superski/Wisthaler
Armentara meadows
Armentara meadows

Heiligkreuzkofel and the Armentara fields. The hike below Heiligkreuzkofel leads to the homonymous hospice and chapel.

© Internet Consulting
Ski tours in Alta Badia
Ski tours in Alta Badia

The dreamlike mountain landscape in Alta Badia in winter offers numerous ski tours – from easy to challenging

© Alta Badia - Visual Working

Zabawa na nartach w zimowej idylli

Co nie znaczy, że Colfosco przekonuje do siebie tylko w ciepłym sezonie. Zima w Alta Badia sprawia, że serca narciarzy biją szybciej, co wynika nie tylko ze stoków Col Pradat bezpośrednio na miejscu, ale także z możliwości wjazdu do Sellarondy i niezliczonych kilometrów stoków, które może zaoferować śnieżnobiała dolina.

Nie wspominając o niezliczonych możliwościach, które czekają na narciarzy biegowych, zimowych wędrowców, skitourowców, saneczkarzy i freeriderów między łąkami Armentara, alpejskimi pastwiskami Armentarola i Valparola oraz doliną Mittagstal.

Images

Sassongher
Sassongher

Kolfuschg in foot of Mt. Sassongher

© krizily / Fotolia.com
View of Kolfuschg
View of Kolfuschg

The surroundings of Kolfuschg offer magnificent hikes and bike tours in Fanes-Sennes-Prags Nature Park and the unique landscape of the Dolomites.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
Kolfuschg
Kolfuschg

The famous holiday resort is surrounded by the impressive peaks of the Dolomites.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
View of Kolfuschg
View of Kolfuschg

The picturesque village in Alta Badia offers a wonderful panoramic position in the heart of the Dolomites as well as many outdoor activities during all seasons.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
Ancient farm house in Kolfuschg
Ancient farm house in Kolfuschg

In Alta Badia, traditions are still of very high importance today.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
Holidays in Kolfuschg
Holidays in Kolfuschg

Thanks to the unique position in the heart of the Dolomites and the modern Alta Badia ski resort, Kolfuschg is a famous holiday destination in summer as well as in winter.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
Sas Ciampac
Sas Ciampac

Sas Ciampac

© digiflex / pixelio.de
Colfosco
Colfosco

Hiking on the Sella Group

© berggeist007 / pixelio.de
Kolfuschg
Kolfuschg

in autumn

© suteracher / Fotolia.com

Attractions in Kolfuschg

Selected accommodations in Kolfuschg

Service