Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Urlop narciarski w Alta Badia

95 tras narciarskich z ponad 130 kilometrami nartostrad, które każdego wieczoru przygotowywane są przez ponad 40 ratraków, 53 wyciągi we wszystkich wariantach, bezpośredni dostęp do słynnej Sellarondy i ogromnej karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski - to wszystko i wiele więcej czeka na Ciebie w regionie narciarskim Alta Badia!

Na skraju doliny wznoszą się wysokie skalne wieże, a łagodne góry narciarskie graniczą z horyzontem. Zimowa biel Alta Badia to bogaty w tradycje region wypoczynkowy pośrodku Dolomitów, który odkrywa przed uważnym obserwatorem urzekające tajemnice.

Połączenie tej naturalnej idylli z najnowocześniejszymi i najszybszymi wyciągami, doskonale przygotowanymi stokami narciarskimi, nowoczesnym systemem naśnieżania, a także rustykalnymi chatami narciarskimi i wyśmienitymi górskimi restauracjami, tworzy raj sportów zimowych, który jest klasą samą w sobie. Potwierdzają to również liczne międzynarodowe nagrody.

Najlepszą rzeczą jest nadal przekonanie się o zaletach ośrodka narciarskiego. W Alta Badia masz taką możliwość każdego roku od końca listopada do kwietnia. Należy jednak przeznaczyć na to trochę czasu, ponieważ w ramach Dolomiti Superski i Sellaronda, z terenu narciarskiego Alta Badia można odkryć łącznie 500 kilometrów tras narci arskich.

Zabawa dla całej rodziny

Alta Badia to ośrodek narciarski z długą tradycją. Pierwszy we Włoszech wyciąg krzesełkowy został tu zbudowany już w 1947 roku. Dziś teren narciarski jest nadal uważany za nowoczesny raj dla entuzjastów sportów zimowych i rodzin.

W Piz Sorega snowboardziści i freestylowcy mogą również cieszyć się bezpłatnym snowparkiem i funparkiem z niezliczonymi możliwościami wykonywania fajnych akrobacji i zapierających dech w piersiach skoków. Snowpark składa się z dwóch części: górny obszar jest zarezerwowany dla zaawansowanych riderów, podczas gdy dolna część jest również odpowiednia dla początkujących.

W funparkach i przedszkolach narciarskich z nadzorem, nawet najmłodsi narciarze i snowboardziści są w dobrych rękach. W międzyczasie rodzice mogą wybrać się na wycieczkę z myśliwym górskim lub słynną Sellarondę na nartach.

W Alta Badia jednak nie tylko jazda na nartach i desce sprawia frajdę, wiele dzieje się tu także wieczorem podczas après-ski. Ponadto w regionie wakacyjnym i na terenie narciarskim odbywają się liczne imprezy sportowe, ale także gastronomiczne, podczas których można skosztować typowych specjałów i win regionu.

Narciarstwo biegowe w Alta Badia

Niezależnie od tego, czy wolisz styl łyżwowy, czy klasyczny - narciarstwo biegowe w Alta Badia gwarantuje, że dostaniesz za swoje pieniądze. Do Twojej dyspozycji jest łącznie 30 km tras bieg owych w zapierającym dech w piersiach krajobrazie Dolomitów. W centrum narciarstwa biegowego w Armentarola niedaleko San Cassiano znajduje się 26 km doskonale przygotowanych tras, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska i wiele więcej. W razie potrzeby część tras może być sztucznie naśnieżana.

Dane techniczne:

  • Wysokość: od 1 324 do 2 778 m n.p.m.
  • Wyciągi: 53 (1 kolejka linowa, 9 gondoli, 30 wyciągów krzesełkowych, 12 wyciągów naziemnych i 1 przenośnik taśmowy)
  • Kilometry tras narciarskich: 130
  • Rodzaje nartostrad: 70 km łatwych, 52 km średnich i 8 km trudnych nartostrad
  • Snow & fun parki: 3
  • Szkółki narciarskie: 6

Więcej informacji:
Biuro Turystyczne Alta Badia
Str. Col Alt 36 - I-39033 Corvara in Badia
Tel.: +39 0471 836 176
E-mail: info@altabadia.org

Aktualne oferty wakacyjne

The NEW South Tyrol Blog

Discovering the best parts of South Tyrol - Get inspired by authentic encounters, unforgettable experiences & by the best holiday tips!

To the blog
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel

Zdjęcia

Ski World Cup in Alta Badia
Ski World Cup in Alta Badia

Since many years already, there are ski world cup races on the Gran Risa ski run. the entertainment programme is excellent and offers great fun also off the slopes.

Alta Badia - Freddy Planinschek
Snow park in Alta Badia
Snow park in Alta Badia

In the snow parks in Alta Badia, snowboarders and freestylers are not only offered varied setups, but a breath-taking view of the Dolomites too.

Alta Badia - Roland Haschka/QParks
Skiing in Alta Badia
Skiing in Alta Badia

Magnificent ski runs, modern ski lifts and breath-taking views are available for winter sports fans in Alta Badia.

Alta Badia - Andre Schoenherr
Ski fun for kids in Alta Badia
Ski fun for kids in Alta Badia

The family-friendly ski runs in Alta Badia make kids and adults happy.

Alta Badia - Steiner Patrick
Corvara in the Dolomites / South Tyrol
Corvara in the Dolomites / South Tyrol

Corvara in winter

dolomitenmaniac / Fotolia.com

Narciarstwo

Wybrane zakwaterowanie in Alta Badia

Usługa