Find accommodation & make a request
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Urlop narciarski w Alta Badia

95 tras narciarskich z ponad 130 kilometrami nartostrad, które każdego wieczoru przygotowywane są przez ponad 40 ratraków, 53 wyciągi we wszystkich wariantach, bezpośredni dostęp do słynnej Sellarondy i ogromnej karuzeli narciarskiej Dolomiti Superski - to wszystko i wiele więcej czeka na Ciebie w regionie narciarskim Alta Badia!

Na skraju doliny wznoszą się wysokie skalne wieże, a łagodne góry narciarskie graniczą z horyzontem. Zimowa biel Alta Badia to bogaty w tradycje region wypoczynkowy pośrodku Dolomitów, który odkrywa przed uważnym obserwatorem urzekające tajemnice.

Połączenie tej naturalnej idylli z najnowocześniejszymi i najszybszymi wyciągami, doskonale przygotowanymi stokami narciarskimi, nowoczesnym systemem naśnieżania, a także rustykalnymi chatami narciarskimi i wyśmienitymi górskimi restauracjami, tworzy raj sportów zimowych, który jest klasą samą w sobie. Potwierdzają to również liczne międzynarodowe nagrody.

Najlepszą rzeczą jest nadal przekonanie się o zaletach ośrodka narciarskiego. W Alta Badia masz taką możliwość każdego roku od końca listopada do kwietnia. Należy jednak przeznaczyć na to trochę czasu, ponieważ w ramach Dolomiti Superski i Sellaronda, z terenu narciarskiego Alta Badia można odkryć łącznie 500 kilometrów tras narci arskich.

Zabawa dla całej rodziny

Alta Badia to ośrodek narciarski z długą tradycją. Pierwszy we Włoszech wyciąg krzesełkowy został tu zbudowany już w 1947 roku. Dziś teren narciarski jest nadal uważany za nowoczesny raj dla entuzjastów sportów zimowych i rodzin.

W Piz Sorega snowboardziści i freestylowcy mogą również cieszyć się bezpłatnym snowparkiem i funparkiem z niezliczonymi możliwościami wykonywania fajnych akrobacji i zapierających dech w piersiach skoków. Snowpark składa się z dwóch części: górny obszar jest zarezerwowany dla zaawansowanych riderów, podczas gdy dolna część jest również odpowiednia dla początkujących.

W funparkach i przedszkolach narciarskich z nadzorem, nawet najmłodsi narciarze i snowboardziści są w dobrych rękach. W międzyczasie rodzice mogą wybrać się na wycieczkę z myśliwym górskim lub słynną Sellarondę na nartach.

W Alta Badia jednak nie tylko jazda na nartach i desce sprawia frajdę, wiele dzieje się tu także wieczorem podczas après-ski. Ponadto w regionie wakacyjnym i na terenie narciarskim odbywają się liczne imprezy sportowe, ale także gastronomiczne, podczas których można skosztować typowych specjałów i win regionu.

Narciarstwo biegowe w Alta Badia

Niezależnie od tego, czy wolisz styl łyżwowy, czy klasyczny - narciarstwo biegowe w Alta Badia gwarantuje, że dostaniesz za swoje pieniądze. Do Twojej dyspozycji jest łącznie 30 km tras bieg owych w zapierającym dech w piersiach krajobrazie Dolomitów. W centrum narciarstwa biegowego w Armentarola niedaleko San Cassiano znajduje się 26 km doskonale przygotowanych tras, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, szkółka narciarska i wiele więcej. W razie potrzeby część tras może być sztucznie naśnieżana.

Dane techniczne:

  • Wysokość: od 1 324 do 2 778 m n.p.m.
  • Wyciągi: 53 (1 kolejka linowa, 9 gondoli, 30 wyciągów krzesełkowych, 12 wyciągów naziemnych i 1 przenośnik taśmowy)
  • Kilometry tras narciarskich: 130
  • Rodzaje nartostrad: 70 km łatwych, 52 km średnich i 8 km trudnych nartostrad
  • Snow & fun parki: 3
  • Szkółki narciarskie: 6

Więcej informacji:
Biuro Turystyczne Alta Badia
Str. Col Alt 36 - I-39033 Corvara in Badia
Tel.: +39 0471 836 176
E-mail: info@altabadia.org

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel

Images

Skiing in Alta Badia
Skiing in Alta Badia

Magnificent ski runs, modern ski lifts and breath-taking views are available for winter sports fans in Alta Badia.

© Alta Badia - Andre Schoenherr
Snow park in Alta Badia
Snow park in Alta Badia

In the snow parks in Alta Badia, snowboarders and freestylers are not only offered varied setups, but a breath-taking view of the Dolomites too.

© Alta Badia - Roland Haschka/QParks
Ski World Cup in Alta Badia
Ski World Cup in Alta Badia

Since many years already, there are ski world cup races on the Gran Risa ski run. the entertainment programme is excellent and offers great fun also off the slopes.

© Alta Badia - Freddy Planinschek
Ski fun for kids in Alta Badia
Ski fun for kids in Alta Badia

The family-friendly ski runs in Alta Badia make kids and adults happy.

© Alta Badia - Steiner Patrick
Corvara
Corvara

Corvara in winter

© dolomitenmaniac / Fotolia.com

Narciarstwo

Selected accommodations in Alta Badia

Service