Find accommodation & make a request
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz

10 najsłynniejszych stoków narciarskich w Południowym Tyrolu

Tereny narciarskie Południowego Tyrolu są znane z tego, że są raczej przytulne i sielankowe. Ale nie są to bynajmniej tylko klasyczne, szerokie, przygotowane stoki do wygodnych zakrętów i przyjemnego carvingu.

Ci, którzy preferują strome i sportowe stoki, ekstremalne zjazdy i szybkie wariacje w głębokim śniegu, również znajdą tu coś dla siebie. Gdzie? Zebraliśmy dla Ciebie 10 najbardziej wymagających tras zjazdowych i najbardziej zachwycających tras poza trasami, klasyków i wskazówek:

10 najlepszych stoków w Południowym Tyrolu

South Tyrol's longest valley run
South Tyrol's longest valley run

The Trametsch in the Plose ski area is the longest downhill run in South Tyrol - with a length of around 9 kilometres and a difference in altitude of 1,400 metres.

© TV Brixen - Kottersteger Manuel

Trametsch(teren narciarski Plose): Zjazd z Plose o długości 9 km i różnicy wysokości 1400 m jest najdłuższą trasą zjazdową w Południowym Tyrolu. Być może istnieją bardziej strome i spektakularne, ale liczne zakręty wymagają tyle techniki i wytrzymałości, że łatwo przegapić wspaniały widok na Valle Isarco. Dolna stacja: S. Andrea koło Bressanone.

Herrnegg (teren narciarski Plan de Corones): Ta trasa narciarska jest częścią "Black Five", czyli pięciu czarnych tras na Planie de Corones, a z nachyleniem do 68% nie jest dla osób o słabych nerwach. Po 5 km i 1298 metrach przewyższenia nawet ekspertom miękną uda. Stacja dolna: Riscone.

Holzriese II (teren narciarski 3 Cime Dolomity): Prawdziwy insider tip w Dolomitach - i prawdziwy test odwagi: ponieważ z dumnym nachyleniem 71% jest to najbardziej stromy zjazd w Południowym Tyrolu. Stok Holzriese ma 790 m długości i 265 m wysokości. Stacja dolna: Sesto.

Current holiday offers

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel
Steep insider tips & difficult carving slopes
Steep insider tips & difficult carving slopes

Thanks to the immense range of slopes, the 3 Zinnen Dolomites ski area offers several highlights for demanding skiers.

© Manuel Kottersteger - Skigebiet 3 Zinnen Dolomiten
Spectacular freeride experience
Spectacular freeride experience

The Mittagstal is considered the ultimate freeride and ski touring slope in the Dolomites.

© TV Alta Badia - Andre Schoenherr

Versciaco (teren narciarski 3 Cime Dolomity): Ta wspaniała trasa zjazdowa po północnej stronie Helm obejmuje wymagające trasy carvingowe, kończące się przy dolnej stacji w Versciaco po około 3,3 km i 910 m wysokości. Stacja dolna: Versciaco.

Gran Risa(teren narciarski Alta Badia): Słynna trasa zjazdowa Pucharu Świata w La Villa to z pewnością jeden z najtrudniejszych klasyków. Tam, gdzie zawodowcy organizują slalom gigant w grudniu, można wykonywać skręty po ich śladach - na stromej, doskonale przygotowanej trasie o długości 1,25 km z różnicą wysokości 448 m i maksymalnym nachyleniem 53%. Stacja dolna: La Villa.

Mittagstal/Val Mezdì (masyw Dolomity): Prawdopodobnie zjazd freeride'owy i tourowy par excellence! Od górnej stacji kolejki linowej Pordoi to dobry spacer, aż do zjazdu wąską doliną na wysokości około 1300 metrów do Colfosco. W zależności od warunków śniegowych, zejście jest umiarkowanie trudne lub wymagające; zalecana jest asysta lokalnego przewodnika górskiego/narciarskiego. Stacja dolna: przełęcz Pordoi.

Fun on the slopes in the Dolomites
Fun on the slopes in the Dolomites

The snow-covered Dolomites offer not only comfortable ski runs, but also countless challenges for real ski pros.

© IDM Südtirol/Alex Moling

PrzełęczPordoi (Dolomity): To bez wątpienia najbardziej spektakularny zjazd freeride'owy w Dolomitach. Następnie jednak zjeżdża niezwykle stromo do Pordoijoch, 700 metrów poniżej. Stacja dolna: Przełęcz Pordoi.

Saslong (teren narciarski Val Gardena): Trasa ta, podobnie jak Gran Risa, jest jedną z klasycznych tras Pucharu Świata. Od Ciampinoi ma 3,5 km długości i około 800 metrów wysokości do S. Cristina. Imponujące jest nie tylko maksymalne nachylenie 57%, ale także słynne wielbłądzie garby i łąki Ciaslat, które są prawdziwym wyzwaniem nawet dla najlepszych techników zjazdowych. Stacja dolna: S. Cristina.

Trasa zjazdowaSchmuggler(lodowiec Val Senales): Tak jak rekreacyjne są stoki na szczycie terenu narciarskiego na lodowcu Senales, 8-kilometrowa trasa zjazdowa z wieloma urozmaiconymi i bardzo wymagającymi fragmentami jest równie ziarnista. Aby pokonać 1200 metrów różnicy wysokości w dół do Kurzras, należy dobrze zarządzać swoją energią. Stacja dolna: Kurzras.

Gran Zebrù I(teren narciarski Solda): Wymagająca panoramiczna trasa zjazdowa o długości 1,8 km oferuje wspaniały widok na Königspitze, Monte Zebrù i triumwirat Ortles. Jako najwyżej położona trasa zjazdowa w Południowym Tyrolu, pokonuje dobre 400 metrów przewyższenia na szczytowym zboczu Schöntaufspitze na wysokości od 3 250 do 2 820 metrów. Stacja dolna: Madritschhütte.

Narciarstwo

Selected accommodations in South Tyrol

Service