Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

10 najsłynniejszych stoków narciarskich w Południowym Tyrolu

Tereny narciarskie Południowego Tyrolu są znane z tego, że są raczej przytulne i sielankowe. Ale nie są to bynajmniej tylko klasyczne, szerokie, przygotowane stoki do wygodnych zakrętów i przyjemnego carvingu.

Ci, którzy preferują strome i sportowe stoki, ekstremalne zjazdy i szybkie wariacje w głębokim śniegu, również znajdą tu coś dla siebie. Gdzie? Zebraliśmy dla Ciebie 10 najbardziej wymagających tras zjazdowych i najbardziej zachwycających tras poza trasami, klasyków i wskazówek:

10 najlepszych stoków w Południowym Tyrolu

South Tyrol's longest valley run
South Tyrol's longest valley run

The Trametsch in the Plose ski area is the longest downhill run in South Tyrol - with a length of around 9 kilometres and a difference in altitude of 1,400 metres.

TV Brixen - Kottersteger Manuel

Trametsch(teren narciarski Plose): Zjazd z Plose o długości 9 km i różnicy wysokości 1400 m jest najdłuższą trasą zjazdową w Południowym Tyrolu. Być może istnieją bardziej strome i spektakularne, ale liczne zakręty wymagają tyle techniki i wytrzymałości, że łatwo przegapić wspaniały widok na Valle Isarco. Dolna stacja: S. Andrea koło Bressanone.

Herrnegg (teren narciarski Plan de Corones): Ta trasa narciarska jest częścią "Black Five", czyli pięciu czarnych tras na Planie de Corones, a z nachyleniem do 68% nie jest dla osób o słabych nerwach. Po 5 km i 1298 metrach przewyższenia nawet ekspertom miękną uda. Stacja dolna: Riscone.

Holzriese II (teren narciarski 3 Cime Dolomity): Prawdziwy insider tip w Dolomitach - i prawdziwy test odwagi: ponieważ z dumnym nachyleniem 71% jest to najbardziej stromy zjazd w Południowym Tyrolu. Stok Holzriese ma 790 m długości i 265 m wysokości. Stacja dolna: Sesto.

Aktualne oferty wakacyjne

from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
Steep insider tips & difficult carving slopes
Steep insider tips & difficult carving slopes

Thanks to the immense range of slopes, the 3 Zinnen Dolomites ski area offers several highlights for demanding skiers.

Manuel Kottersteger - Skigebiet 3 Zinnen Dolomiten
Spectacular freeride experience
Spectacular freeride experience

The Mittagstal is considered the ultimate freeride and ski touring slope in the Dolomites.

TV Alta Badia - Andre Schoenherr

Versciaco (teren narciarski 3 Cime Dolomity): Ta wspaniała trasa zjazdowa po północnej stronie Helm obejmuje wymagające trasy carvingowe, kończące się przy dolnej stacji w Versciaco po około 3,3 km i 910 m wysokości. Stacja dolna: Versciaco.

Gran Risa(teren narciarski Alta Badia): Słynna trasa zjazdowa Pucharu Świata w La Villa to z pewnością jeden z najtrudniejszych klasyków. Tam, gdzie zawodowcy organizują slalom gigant w grudniu, można wykonywać skręty po ich śladach - na stromej, doskonale przygotowanej trasie o długości 1,25 km z różnicą wysokości 448 m i maksymalnym nachyleniem 53%. Stacja dolna: La Villa.

Mittagstal/Val Mezdì (masyw Dolomity): Prawdopodobnie zjazd freeride'owy i tourowy par excellence! Od górnej stacji kolejki linowej Pordoi to dobry spacer, aż do zjazdu wąską doliną na wysokości około 1300 metrów do Colfosco. W zależności od warunków śniegowych, zejście jest umiarkowanie trudne lub wymagające; zalecana jest asysta lokalnego przewodnika górskiego/narciarskiego. Stacja dolna: przełęcz Pordoi.

Fun on the slopes in the Dolomites
Fun on the slopes in the Dolomites

The snow-covered Dolomites offer not only comfortable ski runs, but also countless challenges for real ski pros.

IDM Südtirol/Alex Moling

PrzełęczPordoi (Dolomity): To bez wątpienia najbardziej spektakularny zjazd freeride'owy w Dolomitach. Następnie jednak zjeżdża niezwykle stromo do Pordoijoch, 700 metrów poniżej. Stacja dolna: Przełęcz Pordoi.

Saslong (teren narciarski Val Gardena): Trasa ta, podobnie jak Gran Risa, jest jedną z klasycznych tras Pucharu Świata. Od Ciampinoi ma 3,5 km długości i około 800 metrów wysokości do S. Cristina. Imponujące jest nie tylko maksymalne nachylenie 57%, ale także słynne wielbłądzie garby i łąki Ciaslat, które są prawdziwym wyzwaniem nawet dla najlepszych techników zjazdowych. Stacja dolna: S. Cristina.

Trasa zjazdowaSchmuggler(lodowiec Val Senales): Tak jak rekreacyjne są stoki na szczycie terenu narciarskiego na lodowcu Senales, 8-kilometrowa trasa zjazdowa z wieloma urozmaiconymi i bardzo wymagającymi fragmentami jest równie ziarnista. Aby pokonać 1200 metrów różnicy wysokości w dół do Kurzras, należy dobrze zarządzać swoją energią. Stacja dolna: Kurzras.

Gran Zebrù I(teren narciarski Solda): Wymagająca panoramiczna trasa zjazdowa o długości 1,8 km oferuje wspaniały widok na Königspitze, Monte Zebrù i triumwirat Ortles. Jako najwyżej położona trasa zjazdowa w Południowym Tyrolu, pokonuje dobre 400 metrów przewyższenia na szczytowym zboczu Schöntaufspitze na wysokości od 3 250 do 2 820 metrów. Stacja dolna: Madritschhütte.

Narciarstwo

Wybrane zakwaterowanie in South Tyrol

AMONTI & LUNARIS Wellnessresort - Steinhaus in Tauferer Ahrntal
Sustainability SVG
Top Hotel
AMONTI & LUNARIS Wellnessresort
Steinhaus in Tauferer Ahrntal
4,7 Doskonały

Your NEW AMONTI & LUNARIS WELLNESSRESORT in the Aurina valley with 6.000m² spa area and large Sky Garden.

z 197 € dziennie
Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort - Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
Top Hotel
Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort
Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
4,9 Doskonały

South Tyrolean friendliness, modern feel-good ambience, magnificent view of the Dolomites, outdoor sun infinity pool with wow effect and 180° dream panorama.

z 199 € dziennie
DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA - Reischach at Mt. Kronplatz
Top Hotel
superior
DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA
Reischach at Mt. Kronplatz
4,8 Doskonały

Exclusive wellness hotel in a dreamlike position, with excellent cuisine & rich activity offer in the Kronplatz Dolomites Region!

z 145 € dziennie
Mein Matillhof - Latsch in Vinschgau
Top Hotel
superior
Mein Matillhof
Latsch in Vinschgau
4,8 Doskonały

Joie de vivre and pleasures, relax and regeneration! Take your time for unforgettable holidays in the middle of fruit orchards & the South Tyrolean mountains.

z 162 € dziennie
Usługa