Find accommodation & make a request
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal

Wycieczki wielodniowe w Południowym Tyrolu

Wysokogórskie i długodystansowe szlaki turystyczne to - jak sama nazwa wskazuje - zwykle nie jednodniowe wycieczki, ale można je ukończyć w kilku etapach i stają się coraz bardziej popularne.

Nic dziwnego, w końcu podczas takiej wędrówki przez kilka dni poruszasz się z dala od jakiejkolwiek cywilizacji w niemal nietkniętej przyrodzie, odkrywając piękno krajobrazu, a także własne ograniczenia. Wielodniowa wędrówka w Południowym Tyrolu powinna być jednak dobrze zaplanowana.

Miejsce do spania: Podczas planowania wycieczki pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest sprawdzenie, czy schroniska na trasie wędrówki są w ogóle otwarte. Najlepszym sposobem na to jest kontakt telefoniczny. W ten sposób można również dowiedzieć się, czy miejsca do spania muszą być zarezerwowane, czy nie. Zapytaj odpowiednio wcześnie, zwłaszcza jeśli podróżujesz w większej grupie.

Sezon: Późne lato i wczesna jesień. Najważniejszymi kryteriami dla wielodniowych wycieczek są dobre prognozy pogody i otwarte schroniska. Należy również skontaktować się z właścicielami schroniska w sprawie temperatury i pogody, ponieważ śnieg może spaść w górach nawet latem. Dostosuj odpowiednio swoje plany i sprzęt.

Plecak: Na kilkudniową wycieczkę plecak powinien mieć pojemność co najmniej 25 litrów. Ponieważ te podstawowe rzeczy muszą się w nim znaleźć: śpiwór do schroniska, zapasowe ubrania na każdą pogodę, czapka, rękawiczki, skarpetki, bielizna, mały ręcznik, apteczka, telefon komórkowy (na wypadek sytuacji awaryjnych), ochrona przeciwdeszczowa, gotówka, butelki z piciem, termos, prowiant, filtr przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne, mapa turystyczna, czołówka lub latarka (zapasowe baterie), szczoteczka do zębów i pasta do zębów, środki przeciwbólowe, plastry na pęcherze i dokumenty tożsamości.

Zapasy: Zgodnie z ogólną zasadą, picie jest ważniejsze niż jedzenie. Należy więc zabrać ze sobą dużo płynów. Najlepsza jest woda lub naturalne soki. Pokarmy bogate w węglowodany, takie jak batony energetyczne, glukoza, owoce i czekolada dostarczają energii. W schroniskach dostępne są ciepłe, obfite posiłki, a także kanapki na cały dzień wędrówki. Góry to złe miejsce na dietę.

Koszty: Za nocleg ze śniadaniem w schronisku trzeba zapłacić średnio 30 euro. W zależności od tego, jak długo jesteś w drodze lub ile nocy chcesz zostać, możesz obliczyć koszty. Nie zapomnij o wydatkach na kanapki, czekoladę, herbatę, kolację itp.

Kondycja: Kilkudniowe wędrówki po górach to nie trening - raczej powinieneś być już dobrze wytrenowany, w końcu nosisz na plecach co najmniej 20 kg ciężaru. Zacznij więc przygotowywać się kilka tygodni przed wycieczką i buduj swoją kondycję.

Przewodnik górski: Towarzyszenie przez profesjonalnego przewodnika, który zna okolicę, nie jest absolutnie konieczne, ale czasami dość praktyczne. Jednak najważniejszym elementem każdej wędrówki jest sumienne planowanie. Zaopatrz się w mapy i literaturę turystyczną odpowiednio wcześnie i dobrze się z nimi zapoznaj. Jeśli jednak nie masz dużego doświadczenia w górach, powinieneś skonsultować się z profesjonalistami.

Przerwy: Robienie regularnych przerw jest bardzo ważne dla powodzenia wędrówki. Pij i jedz kilka razy dziennie, nawet jeśli wydłuży to czas wędrówki. W końcu jesteś w górach, aby cieszyć się scenerią i naturą, a nie bić rekordy.

Zmiana pogody: Pogoda w górach może się szybko zmieniać. Jeśli pogoda jest już zła, gdy wyruszasz, lepiej poczekać w schronisku, aż sytuacja się poprawi. Jeśli w trakcie wycieczki rozpęta się deszcz lub burza, należy trzymać się z dala od samotnych drzew, lin stalowych i zbiorników wodnych i szukać schronienia w zagłębieniach terenowych.

Wypadek: Najważniejsze to nie panikować! Skorzystaj z telefonu komórkowego, aby powiadomić górskie służby ratownicze: wybierz 112, prowincjonalny numer ratunkowy i podaj swoje imię i nazwisko, rodzaj obrażeń i pozycję.

Current holiday offers

from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel

Images

Along the chestnut trail
Along the chestnut trail

When it gets colder in the mountains, the chestnut trail is perfect for a wonderful autumn hike.

© Internet Consulting - Kurt Leiter
Colfosco
Colfosco

Hiking on the Sella Group

© berggeist007 / pixelio.de
Refuge Rieserfern
Refuge Rieserfern

The refuge Rieserfern can be reached from Antholz or Rein and it is situated at 2,792 m above sea level.

© Internet Consulting

Porady

Selected accommodations in South Tyrol

Service