Find accommodation & make a request
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Szlak wysokogórski w Dolomitach 1 i 2

Szlaki wysokogórskie Dolomity 1 i 2 są znane jako klasyczne przejścia z północy na południe. Oba są bardzo uczęszczane w miesiącach letnich, wymagają dużej sprawności fizycznej, a także wytrzymałości psychicznej.

W końcu pokusa jest często dość duża, aby po prostu zatrzymać się w ładnym schronisku lub nawet zejść do jednej z dolin Dolomitów i zrezygnować z wędrówki. Ale każdy, kto rezygnuje z wysokogórskiej wędrówki, traci wspaniałe widoki, cudowne wspinaczki i czystą przygodę.

Szlak wysokogórski w Dolomitach 1

Szlak wysokogórski Dolomity 1 o długości 150 km(ok. 10 dni) rozpoczyna się na południowym krańcu Lago di Braies. Podążaj za trójkątnymi oznaczeniami z numerem 1 do schroniska Seekofel, w dół do schroniska Senes i przez dolinę Rautal do schroniska Pederüh(6,5 godziny). Tutaj spędzamy noc. Następnego dnia idziemy do schroniska Faneshütte i przez Limojoch do Rifugio Monte Lagazuoi (7,5 godziny). Następnego dnia kolejką linową na przełęcz Falzarego i przez Forcella Nuvolau i Averau do Rifugio Cinque Torri i na nocleg w Rifugio Monte da Lago(7 godzin).

Następnego ranka wysoki szlak prowadzi do Rifugio A. Sonino al Coldai(7 godzin), a kolejnego ranka prosto do Rifugio Vazzoler i Passo Duran, gdzie również nocujemy po 8 godzinach. Etap następnego dnia prowadzi dalej do Rifugio Pramperet(5 godzin). Z kolei ostatni odcinek ma za cel Bivacco G. Bocco Marmol (7 godzin), a ostatni Rifugio Settimo Alpini i wreszcie miasto Belluno, punkt końcowy tego szlaku wysokogórskiego Dolomity 1.

Szlak wysokogórski Dolomity 2

Kolejką linową z Bressanone do schroniska Plose. Stamtąd przez Lüsnerscharte i podążaj za trójkątnym oznaczeniem z 2 pośrodku do Peitlerscharte i wreszcie do Schlüterhütte(4,5 godziny). Następnego dnia bezścieżkowo do Bronsoi Nordfuß i Bronsoi Joch i do Kreuzjoch. Przez Forc. De La Roa do Sella Nivea, schroniska Puez i przełęczy Gardena (8 godzin). Trzeciego dnia z przełęczy Gardena przez Val Settus do masywu Sella i schroniska Pischadu, a następnie do schroniska Boè i Sass Pordoi. Stamtąd zjazd kolejką linową na przełęcz Pordoi(5 godzin). Spędzisz tam noc.

Następnego dnia z przełęczy Pordoi należy zejść szlakiem Bindel Trail do Rifugio E. Castiglioni i przejść wzdłuż południowego brzegu zbiornika Fedaia i drogą przez przełęcz do Malga Ciapela (4,5 godziny). Następnego dnia idziemy przez Val Pettorina do Forca Rossa, a następnie przez Rifugio Fuchidale do Passo di San Pellegrino. Stamtąd do Zingari Alto i wreszcie do Rifugio Passo di Valles(6 godzin).

Siódmy dzień rozpoczyna się wędrówką grzbietem w Passo di Vengiota do Rifugio Mulàz i Passo Focobon. Łatwa wspinaczka do Valle delle Comelle i dalej Sentiero delle Farangole do Rifugio Rosetta(7 godzin). Następnego dnia rozpoczyna się ekscytujący trawers Palagtuppe do panoramicznego Passo di Ball, w dół do Rifugio Pradidali, do Passo di Lede i do Bivacco Minazio. Nocleg w Valle dei Canali w Rifugio Treviso(5,5 godziny).

W dniu numer 8 szlak prowadzi do Forcella d'Oltro i poniżej Le Rochette przez szerokie wzniesienia i zjazdy do Rifugio Passo Cereda(5 godzin). Następnego ranka szlak skręca w prawo do Forcella di Comedon i Bivacco Feltre oraz przez Sentiero dei Caserin do Passo di Mura i Rifugio Bolzano (7,5 godziny). Ostatniego z 15 dni wędrowcy muszą udać się do Passo di Finestra i przejść przez wspaniały Piazza del Diavolo na południowy zachód częściowo zabezpieczonymi ścieżkami. Trasa prowadzi dalej do Rifugio Dal Piaz i do Croce D'Aune, punktu końcowego 185-kilometrowego szlaku wysokogórskiego w Dolomitach. Stąd autobusem do Feltre.

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Images

Lake Limo
Lake Limo

Lake Limo is situated above Fanes alpine hut. Here, you will enjoy an wonderful view over Mt. Neuner and Mt. Zehner.

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit
Seekofelhütte
Seekofelhütte

Seekofelhütte is located along the Dolomites Alpine Path.

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit
Dolomites Alpine Path
Dolomites Alpine Path

The Dolomites always manage to make the heart beat faster, both in summer and in winter!

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit

Szlaki wysokogórskie

Selected accommodations in Dolomites

Service