Find accommodation & make a request
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal

Szlak wysokogórski w Dolomitach 5 & 6

W porównaniu do dwóch pierwszych, szlaki wysokogórskie Dolomity 5 i 6 są stosunkowo trudne do przejścia i czasami mają niezabezpieczone przejścia wspinaczkowe. Niemniej jednak są one absolutnie godne polecenia dla tych, którzy szukają wielkich wyzwań.

Dolomity Alta Via 5 (również Titian Alta Via) ma długość 100 km. Przejście z Sesto do Pieve di Cadore zajmuje 10 dni. Z kolei Dolomity High-Altitude Trail 6 obejmuje 190 km z Sappada w Dolomitach do Vittorio Veneto w 13-14 dni.

Szlak wysokogórski Dolomity 5

Z Dolomitenhof idzie się do schroniska Talschlusshütte i Zsigmondyhütte. Dalej stromo do Forcella Giralba i w dół do Rifugio Carducci. Przez dolinę o tej samej nazwie do Ponte da Rin i do Auronzo di Cadore (5 godzin). Następnego dnia wybierz wariant głównego szlaku do wyciągu krzesełkowego i wejdź do Rifugio Monte Agudo. Tutaj kontynuujemy do Rifugio Ciareido i Rifugio Baion. Ekspozycja pod Marmole do Rifugio Chiggiato (7 godzin).

Kolejny etap jest bardzo trudny, po drodze nie ma schroniska. Z Rifugio Chiggiato przez trudne "Sentiero degli Alpini", częściowo niezabezpieczone, do Bivacco Tiziano i dalej pięknym wysokim szlakiem do Bivacco A. Musatti (6 godzin). Stamtąd następnego dnia etapami wspinaczkowymi do Croda Rotta i granią Col Nero do Forcella Vanedel i dalej do Val Grande i Val di Mezzo do Bivacco Voltolina (6,5 godziny). Następnego dnia należy kontynuować wędrówkę na północ i skręcić w lewo na szlak 280. Obejście Corno del Dogo, a następnie na południe do szlaku wysokogórskiego Dolomity 4 i Rifugio San Marco (4,5 godziny).

Pozostałe etapy dzienne opisane są tak samo jak Dolomity Alta Via 4.

Szlak wysokogórski w Dolomitach 6

Alta Via 6 prowadzi przez dzikie górskie tereny i rozpoczyna się w Sappada/Granvilla. Stamtąd autobusem do Cima Sappada. W Valle di Sesis zjazd do Rifugio Sorgenti del Piave. Przez Forcella Franza do Laghi d'Olbe i do Rifugio Monte Ferro. Stamtąd wyciągiem krzesełkowym do Sappada/Granvilla (6,5 godziny). Następnego dnia przez Val d'Enghe do końca drogi i w lewo do Passo d Elbel i z powrotem w dół do Rifugio Fratelli De Gasperi (4 godziny). Następnego dnia do Cas. Clap Piccolo i do Casere Mimoias. Następnie do Passo Lavardet i przez Val Frison do Rifugio Tenente Fabbro (4 godziny).

Czwartego dnia zejście do Val si Roda, następnie do Passo della Mauria i wreszcie do Rifugio Giaf (6,5 godziny). Następnego dnia kontynuacja do Forcella di Cason, do Bivacco Granzotto Marchi i stromo (żelazne drabinki) do Forcella Cimoliana. Po drugiej stronie w dół do Rifugio Perugini (5,5 godziny).

Szóstego dnia do Rifugio Pordenone, a następnie stromym i eksponowanym podejściem przez Col Cadorin do Bivacco Giusto Gervasutti (5,5 godziny). Następnego dnia 2,5 godziny do Forcella Podescagno i Rif. Casera Laghèt de Sora. Rano kontynuacja do Forcella Val de Drap i wspinaczka do Forcella de Cacciatori. Dalej do Forcella Compol i wspinaczka do wąwozu Cima Preti i do Bivacco Paolo Greselin (3,5 godziny). Stamtąd, następnego dnia, łatwa wspinaczka do Forcella dei Frati i dalej przez Forcella Duranno do Rifugio Maniago (3,5 godziny).

W dniu 8 wspinamy się doliną do Erto i jedziemy autobusem do Cimolais na nocleg (2 godziny). Dzień 9 rozpoczyna się przyjemną przejażdżką autobusem do Cellino di Sopra. Stamtąd pieszo do Valle Chialedina i Casere Gravuzza. Dalej do Passo Valbona i w dół do wysokiego szlaku 7. Via Venàl di Montanès do San Martino di Erto. Następnego dnia przez Funes do Casera Pal, do Valles Salatis i dalej do Valle Speralonga. Następnie w górę do Forcella Lastè i w dół do Rifugio C.e.M. Semenza (4,5 godziny). Przedostatniego dnia, w Valles de Piera, trasa prowadzi do Casera Palentina i przez Palughetto do Casers Pizzoc i Rifugio Città Vittorio Veneto.

Ostatni etap tego dnia prowadzi wędrowców na wysokość ponad 1500 metrów w dół do Vittorio Veneto.

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Images

Sundial of Sexten
Sundial of Sexten

The Sundial of Sexten is one of the landmarks of Sexten.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer

Szlaki wysokogórskie

Selected accommodations in Dolomites

Service