Find accommodation & make a request

Neves High Trail

Podobnie jak Lausitzer Höhenweg, Neveser Höhenweg to szlak, który można śmiało przejść w ciągu jednego dnia i nadal uzyskać niezapomniane wrażenia z lodowców Thurnerkamp, Möseler i Weißzint.

Przy całkowitym czasie marszu wynoszącym od 6 do 8 godzin, wędrówka jest łatwa do pokonania, ale nie należy lekceważyć wielu metrów wysokości, które trzeba pokonać - 1470 m w górę i 1469 m w dół.

Dojazd:

Na naszą wędrówkę jedziemy do Valli di Tures e Aurina do Lappach, a stamtąd dalej do zbiornika Neves. Tam parkujemy i wędrujemy szlakiem 24 przez zakręty do schroniska Chemnitzer Hütte. Tam rozpoczynamy wędrówkę szlakiem wysokogórskim oznaczonym numerem 1. Prowadzi on przez moreny lodowcowe wspomnianych alpejskich gigantów i daje nam fantastyczny widok na góry Fundres na zachodzie, oczywiście na sam zbiornik Neves, a później nawet na Dolomity na południu.

Czas do schroniska Edelrauthütte (3-4 godziny) mija więc błyskawicznie. W schronisku Edelrauthütte zasłużyliśmy na przerwę, tutejsze pierogi są legendarne. Do zbiornika Neves wracamy szlakiem 26 bezpośrednio ze schroniska Edelrauthütte.

Szlak jest umiarkowanie trudny, a po deszczu strumienie mogą stać się prawdziwymi potokami, tak że często nie jest już możliwe kontynuowanie wędrówki. Warto więc dobrze zaplanować wędrówkę i natychmiast zawrócić w przypadku burzy!

Images

Lappach near Mühlwald
Lappach near Mühlwald

Lappach is located before Neves reservoir and is an excellent starting point for excursions.

© TVB Tauferer Ahrntal
Ahrntal
Ahrntal

Lake Neves

© Marco Zapf / Fotolia.com
Ahrntal
Ahrntal

Lake Neves

© Marco Zapf / Fotolia.com

Szlaki wysokogórskie

Selected accommodations in Tauferer Ahrntal

Service