Find accommodation & make a request
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Szlak wysokogórski Stabeler

Stabeler Höhenweg to jeden z absolutnych klasyków szlaków wysokogórskich w Valli di Tures e Aurina i Południowym Tyrolu. Przede wszystkim dlatego, że jest to naprawdę wysokogórski szlak.

Zasadniczo Stabeler Höhenweg znajduje się na średniej wysokości ponad 2500 metrów. Oczywiste jest zatem, że nawet w czerwcu często leży tam śnieg. Najlepszą porą na pokonanie Stabeler Höhenweg jest bez wątpienia lato, czyli okres od lipca do września. Szlak łączy schronisko Schwarzensteinhütte ze schroniskiem Chemnitzerhütte - czas przejścia to 14,5 godziny.

Opis trasy:

Wędrówkę rozpoczynamy w San Giovanni w dolinie Valli di Tures e Aurina na parkingu Stallila. Tutaj wędrujemy umiarkowanie pod górę do schroniska Daimerhütte, a następnie stromo na wyższy teren, aż dotrzemy do drogowskazu. Tam wybieramy "Kamin" (nie w kierunku Stabeler Höhenweg!) jako dalszą trasę. Czeka nas tam krótka i łatwa via ferrata. W drodze powrotnej idziemy jeszcze około pół godziny do schroniska Schwarzenstein na wysokości 3 026 m n.p.m. Spędzamy tam noc. Spędzamy tam noc, aby nabrać sił na kolejny dzień wędrówki.

Aby to zrobić, musimy wrócić następnego dnia przez komin do wspomnianego wcześniej węzła szlaków i do właściwego Stabeler Höhenweg (nr 24a). Podążając ścieżką, przekraczamy Ofenleiter i docieramy do wąskiego siodła zwanego Zu Törla na wysokości 2746 m w zakrętach. Pokonujemy siodło i schodzimy w dół do doliny Schwarzenbachtal i przekraczamy ją po dużych głazach. Przed Schwarzenbachtörl ścieżka ponownie staje się stroma i musimy pokonać coraz bardziej kruchy teren (częściowo zabezpieczony liną stalową) do wspomnianego Törl.

Po drugiej stronie schodzimy do doliny Mitterbachtal. Przekraczamy tę dolinę zawsze szlakiem 24 poniżej Mitterbachkees i wspinamy się po przeciwnej stronie na Gelenkscharte, gdzie pola jodłowe często sięgają nawet latem (czekan i raki mogą być konieczne). Gelenkscharte ma 2724 m wysokości. Po drugiej stronie wędrujemy w dół do doliny Trattenbach i w Hochmoos na południe do Göge Alm i lekko pod górę do schroniska Nevesjochhütte, gdzie spędzamy drugą noc.

Trzeciego i ostatniego dnia wędrujemy z powrotem do Riobianco, skąd autobusem wracamy do samochodu w punkcie startowym w San Giovanni.

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel

Szlaki wysokogórskie

Selected accommodations in Tauferer Ahrntal

Service