Find accommodation & make a request

Wycieczki tematyczne i do zamków

Bez względu na to, czy jest to spokojny spacer do zamków przesiąkniętych historią, edukacyjny szlak winny czy rodzinna wycieczka okrężna: w Południowym Tyrolu zarówno aktywni urlopowicze, jak i entuzjaści kultury z niecierpliwością czekają na ekscytujące szlaki tematyczne.

Dziki bluszcz i szlachetne winorośle wspinają się po starych murach, drewniane bramy i delikatne wieżyczki walczą o przychylność odwiedzających i obserwują dolinę z wysokich klifów. Nie przestają fascynować: zamki i pałace w Południowym Tyrolu.

Południowy Tyrol jest jednym z regionów Włoch z największą liczbą zamków. Dlatego też wiele spokojnych wędrówek i spacerów w tym regionie jest poświęconych starym murom. Istnieje ponad 120 zamków, pałaców i ruin, a także około 200 rezydencji w Południowym Tyrolu, który już w średniowieczu był najważniejszym regionem tranzytowym między północą a południem. Szlachta i duchowieństwo osiedlali się tutaj, budowali zamki i dwory, bogacili się dzięki rolnictwu i opłatom drogowym i pozostawili krajowi fascynujące świadectwa minionych czasów.

Nawet dziś zamki i pałace w Południowym Tyrolu są wartymi odwiedzenia celami wycieczek. Wiele z nich można nie tylko oglądać z zewnątrz, ale także mieszczą się w nich muzea i dostarczają informacji o życiu w Południowym Tyrolu w średniowieczu.

Aktywność rekreacyjna Przygodowe wędrówki

W ostatnich latach w Południowym Tyrolu powstaje coraz więcej ścieżek i tras okrężnych poświęconych bardzo szczególnym tematom. Można na przykład podążać śladami słynnego niemieckiego malarza na Dürerweg w Egna, dowiedzieć się więcej o uprawie winorośli w Południowym Tyrolu na WeinKulturWeg Marlengo lub wybrać się w odkrywczą podróż do źródeł wody Pragser w Alta Pusteria.

Wędrówki tematyczne są bardzo popularne i oferują wiele wspaniałych atrakcji dla młodszych i starszych. Pozwalają one również poznać Południowy Tyrol ze szczególnej perspektywy kulturowej i krajobrazowej.

Images

Reifenstein Castle
Reifenstein Castle

Reifenstein Castle is situated in Freienfeld. It is the best preserved castle in South Tyrol, as it was never conquered and destroyed.

© Internet Consulting
Gewürztraminer trail
Gewürztraminer trail

Dreamlike theamtic hike in Tramin on the Wine Route

© Tourismusverein Tramin - Antie Braito
Mill trail in Terenten
Mill trail in Terenten

The mill trail near Terenten is an interesting educational trail that is a highlight for kids and adults.

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit
Burgeis
Burgeis

Castle of Burgeis

© LianeM / Fotolia.com
Castle Welsperg
Castle Welsperg

the oldes castle of Pustertal valley

© Internet Consulting
Tures Castle
Tures Castle

Tures Castle

© Alexander Iser / Fotolia.com
Eppan
Eppan

Hocheppan Castle / Castel d'Appiano

© marita / pixelio.de

Wędrówki tematyczne

Selected accommodations in South Tyrol

Service