Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 90 €
Hotel Tenz
Family-run hotel | Montan in Southern South Tyrol
from 63 €
Hotel Elefant
Elegance and style | Auer in Southern South Tyrol

Wakacje w Salorno

Salorno leży na Chiusa, niemiecko-włoskiej granicy językowej. Ta najbardziej wysunięta na południe miejscowość Południowego Tyrolu jest strzeżona przez romantyczny zamek Haderburg. Dzięki wspaniałym starym rezydencjom otoczonym winnicami i sadami, ośrodek wypoczynkowy z mieszanką południowotyrolskiej przyziemności i śródziemnomorskiej lekkości zaprasza do spędzenia beztroskich i przyjemnych wakacji na Południowym Szlaku Winnym Tyrolu i w Parku Przyrody Monte Corno.

Gmina Salorno obejmuje również nieco wyżej położone wioski Buchholz i Gfrill. Centra tych dwóch małych wiosek tworzą dwa piękne kościoły parafialne. Punktem orientacyjnym samej miejscowości Salorno jest położony na stromej skale zamek Haderburg, który jest również scenerią legendy o Starej Winiarni w pobliżu Salorno, zawartej w zbiorze legend braci Grimm.

GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino
GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino

GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino

GEOPARC Bletterbach

Podróżowanie rowerem szosowym i górskim

Dzięki łagodnemu klimatowi sezon rowerowy w Salorno trwa wyjątkowo długo - co jest świetne zarówno dla rowerzystów rekreacyjnych z rowerami elektrycznymi, jak i rowerzystów szosowych z ambitnymi celami treningowymi. Od przyjaznej dla rodzin ścieżki rowerowej w dolinie Adygi po górską wycieczkę rowerową w parku przyrody Monte Corno i wyścigową wycieczkę rowerową do doliny Cembra, istnieje odpowiednia trasa rowerowa na każdy gust i każdą porę roku.

Poznaj krajobraz i historię pieszo

Niezależnie od tego, czy jest to wędrówka szlakiem Dürerweg przesiąkniętym historią, czy alpejska wędrówka w Parku Przyrody Monte Corno, spacer między winnicami czy wycieczka wspinaczkowa w ogrodzie wspinaczkowym Garbe - w Salornie i okolicach wędrowcy i wspinacze będą zachwyceni szerokim wyborem tras na różnych wysokościach i poziomach trudności. Urlopowicze w każdym wieku mogą odkryć ślady przeszłości podczas ekscytującej wycieczki do GEOPARC Bletterbach lub na wzgórze Castelfeder.

Törggelen in South Tyrol
Törggelen in South Tyrol

The traditional "Törggelen" with chestnuts and new wine is becoming increasingly famous.

Printemps / Fotolia.com
White grapes
White grapes

The South Tyrolean white wines are famous also beyond the national borders.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Wino i jabłka

Salorno jest największym regionem uprawy białego wina w Południowym Tyrolu, ale kwitną tu również winogrona dla czerwonych odmian wina, takich jak Pinot Noir. Dobre wino i dobre jedzenie idą w parze - w Salorno i okolicach wczasowicze są rozpieszczani kulinarnymi przysmakami przez cały rok. Wyjątkowa atmosfera panuje na tradycyjnych Törggelen jesienią, kiedy to stoły w gospodach i winiarniach są szczególnie bogato zastawione po sezonie zbiorów. Wiosna również ma swój szczególny urok na południu Południowego Tyrolu, kiedy jabłonie i inne drzewa owocowe kwitną na biało i różowo.

Rynek i Maschggra

Malownicze uliczki Salorno, otoczone pięknymi renesansowymi i barokowymi budynkami, są doskonałym miejscem do świętowania. Karnawałowy zg iełk - znany jako Maschggra w dialekcie Salorno - jest tu również żywiołowy: to wtedy ciężko pijący i bystry krasnolud Perkeo przejmuje rządy w Salorno na tydzień. Historyczna postać Perkeo urodziła się w Salorno w 1702 roku i zasłynęła jako nadworny błazen i nosiciel pucharów elektora Karola III Filipa z Falzes. Wczasowicze mogą również doświadczyć tradycji z bliska na Andreasmarkt pod koniec listopada.

Aktualne oferty wakacyjne

from 135,50 €
Hotel Vilpianerhof

Genuine hospitality, which comes from the heart - at the Vilpianerhof near Bozen and Meran!

To the hotel

Zdjęcia

View over Salurn
View over Salurn

View over Salurn, in direction of Trentino.

Internet Consulting - Elmar Hilber
Haderburg Castle in Salurn
Haderburg Castle in Salurn

Haderburg Castle in Southern South Tyrol can be visited from spring until autumn and is located in the area of Trudner Horn Nature Park.

Amt für Naturparke
Salurn
Salurn

Salurn during the cold season

Ferienregion Castelfeder - Luca Dal Gesso

Atrakcje in Salurn

Wybrane wskazówki

BikeHotels South Tyrol

With the sun on your face, the wind in your hair and South Tyrol in front of your eyes, a holiday on the sunny side of the Alps is the purest pleasure.

To the hotels
Usługa