Find accommodation & make a request

Wakacje w Salorno

Salorno leży na Chiusa, niemiecko-włoskiej granicy językowej. Ta najbardziej wysunięta na południe miejscowość Południowego Tyrolu jest strzeżona przez romantyczny Haderburg. Ze swoimi wspaniałymi starymi rezydencjami otoczonymi winnicami i sadami, ośrodek wypoczynkowy z mieszanką południowotyrolskiej przyziemności i śródziemnomorskiej lekkości zaprasza do spędzenia beztroskich i przyjemnych wakacji na Południowym Szlaku Wina i w Parku Przyrody Monte Corno.

Nieco wyżej położone wioski Buchholz i Gfrill również należą do gminy Salorno. Centra tych dwóch małych wiosek tworzą dwa piękne kościoły parafialne. Punktem orientacyjnym samej wsi Salorno jest wzniesienie na stromej skale: Haderburg jest również scenerią dla sagi Der alte Weinkeller bei Salorno (Stara winiarnia w pobliżu Salorna), która znajduje się w zbiorze sag braci Grimm.

GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino
GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino

GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino

© GEOPARC Bletterbach

Na drodze z rowerem szosowym i górskim

Ze względu na łagodny klimat, sezon rowerowy w Salorno trwa wyjątkowo długo - zachwyca to zarówno rowerzystów z rowerami elektrycznymi, jak i rowerzystów szosowych z ambitnymi celami treningowymi. Od przyjaznej dla rodzin ścieżki rowerowej Etschtal, przez górską wycieczkę rowerową w Parku Przyrody Monte Corno, po wyścigową wycieczkę rowerową do doliny Cembra, istnieje odpowiednia trasa rowerowa na każdy gust i każdą porę roku.

Poznaj krajobraz i historię pieszo

Niezależnie od tego, czy jest to historyczna wędrówka po Dürerweg, czy wędrówka po pastwiskach górskich w Parku Przyrody Monte Corno, spacer wśród winnic czy wspinaczka w ogrodzie wspinaczkowym Garbe - w Salornie i okolicach wędrowcy i wspinacze będą zachwyceni dużym wyborem tras na różnych wysokościach i poziomach trudności. Dowody z przeszłości mogą być odkrywane przez młodych i starszych wczasowiczów podczas ekscytującej wycieczki do GEOPARC Bletterbach lub na wzgórze Castelfeder.

Törggelen in South Tyrol
Törggelen in South Tyrol

The traditional "Törggelen" with chestnuts and new wine is becoming increasingly famous.

© Printemps / Fotolia.com
White grapes
White grapes

The South Tyrolean white wines are famous also beyond the national borders.

© Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Wino i jabłka

Salorno jest największym regionem uprawy białego wina w Południowym Tyrolu, ale kwitną tu również winogrona czerwonych odmian winorośli, takich jak Pinot Noir. Dobre wino i dobre jedzenie idą w parze - w Salorno i okolicach urlopowicze są rozpieszczani kulinarnymi przysmakami przez cały rok. Wyjątkowa atmosfera panuje na tradycyjnych Törggelen jesienią, kiedy stoły w gospodach i winiarniach są szczególnie bogato zastawione po sezonie zbiorów. Wiosna również ma swój urok na południu Tyrolu: wtedy jabłonie i inne drzewa owocowe pojawiają się w biało-różowych kwiatach.

Rynek i Maschggra

Malownicze uliczki Salorno, otoczone pięknymi renesansowymi i barokowymi budynkami, są doskonałym miejscem do świętowania. Karnawał - zwany Maschggra w dialekcie Salorno - jest również tętniącym życiem wydarzeniem: ciężko pijący i bystry karzeł Perkeo przejmuje rządy w Salorno na tydzień. Historyczna postać Perkeo urodziła się w Salorno w 1702 roku i zasłynęła jako nadworny błazen i nosiciel pucharów elektora Karola III Filipa z Falzes. Wczasowicze mogą również doświadczyć tradycji z bliska na Andreasmarkt pod koniec listopada.

Current holiday offers

The NEW South Tyrol Blog

Discovering the best parts of South Tyrol - Get inspired by authentic encounters, unforgettable experiences & by the best holiday tips!

To the blog

Images

Haderburg Castle in Salurn
Haderburg Castle in Salurn

Haderburg Castle in Southern South Tyrol can be visited from spring until autumn and is located in the area of Trudner Horn Nature Park.

© Amt für Naturparke
View over Salurn
View over Salurn

View over Salurn, in direction of Trentino.

© Internet Consulting - Elmar Hilber
Salurn
Salurn

Salurn during the cold season

© Ferienregion Castelfeder - Luca Dal Gesso

Attractions in Salurn

Service