Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 65 €
Hotel Theiner
Holidays in the middle of nature | at Reschen pass in Vinschgau
from 80 €
Aktiv- und Wellnesshotel Zentral
Bikehotel | Prad at Stilfserjoch
s
from 89 €
Vital Hotel Ortlerspitz
Dreamlike holidays | St. Valentin auf der Haide in Vinschgau

Przełęcz Reschen

Obraz z okolic przełęczy Reschen między Tyrolem a Południowym Tyrolu jest prawdopodobnie znany na całym świecie: wieża kościoła w jeziorze Reschen. Z powodu budowy zbiornika wodnego, Reschen i Graun zostały prawie całkowicie zalane w 1950 roku. Jedynie wieża kościoła w Graun, będąca dziś wizytówką regionu wypoczynkowego Resia Pass, przypomina o tym w milczeniu i służy jako popularny motyw pocztówkowy.

Cel podróży w Val Venosta

Schöneben & Haideralm hiking area
Schöneben & Haideralm hiking area

View of Lake Reschen

Schöneben AG

Region wypoczynkowy Resia Pass znajduje się w trójkącie granicznym między Włochami, Austrią i Szwajcarią, a jego nazwa pochodzi od przełęczy o tej samej nazwie, która jest również granicą z Austrią z miejscowością Nauders. Region wakacyjny położony jest na wysokości ponad 1400 metrów nad poziomem morza i obejmuje miejscowości Graun, Resia i San Valentino alla Muta, a także boczne doliny Langtaufers i Rojen.

W okolicy znajdują się również dwa jeziora - naturalne Haidersee w San Valentino i sztuczne Reschensee w Graun w Curon Venostau. Niezależnie od tego, czy jesteś przejazdem, czy spędzasz wakacje na przełęczy Reschen, oba jeziora są warte odwiedzenia o każdej porze roku!

Między Tyrolem a Południowym Tyrolu

Hiking at Lake Reschen
Hiking at Lake Reschen

Reschenpass holiday region is a paradise for hikers and nature lovers.

Vinschgau Marketing

Co jest znacznie mniej znane: Adyga, główna rzeka doliny Venosta, a także druga najdłuższa rzeka we Włoszech, ma swoje źródło w Resia. Jej źródło znajduje się zaledwie rzut kamieniem od wioski.

Nie jest również powszechnie wiadomo, że był to strategicznie ważny punkt przez prawie całą wieczność. Na długo przed tym, jak przełęcz Reschen zyskała sławę jako ładny kurort wakacyjny, rzymskie legiony przechodziły tędy przez Merano drogą Via Claudia Augusta. W średniowieczu kupcy podróżowali na południe, a obszar wokół przełęczy Reschen był również ważny podczas I wojny światowej.

Dzięki malowniczemu krajobrazowi wokół jeziora Malga San Valentino i jeziora Resia, szerokiej gamie oferowanych aktywności z wędrówkami i wycieczkami MTB oraz pewnym śniegiem terenom narciarskim w Belpiano i San Valentino, region wakacyjny na Resia zawsze tętni życiem.

Atrakcje na przełęczy Reschen

Church tower in Lake Reschen
Church tower in Lake Reschen

The church tower of Alt-Graun in Lake Reschen is a popular sight and the landmark of the whole holiday region.

Frieder Blickle - Vinschgau Marketing

Natura i kultura. Krajobraz i zwiedzanie. Sport i przyjemność. W Dolinie Górnej Venosty nie zaniedbuje się ani jednego, ani drugiego. Wiele atrakcji w Resia powstało mniej lub bardziej bez ingerencji człowieka: Źródło rzeki Adygi, które znajduje się zaledwie kilka minut drogi od centrum miejscowości, oraz wyjątkowa krajobrazowo wysoka dolina Rojen są zdecydowanie warte odwiedzenia. W Rojen znajduje się również najwyżej położona osada w Tyrolu - na wysokości 2000 metrów - oraz piękny kościół św. Mikołaja z freskami ze szkoły Merano.

Niektóre zabytki w Resii i okolicy również zostały stworzone przez człowieka. Należą do nich na przykład

  • Muzeum Vinschger Oberland - Alt Graun, które opowiada historię wioski aż do zapory na jeziorze w 1950 r,
  • słynna wieża kościelna w jeziorze Reschen,
  • Anny w Graun,
  • kościół parafialny św. Walentego w miejscowości o tej samej nazwie oraz
  • Duża liczba pozostałości po I wojnie światowej z ogromnym podziemnym kompleksem bunkrów, który jest obecnie częściowo otwarty dla zwiedzających.

Aktualne oferty wakacyjne

from 180 €
Familien-Wellness-Residence Tyrol

Exclusive apartment holidays with hotel service in the thermal spa town of Naturns near Meran. Top offers, early booking discount! The hearty well-being home for families! Multiple awards.

To the accommodation
from 65 €
Landhaus Fux

Relax in the sauna area or dive into the indoor pool with connection to the outdoor pool and whirlpool!

To the accommodation
from 144 €
Hotel Sand

Holidays in Vinschgau - Garden with 25 m sports pool & natural bathing pond, bike paths, countless hiking possibilities and much more.

To the hotel

Przełęcze

Wybrane wskazówki

BikeHotels South Tyrol

With the sun on your face, the wind in your hair and South Tyrol in front of your eyes, a holiday on the sunny side of the Alps is the purest pleasure.

To the hotels
Usługa