Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Samochodem do Południowego Tyrolu

Czy lubisz prowadzić własny samochód i chcesz być mobilny i elastyczny nawet na wakacjach? Tutaj znajdziesz kilka podstawowych informacji na temat samochodów i jazdy samochodem w Południowym Tyrolu.

Jako połączenie północ-południe, Południowy Tyrol przecina autostrada Brenner (A22), która ma kilka zjazdów w lewo i w prawo do różnych regionów kraju: Egna, Bozen Süd, Bozen Nord, Chiusa, Bolzano i Vipiteno.

Ci, którzy wolą jeździć wiejskimi drogami niż autostradą, aby podziwiać krajobrazy i wspaniałe panoramy nie tylko w szybkim tempie, mogą - jadąc z północy - na przykład zjechać z autostrady w Vipiteno lub - jadąc z północnego zachodu - dojechać przez Reschenpass.

Opony zimowe obowiązkowe w Południowym Tyrolu

Zimą należy podróżować wyłącznie z odpowiednim wyposażeniem zimowym! Na zaśnieżonych, pokrytych błotem pośniegowym lub oblodzonych drogach, wszystkie pojazdy poruszające się po drogach krajowych i prowincjonalnych w Południowym Tyrolu mogą poruszać się wyłącznie na oponach zimowych lub z łańcuchami śniegowymi. Jest to również zaznaczone na odpowiednich znakach drogowych. Na autostradzie Brenner (od Brenner do Affi) i w gminie Bolzano wyposażenie zimowe jest zasadniczo obowiązkowe od 15 listopada do 15 kwietnia.

Najlepiej jest dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jak wysoko znajduje się miejsce docelowe, jakie są lokalne warunki drogowe i jaka jest prognoza pogody na czas pobytu.

Więcej informacji:

Autostrada Brenner
www.autobrennero.it

Przyjazd

Usługa