Find accommodation & make a request

Wakacje na rowerze w Południowym Tyrolu

W Południowym Tyrolu kolarze wyścigowi znajdą wszystko, czego dusza zapragnie: dzięki łagodnemu klimatowi sezon kolarstwa wyścigowego w okolicach Bolzano, Merano i na południu Południowego Tyrolu rozpoczyna się szczególnie wcześnie, a w piękne letnie dni spektakularne przełęcze górskie w Dolomitach i w Val Venostau przyciągają rowerzystów.

Oferta wycieczek rowerowych w popularnym regionie wypoczynkowym na południe od przełęczy Brenner jest tak zróżnicowana, jak krajobraz Południowego Tyrolu. To, co zawsze pozostaje niezmienne, to świetna infrastruktura dla rowerzystów wyścigowych: BikeHotels Południowego Tyrolu oferuje zakwaterowanie wyspecjalizowane dla rowerzystów wyścigowych, a karta Bikemobil Card umożliwia tanie korzystanie z transportu publicznego w całym Południowym Tyrolu, w tym korzystanie z wypożyczonego roweru w jeden z dni.

Kręte wyzwania

Wysoko położone alpejskie przełęcze Południowego Tyrolu to wymarzone miejsca dla kolarzy wyścigowych. Wycieczki w Dolomity są słynne. Jedną z głównych atrakcji jest Sellaronda, która prowadzi przez cztery przełęcze w Dolomitach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO: Przełęcz Sella, Przełęcz Gardena, Przełęcz Pordoi i Przełęcz Campolongo. Raz w roku, podczas Sellaronda Bike Day, droga jest zamknięta dla samochodów i należy tylko do rowerzystów. Czy to wokół Planu de Corones, czy Tre Cime di Lavaredo - istnieje wiele wyjątkowych wyścigowych tras rowerowych z fantastycznymi panoramami Dolomitów. Rowerzyści szosowi mogą również cieszyć się nimi na dobrze znanej trasie na przełęcz Mendel, która raz w roku jest wolna od samochodów.

Wyzwaniem, które każdy ambitny rowerzysta szosowy chce pokonać choć raz w życiu, jest przełęcz Stelvio w dolinie Venosta z 48 ostrymi zakrętami tylko po stronie Południowego Tyrolu. Podczas Stelvio Bike Day późnym latem rowerzyści mogą cieszyć się wspaniałą drogą przez przełęcz bez ruchu samochodowego. Doliny Martell i Ultimo również kuszą stromymi serpentynami.

Wycieczki rowerowe dla koneserów

W okolicach Bolzano i Merano, a także na południu Południowego Tyrolu, wszyscy rowerzyści szosowi, którzy lubią spokojniejsze tempo i uwielbiają śródziemnomorski klimat, znajdą coś dla siebie. Pomiędzy idyllicznymi winnicami i sadami, mijając malownicze wioski, takie jak Tramin czy Terlano, orzeźwiające jeziora kąpielowe, takie jak jezioro Kaltern i romantyczne zamki, można przejechać rowerem wzdłuż trzech różnych szlaków winnych wzdłuż Południowego Tyrolu . Po wysiłku sportowym, doświadczeniu natury i przyjemności kulturowej, istnieje możliwość degustacji wina w jednej z licznych winiarni jako zwieńczenie.

BikeHotels South Tyrol
Bike holidays - Bike & mountain bike
info@bikehotels.it
www.bikehotels.it

Current holiday offers

Images

Apple blossom in Tramin
Apple blossom in Tramin

Bike tour across the fruit orchards in Tramin on the Wine Route

© Tourismusverein Tramin - Antie Braito
Road bike tour on Ritten
Road bike tour on Ritten

Dreamlike tracks for road cyclists with view of the Dolomites

© IDM Südtirol-Alto Adige/Daniel Geiger
Road bike tour Seiser Alm
Road bike tour Seiser Alm

Dreamlike tracks for road cyclists in the Dolomites

© IDM Südtirol-Alto Adige/Daniel Geiger
Timmelsjoch Pass
Timmelsjoch Pass

Road bike tour at Timmelsjoch Pass in South Tyrol

© IDM Südtirol-Alto Adige/Benjamin Pfitscher
Stilfserjoch Pass
Stilfserjoch Pass

Road bike tour at Stilfserjoch Pass in South Tyrol

© IDM Südtirol-Alto Adige/Matt Cherubino
Stilfserjoch Pass
Stilfserjoch Pass

Road bike tour at Stilfserjoch Pass in South Tyrol

© IDM Südtirol-Alto Adige/Harald Wisthaler
Roadbiking in South Tyrol
Roadbiking in South Tyrol

The winding pass roads are an eldorado for passionate road cyclists.

© IDM Südtirol-Alto Adige/Harald Wisthaler
Free online catalogues
Request our online catalogues for further information!
BikeHotels Südtirol
kataloge

Rower szosowy

Selected accommodations in South Tyrol

Service