Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
03. kwietnia 2024

Mistrzostwa Włoch w siatkówce na śniegu w Plan de Corones/Kronplatz

Czy uważasz, że siatkówka plażowa jest ekscytująca, ale nigdy nie słyszałeś o siatkówce śnieżnej? W takim razie powinieneś odwiedzić płaskowyż na szczycie Planu de Corones między 12 a 14 kwietnia 2024 roku: To właśnie tam odbędzie się finał mistrzostw Włoch w tym młodym, modnym sporcie.

W piątek, sobotę i niedzielę szczytowy płaskowyż słynnego Planu de Corones na wysokości 2275 metrów będzie poświęcony sportowi zimowemu, który jest uprawiany dopiero od około 15 lat. W dniach od 12 do 14 kwietnia 2024 r. od godz. 10:00 odbędzie się tutaj finał Mistrzostw Włoch w siatkówce śnieżnej (znanej również jako siatkówka śnieżna lub siatkówka na śniegu) dla U18, kobiet i mężczyzn.

Snow Volleyball at Kronplatz
Snow Volleyball at Kronplatz

Kronplatz is a 360-degree panoramic mountain with fantastic views of the mountains.

Skirama Kronplatz | Thomas Leskoschek
Snow Volleyball at Kronplatz
Snow Volleyball at Kronplatz

The summit plateau of the Kronplatz offers enough space for a peace bell, snow volleyball court, spectators and more.

Skirama Kronplatz | Thomas Leskoschek

Ekscytujące wydarzenie

Chłopcy z SSV Brunico wygrywali Mistrzostwa Włoch w Siatkówce Śnieżnej przez ostatnie dwa lata, dlatego FIPAV (Federazione Italiana Pallavolo) od razu była entuzjastycznie nastawiona, gdy SSV Brunico zgłosiło się do organizacji turnieju finałowego. Planowanie turnieju rozpoczęło się już jesienią 2023 roku. Tak powiedział nam Chiusa Seeber, dyrektor sportowy i trener sekcji siatkówki w SSV Brunico. Przekazał nam również inne ważne informacje na temat siatkówki na śniegu i wydarzenia sportowego w Plan de Corones.

The 2023 Italian snow volleyball champions
The 2023 Italian snow volleyball champions

Markus, Michael, Peter and Thomas (from left) from SSV Bruneck won the Italian snow volleyball championship last year.

SSV Bruneck
Snow Volleyball at Kronplatz
Snow Volleyball at Kronplatz

Players in action at an earlier snow volleyball tournament at Kronplatz.

Skirama Kronplatz | Thomas Leskoschek
Snow Volleyball at Kronplatz
Snow Volleyball at Kronplatz

Football boots with studs give players the necessary grip on the snow.

Skirama Kronplatz | Conny Kurth

Modny sport zimowy

Chiusa powiedział nam, że siatkówka na śniegu jest podobna do siatkówki plażowej, ale różni się od tego letniego sportu na kilka sposobów. W siatkówkę śnieżną (jak sama nazwa wskazuje) gra się na śniegu, a nie na piasku.

Ponadto drużyna składa się z 3 zamiast 2 graczy, a set trwa do 15 punktów zamiast 21. Logicznie rzecz biorąc, sprzęt jest również inny: w siatkówce śnieżnej gracze noszą bieliznę termiczną pod koszulkami i - co jest bardzo ważne dla przyczepności na śniegu - buty piłkarskie z ćwiekami.

Snow Volleyball at Kronplatz
Snow Volleyball at Kronplatz

Spectators can enjoy the exciting match together with the sun and the view very comfortably in a deckchair.

Skirama Kronplatz | Conny Kurth

Boisko jest z grubsza przygotowywane za pomocą ratraka, a pokrywa śnieżna musi mieć co najmniej 30 cm wysokości. Następnie instalowane są siatki, linie i banery. Nierówności na śniegu są usuwane nie tylko przed meczem, ale także w jego trakcie.

Niemniej jednak gra na śniegu pozostaje szczególnym wyzwaniem, ponieważ powierzchnia stale się zmienia w zależności od temperatury i nasłonecznienia.

Do dobrze zorganizowanego wydarzenia sportowego potrzeba wielu pracowitych rąk: około 40 pomocników, dzieci z piłkami i sędziów z SSV Brunico będzie w akcji podczas finału Mistrzostw Włoch.

Snow Volleyball at Kronplatz
Snow Volleyball at Kronplatz

Cheerleaders heat up the atmosphere.

Skirama Kronplatz | Thomas Leskoschek

Sport, zabawa i dobra atmosfera

Być może jesteś teraz ciekawy, kto wygra Mistrzostwa Włoch w Siatkówce Śnieżnej w 2024 roku i pojawi się na Plan de Corones w ten kwietniowy weekend? Sezon narciarski na Plan de Corones/Kronplatz również kończy się 14 kwietnia: możesz cieszyć się ostatnią chwilą zabawy na stoku w jednym z najlepszych ośrodków narciarskich Południowego Tyrolu i - przed, po lub w międzyczasie - kibicować zawodnikom w siatkówce śnieżnej.

W samym turnieju weźmie udział około 12 drużyn z SSV Brunico. Na szczycie gwarantowana jest fajna atmosfera z cheerleaderkami i muzyką, leżakami i górską panoramą. A w połowie kwietnia jest duża szansa na błękitne niebo i jasne słońce.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa