Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
23. października 2023

Jazda na sankach z psami husky

Jesteś fanem psów i uwielbiasz sporty zimowe blisko natury? W takim razie co powiesz na przejażdżkę psim zaprzęgiem przez zaśnieżone góry Południowego Tyrolu ? W Południowym Tyrolu jest 2 dostawców, którzy oferują wycieczki z psami husky: 1x w dolinie Martell i 1x na Würzjoch. W towarzystwie osoby dorosłej, dzieci w wieku od 3 lat mogą dołączyć do wycieczki z husky. Oczywiście taka wycieczka jest również sportową przygodą, ale koncentruje się na intensywnym doświadczaniu zimowej przyrody i udanej komunikacji między człowiekiem a zwierzęciem.

Sledging with huskies
Sledging with huskies

Sledging with huskies

GOLDENMOUNTAIN DOGSPORT

Elisa Vedovelli i Christian Niedermair

Wszystko zaczęło się od jednego husky, a teraz Elisa i Christian posiadają już 11 zwierząt tej rasy. Dwójka mieszkańców Południowego Tyrolu to entuzjastyczni maszerzy - tak nazywa się kierowców psich zaprzęgów.

Para bierze udział w zawodach, prowadzi sklep z psimi zaprzęgami Goldenmountain i oferuje różne możliwości odkrywania idyllicznego górskiego świata w dolinie Martell wraz z psami. Zimą można wybrać między wycieczką saneczkową a wędrówką w rakietach śnieżnych , każda z wariantem nocnym. Latem oferowana jest wycieczka trekkingowa lub przejażdżka wózkiem treningowym (który ma koła zamiast biegaczy).

Greta Bonavoglia i Italo Facenti

Przez większość roku 25 husky Grety i Italo trenuje na plaży i w okolicach Rimini. Ale kiedy Dolomity w Południowym Tyrolu pokazują swoje głębokie zimowe oblicze, nadszedł czas, aby zaprząc psy, które uwielbiają ruch, przed sanie. Pod nazwą Huskysleddog Greta i Italo oferują różne wycieczki z psim zaprzęgiem w Val Badia, a zwłaszcza na Würzjoch - nawet po zachodzie słońca. Würzjoch (po ladyńsku Ju de Börz) to przełęcz o wysokości 1 982 m n.p.m. u podnóża Peitlerkofel, na którą zimą można wjechać tylko samochodem z Val Badia przez San Martino in Badia. Husky Italo i Grety to psy, które z różnych powodów nie są już używane w wyścigach psów zaprzęgowych, ale z wielkim entuzjazmem ciągną małych i dużych dwunożnych przyjaciół przez zaśnieżony krajobraz.

Aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się, można skontaktować się bezpośrednio z Gretą i Italo lub z biurem turystycznym w San Vigilio.

Husky sled dogs
Husky sled dogs

Husky sled dogs

Husky Sleddog

Rasa, którą trzeba odkryć jako pierwszą!

Rasa psów Siberian Husky jest naprawdę fascynująca: są to najmniejsze i najszybsze ze wszystkich psów zaprzęgowych i są artystami przetrwania: podczas burzy śnieżnej mogą zostać całkowicie zasypane śniegiem. Wtedy zwijają się w kłębek i chowają nos pod ogon (tak nazywają się psie ogony). Ogon ogrzewa i filtruje powietrze, więc husky mogą spędzić całą noc pod śniegiem bez szwanku. Utrzymują ciepło dzięki futru, które składa się z mocnej warstwy wierzchniej i delikatnego podszerstka i zapewnia optymalną izolację cieplną.

Istnieją husky o brązowych lub bursztynowych oczach, ale także o jasnoniebieskich oczach. Niektóre zwierzęta mają szczególnie fascynujący wygląd, ponieważ jedno oko jest niebieskie, a drugie brązowe. Niezależnie od koloru oczu, husky syberyjskie to wytrwałe i chętne do pracy, przyjazne i inteligentne psy, które nie tylko chcą być poddawane fizycznym wyzwaniom. W międzyczasie lubią też od czasu do czasu się poprzytulać, ale przede wszystkim potrzebują stada i sporej dawki ruchu i aktywności.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa