Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
19. października 2023

Romantyczne miejsca dla zakochanych

Świecące skały w wieczornej poświacie. Widok na błyszczące błękitne jezioro lub wspaniałe góry. Zaciszne miejsce między lasem a łąkami .... Jeśli otoczenie jest odpowiednie, nie potrzeba wiele więcej, aby stworzyć romantyczną atmosferę. Znaleźliśmy kilka wyjątkowych miejsc w Południowym Tyrolu. Wymarzone, bajkowe, idylliczne miejsca, idealne, aby w pełni cieszyć się czasem spędzonym z ukochaną osobą.

View of Lake Fennberg
View of Lake Fennberg

The lake on Mt. Fennberg near Margreid on the wine route is protected as a biotope and is a popular destination for excursions.

Tourismusverein Südtiroler Unterland - Albert Ceolan
St. Johann in Villnöss
St. Johann in Villnöss

The Ranui church was dedicated to St. John of Nepomuk.

Frank Fischbach / stock.adobe.com

Jezioro Fennberg, Margreit

Czysty romans na łonie natury: Fennberg na nizinach Południowego Tyrolu to świat sam w sobie - ze starożytnymi farmami, sekwojami, biotopem i wspaniałym jeziorem.

San Giovanni w Ranui, Funes

Pośród łąk Ranui stoi malowniczy kościółek, który wspaniale wtapia się w imponujący górski krajobraz. Barokowy kościół został zbudowany w 1744 roku i jest poświęcony San Giovanni z Neopmuk. Widok na szczyty Geisler z tego miejsca jest wyjątkowy - i dwa razy piękniejszy w parach.

Lake Karersee
Lake Karersee

Hiking at Lake Karersee at the foot of Latemar massif

Eggental Tourismus - Helmuth Rier
Knottenkino in Vöran
Knottenkino in Vöran

An open-air cinema offering a wonderful view of the surrounding mountains.

Tourismusverein Hafling - Vöran - Meran 2000/Stephan Matzoll

Knottnkino, Avelengo

Jest to kino na świeżym powietrzu szczególnego rodzaju, ze wspaniałym widokiem na region Merano i okoliczne szczyty. Szczególnie romantyczne, gdy słońce wschodzi lub zachodzi.

Lago di Carezza, Nova Levante

Drzewa i szczyty górskie odbijają się w głębokiej zielonej wodzie: trudno się dziwić, że wokół bajkowego jeziora Carezza w Val d'Ega krążą liczne legendy.

Lookout mountain Dürrenstein
Lookout mountain Dürrenstein

The Dürrenstein near Prags is accessible from the Prato Piazza.

Günther Kamelger
Strudelkopf summit
Strudelkopf summit

A breathtaking view of the Tofane, Monte Cristallo and the Three Peaks as well as the rest of the Dolomites awaits you at the summit.

IDM Südtirol/Manuel Kottersteger

Dürrenstein, Braies

Dürrenstein to jeden z najlepszych punktów widokowych w Dolomitach. Można z niego zobaczyć znane szczyty, takie jak: Neuner, Zehner, Senneser Karspitz, Seekofl, Tre Cime di Lavaredo oraz szczyty należące do Haunoldgruppe. Ci, którzy odważą się na dwugodzinną wspinaczkę wcześnie rano, zostaną nagrodzeni niezwykłym wschodem słońca (bezpośrednio na Tre Cime di Lavaredo - jak na zdjęciu - słońce pojawia się w połowie grudnia).

Strudelkopf, Braies

Tuż obok, ale nieco niżej i łatwiej dostępny, znajduje się Strudelkopf. Tutaj również można wspaniale odpocząć i pozwolić oczom wędrować po fantastycznej panoramie.

The Gilf Promenade
The Gilf Promenade

Gilf promenade for his poetic journey and subtropical plants, is one of the most romantic walks of Merano.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander
Lake Toblach
Lake Toblach

Also in the evening, Lake Toblach is perfect to be visited.

IDM Südtirol - Harald Wisthaler

Gilfpromenade, Merano

Masz ochotę na spacer po Merano? Gilfpromenade prowadzi z szalenie romantycznego wąwozu Gilf - w towarzystwie rwącego Passera. Otoczona egzotyczną i śródziemnomorską roślinnością. Otoczona zachęcającymi ławkami ozdobionymi wierszami.

Jezioro Dobbiaco, Dobbiaco

Poznaj ścieżkę odkrywania przyrody. Wybierz się na wycieczkę łodzią w zaciszu własnego domu. Ciesz się wspaniałym widokiem o zmierzchu ... Jezioro Dobbiaco zaprasza o każdej porze dnia.

St. Kathrein-church
St. Kathrein-church

The St. Kathrein church on the high plateau of Hafling is dedicated to St. Katharina, the patron saint of carters.

IDM Südtirol-Alto Adige/Angelika Schwarz
Lake Prags
Lake Prags

Romantic mountain landscape around the Lake Prags.

IDM Südtirol/Harald Wisthaler

Kościół St. Kathrein, Avelengo

Legendarny górski kościół znajduje się na wzgórzu w pobliżu Avelengo. Miejsce to było znane jako miejsce władzy już w czasach prehistorycznych.

Lago di Braies, jezioro Lago di Braies

Trzeba przyznać, że to jezioro nie jest już wskazówką dla zakochanych. Ale Lago di Braies jest po prostu zbyt piękne, by je tu pominąć. Najlepiej odwiedzić je z dala od wielkich sezonów wakacyjnych - i obudzić ukochaną osobę wcześnie rano na specjalną wycieczkę ...

Tekst: Steffi

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa