Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
07. marca 2024

Jajko wielkanocne x 3

Wiosna jest tuż za rogiem, a Wielki Czwartek już za 3 tygodnie. Być może jesteś w trakcie dekorowania domu na Wielkanoc lub już myślisz o tym, co postawisz na stole w wielkanocny weekend. Jedno jest pewne: świętowanie Wielkanocy bez pisanek jest nie do pomyślenia. Dla chrześcijan jajko jest symbolem zmartwychwstania, ale nawet przed Wielkanocą i chrześcijaństwem jajko było symbolem płodności i nowego życia.

Dla wielu osób klasyczne pisanki, czyli ugotowane na twardo i barwione jajka, są koniecznością. W Południowym Tyrolu, podobnie jak w innych regionach , są one święcone razem z szynką wielkanocną i chlebem wielkanocnym, zanim zostaną wykorzystane w zwyczaju wielkanocnego boczku, a następnie zjedzone z apetytem. Czekoladowe i nugatowe jajka, które zajączek wielkanocny ukrywa w wielkanocnym gnieździe, odgrywają ważną rolę dla dzieci. A fani dekoracji ozdabiają tradycyjny bukiet wiel kanocny (zwany palmą lub krzakiem palmowym w Południowym Tyrolu) kolorowymi, artystycznie zdobionymi jajkami.

Mamy dla Ciebie wskazówki z Południowego Tyrolu dotyczące wszystkich 3 odmian jajek:

Easter Eggs - Lonzahof
Easter Eggs - Lonzahof

Lonzahof eggs are excellent for decoration.

Lonzahof
Easter Eggs - Acherer Patisserie.Blumen
Easter Eggs - Acherer Patisserie.Blumen

Bunnies and chocolate eggs will make your Easter unique

Internet Consulting
Easter Eggs - Gamsegghof
Easter Eggs - Gamsegghof

The beautiful hand-decorated goose eggs from the Gamsegghof farm.

Gamsegghof
Easter Eggs - Hintnerhof
Easter Eggs - Hintnerhof

Happy hen of the Hintnerhof

Hintnerhof
Easter Eggs - Hintnerhof
Easter Eggs - Hintnerhof

The egg collection at the Hintnerhof farm.

www.wisthaler.com - Harald Wisthaler

Jajka od szczęśliwych kur

W dolinie Casies znajdują się 2 gospodarstwa, które oferują swoim kurom specjalną usługę: gospodarstwo Hintnerhof prowadzone przez rodzinę Marchesini w Pichl i gospodarstwo Lonzahof prowadzone przez rodzinę Kargruber w St. Martin in Casies. Oba gospodarstwa korzystają z mobilnych kurników. Kurczaki są przenoszone na inną łąkę po około 2 tygodniach i mogą tam znowu szczęśliwie drapać i dziobać. Jest to korzystne dla zwierząt i łąk.

Gsiesa Goggilan ("Goggilan" oznacza "jaja" w dialekcie Val Pusteria) z farmy Hintnerhof to jaja ekologiczne, podczas gdy Premium Goggilan z farmy LONZAhof to jaja z wolnego wybiegu. Jaja są dostępne przez cały rok w wybranych sklepach i piekarniach w Val Pusteria oraz na farmie.

Easter Eggs - Acherer Patisserie.Blumen
Easter Eggs - Acherer Patisserie.Blumen

The delicious chocolate eggs of Acherer Patisserie.Blumen

Acherer Patisserie.Blumen

Czekoladowe przysmaki

Miłośnikom słodyczy polecamy czekoladowe jajka z nadzieniem gianduja od wielokrotnie nagradzanego cukiernika z Brunico, Andreasa Acherera: pudełka po 9, 12 lub 20 sztuk można kupić online zwygodną dostawą do domu. Możesz teżrozejrzeć się po ACHERER PATISSERIE.BLUMEN w Brunico lub ACHERER PATISSERIE.CHOCOLATIER w Bolzano .

Oba sklepy sprzedają nie tylko jajka gianduja, ale także małe, średnie i gigantyczne jajka (ok. 2 kg) wykonane z mlecznej czekolady (36% zawartości kakao) lub ciemnej czekolady (70% zawartości kakao). Te czekoladowe jajka można w 100% spersonalizować na stronie , a w razie potrzeby można w nich ukryć mały prezent. W 2 sklepach można również znaleźć słodkie czekoladowe zajączki wielkanocne i baranki wielkanocne.

Easter Eggs - Gamsegghof
Easter Eggs - Gamsegghof

Hand-decorated goose eggs from the Gamsegghof farm are ideal for decorating the home at Easter.

Gamsegghof
Easter Eggs - Gamsegghof
Easter Eggs - Gamsegghof

The Gamsegghof farm from the outside!

Gamsegghof

Artystycznie zdobione gęsie jaja

Gospodarstwo Gamsegghof istnieje od ponad 300 lat i znajduje się w idyllicznej dolinie Langtauferer niedaleko Graun w dolinie Val Venosta. Wśród zwierząt hodowlanych znajdują się gęsi, a rolniczka Beatrix Hohenegger zamienia ich jaja w kolorowe dzieła sztuki. Gęsie jaja są większe i bardziej wytrzymałe niż kurze, dzięki czemu idealnie nadają się do wielkanocnych dekoracji.

Beatrix potrzebuje dużo zręczności i cierpliwości: surowe i wydmuchane jaja są zanurzane w farbie i suszone. Następnie żona farmera rzeźbi różne wzory lub powiedzenia w kolorowej skorupce za pomocą małego narzędzia podobnego do tych używanych do grawerowania szkła. Dojenie tłuszczu nadaje jajku piękny połysk. Ozdobne unikaty są dostępne wyłącznie w sklepie na farmie.

Tekst: Silvia

Jesteśmy kolorową mieszanką kochających naturę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać Wam piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić Waszą ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa