Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Kuligi konne w Południowym Tyrolu

Czysty relaks pośród śnieżnobiałej przyrody, wtopiony w wymarzony górski krajobraz, otulony ciepłymi kocami, przy akompaniamencie dzwonków powozu...

Wielu zimowych urlopowiczów w Południowym Tyrolu szuka nie tylko przygód i akcji, ale także ciszy i spokoju, aby po prostu usiąść i cieszyć się ośnieżonym gór skim krajobrazem. A jak można to zrobić przyjemniej i w bardziej przyjazny dla środowiska sposób niż podczas przytulnej przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie? Prawie wszystkie ośrodki sportów zimowych w Południowym Tyrolu można zwiedzać saniami ciągniętymi przez konie - tutaj przedstawiamy dwa popularne obszary w Dolomitach.

Przejażdżka saniami ciągniętymi przez Val Gardena

Podczas konnej przejażdżki saniami przez zimową Val Gardenę, podobnie jak w wielu innych obszarach Południowego Tyrolu, można odbywać wycieczki w dzień i w nocy rustykalnymi powozami na płozach. Prawdziwymi sportowcami są w tym przypadku konie rasy Avelengo, hodowane w Południowym Tyrolu od dziesięcioleci: zazwyczaj kasztanowoczerwone i z jaśniejszą grzywą, małe, ale wystarczająco silne, by bez wysiłku ciągnąć popularne sanie.

W Val Gardena znajduje się kilka obszarów, które idealnie nadają się na przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie, w tym okolice Col Raiser, schroniska Fermeda i Pana-Alm.

Kulig w Dobbiaco

Owinięci w grube kurtki, czapki i przytulne koce, doświadczeni właściciele koni prowadzą miłośników przyrody na swoich saniach zaprzężonych w konie ze stadionu biegowego w Dobbiaco w Alta Pusteria do starego kościółka "Säghäusern" i dalej do pięknie położonego jeziora Dobbiaco.

Po dotarciu na miejsce dumne konie Noriker mogą odpocząć, podczas gdy pasażerowie sań spacerują wokół jeziora Dobbiaco lub ogrzewają się w gospodzie przy filiżance ponczu lub herbaty.

Aktualne oferty wakacyjne

from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Zdjęcia

Horse-sleigh ride in Antholz
Horse-sleigh ride in Antholz

With the horse-drawn sleigh across the magical winter landscape

TV Antholzertal - Leitgeb Karl Heinz

Sporty zimowe

Wybrane zakwaterowanie in Toblach

Hotel Simpaty - Toblach in Hochpustertal
superior
Hotel Simpaty
Toblach in Hochpustertal
4,7 Doskonały

New & lovingly furnished suites, dreamlike view of the Dolomites as well as numerous leisure activities in the surroundings.

z 66 € dziennie
Usługa