Find accommodation & make a request
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal

Kuligi konne w Południowym Tyrolu

Czysty relaks pośród śnieżnobiałej przyrody, wtopiony w wymarzony górski krajobraz, otulony ciepłymi kocami, przy akompaniamencie dzwonków powozu...

Wielu zimowych urlopowiczów w Południowym Tyrolu szuka nie tylko przygód i akcji, ale także ciszy i spokoju, aby po prostu usiąść i cieszyć się ośnieżonym gór skim krajobrazem. A jak można to zrobić przyjemniej i w bardziej przyjazny dla środowiska sposób niż podczas przytulnej przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie? Prawie wszystkie ośrodki sportów zimowych w Południowym Tyrolu można zwiedzać saniami ciągniętymi przez konie - tutaj przedstawiamy dwa popularne obszary w Dolomitach.

Przejażdżka saniami ciągniętymi przez Val Gardena

Podczas konnej przejażdżki saniami przez zimową Val Gardenę, podobnie jak w wielu innych obszarach Południowego Tyrolu, można odbywać wycieczki w dzień i w nocy rustykalnymi powozami na płozach. Prawdziwymi sportowcami są w tym przypadku konie rasy Avelengo, hodowane w Południowym Tyrolu od dziesięcioleci: zazwyczaj kasztanowoczerwone i z jaśniejszą grzywą, małe, ale wystarczająco silne, by bez wysiłku ciągnąć popularne sanie.

W Val Gardena znajduje się kilka obszarów, które idealnie nadają się na przejażdżki saniami ciągniętymi przez konie, w tym okolice Col Raiser, schroniska Fermeda i Pana-Alm.

Kulig w Dobbiaco

Owinięci w grube kurtki, czapki i przytulne koce, doświadczeni właściciele koni prowadzą miłośników przyrody na swoich saniach zaprzężonych w konie ze stadionu biegowego w Dobbiaco w Alta Pusteria do starego kościółka "Säghäusern" i dalej do pięknie położonego jeziora Dobbiaco.

Po dotarciu na miejsce dumne konie Noriker mogą odpocząć, podczas gdy pasażerowie sań spacerują wokół jeziora Dobbiaco lub ogrzewają się w gospodzie przy filiżance ponczu lub herbaty.

Current holiday offers

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel

Images

Horse-sleigh ride in Antholz
Horse-sleigh ride in Antholz

With the horse-drawn sleigh across the magical winter landscape

© TV Antholzertal - Leitgeb Karl Heinz

Sporty zimowe

Service