Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Trasy wysokogórskie w Południowym Tyrolu

Gwarantowany śnieg, dużo słońca i zapierające dech w piersiach widoki na szczyty sprawiają, że narciarstwo biegowe na wysokogórskich trasach Południowego Tyrolu na wysokości ponad 2000 m n.p.m. jest niezapomnianym przeżyciem dla miłośników sportów zimowych.

Prato Piazza w pobliżu Braies

Na wysokości 2000 m n.p.m. ta trasa biegowa biegnie przez malowniczy płaskowyż u podnóża potężnych szczytów Hohe Gaisl i Dürrenstein w parku przyrody Fanes-Sennes-Prags. Sześciokilometrowa trasa zachwyca wspaniałą panoramą Dolomitów, a jako przeważnie łatwa trasa z kilkoma umiarkowanie trudnymi odcinkami, nadaje się również dla początkujących.

Würzjoch w Val Badia

Szczyty Dolomitów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, wydają się na tyle bliskie, że można ich dotknąć na tym 4-kilometrowym szlaku u podnóża Peitlerkofel na wysokości 2000 m n.p.m.. Łatwy szlak wysokogórski łączy się ze szlakiem do doliny Villnöss, dzięki czemu wytrenowani narciarze biegowi mają do dyspozycji jeszcze więcej, a także bardziej wymagających kilometrów tras.

Hochjoch i Lazaun na lodowcu Val Senales

Najlepsze warunki treningowe dla profesjonalistów: wymagająca trasa na lodowcu Hochjoch na wysokości 3000 m n.p.m. oferuje optymalne warunki do treningu narciarstwa biegowego na dużych wysokościach od połowy września do połowy grudnia. W zależności od warunków śniegowych i pogodowych, trasa wysokogórska ma od 5 do 10 km długości.

Jednak nie tylko najlepsi sportowcy przygotowują się do sezonu zawodów w ośrodku narciarskim Val Senales: Od połowy grudnia do kwietnia otwarta jest trasa narciarstwa biegowego Lazaun na wysokości około 2400 m n.p.m.. Łatwa trasa o długości 2 km jest idealna dla początkujących.

Z Corno del Renon do Villandro Alm

Ze stacji górskiej Schwarzseespitze na terenie narciarskim Rittner Horn powyżej Bolzano, 10 do 35 km średnio trudnej trasy do narciarstwa biegowego prowadzi do Villandro Alm i oferuje imponującą 360-stopniową panoramę na wysokości ponad 2000 m.

Alpe di Siusi

Chociaż nie wszystkie z 80 kilometrów tras do narciarstwa biegowego znajdują się na Alpe di Siusi znajdują się na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., ale wszystkie są doskonale przygotowane, podwójne lub poczwórne, a na wysokości od 1800 do 2200 m n.p.m. również bardzo pewne śniegowo. Niezależnie od tego, czy chodzi o łyżwiarstwo, czy klasyczne narciarstwo biegowe - widoki na Sassolungo, Sassopiatto i Sciliar są zawsze inspirujące.

Narciarze biegowi znajdąinne trasy wysok ogórskie, na przykład na terenie narciarskim Ratschings-Jaufen (trasa Platschjoch: 10 km na wysokości około 1800 m) i w Solda (7 km na wysokości 1900 m).

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel

Zdjęcia

Villanderer Alm
Villanderer Alm

Cross-country skiing on Villanderer Alm

Tourismusverein Klausen, Barbian, Feldthurns und Villanders
Cross-country skiing at Rittner Horn
Cross-country skiing at Rittner Horn

Perfectly prepared and panoramic cross-country ski runs are waiting for skiers on Rittner Horn.

Tourismusverein Ritten - Alfred Tschager
Plätzwiese pasture
Plätzwiese pasture

In winter, a magnificent blanket of snow covers Plätzwiese pasture with a white dress.

Internet Consulting - Isabel Gräber

Narciarstwo biegowe

Wybrane zakwaterowanie in South Tyrol

Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort - Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
Top Hotel
Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort
Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
4,9 Doskonały

South Tyrolean friendliness, modern feel-good ambience, magnificent view of the Dolomites, outdoor sun infinity pool with wow effect and 180° dream panorama.

z 199 € dziennie
Mein Matillhof - Latsch in Vinschgau
Top Hotel
superior
Mein Matillhof
Latsch in Vinschgau
4,8 Doskonały

Joie de vivre and pleasures, relax and regeneration! Take your time for unforgettable holidays in the middle of fruit orchards & the South Tyrolean mountains.

z 162 € dziennie
AMONTI & LUNARIS Wellnessresort - Steinhaus in Tauferer Ahrntal
Sustainability SVG
Top Hotel
AMONTI & LUNARIS Wellnessresort
Steinhaus in Tauferer Ahrntal
4,7 Doskonały

Your NEW AMONTI & LUNARIS WELLNESSRESORT in the Aurina valley with 6.000m² spa area and large Sky Garden.

z 197 € dziennie
DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA - Reischach at Mt. Kronplatz
Top Hotel
superior
DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA
Reischach at Mt. Kronplatz
4,8 Doskonały

Exclusive wellness hotel in a dreamlike position, with excellent cuisine & rich activity offer in the Kronplatz Dolomites Region!

z 145 € dziennie
Usługa