Find accommodation & make a request
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal

Trasy wysokogórskie w Południowym Tyrolu

Gwarantowany śnieg, dużo słońca i zapierające dech w piersiach widoki na szczyty sprawiają, że narciarstwo biegowe na wysokogórskich trasach Południowego Tyrolu na wysokości ponad 2000 m n.p.m. jest niezapomnianym przeżyciem dla miłośników sportów zimowych.

Prato Piazza w pobliżu Braies

Na wysokości 2000 m n.p.m. ta trasa biegowa biegnie przez malowniczy płaskowyż u podnóża potężnych szczytów Hohe Gaisl i Dürrenstein w parku przyrody Fanes-Sennes-Prags. Sześciokilometrowa trasa zachwyca wspaniałą panoramą Dolomitów, a jako przeważnie łatwa trasa z kilkoma umiarkowanie trudnymi odcinkami, nadaje się również dla początkujących.

Würzjoch w Val Badia

Szczyty Dolomitów, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, wydają się na tyle bliskie, że można ich dotknąć na tym 4-kilometrowym szlaku u podnóża Peitlerkofel na wysokości 2000 m n.p.m.. Łatwy szlak wysokogórski łączy się ze szlakiem do doliny Villnöss, dzięki czemu wytrenowani narciarze biegowi mają do dyspozycji jeszcze więcej, a także bardziej wymagających kilometrów tras.

Hochjoch i Lazaun na lodowcu Val Senales

Najlepsze warunki treningowe dla profesjonalistów: wymagająca trasa na lodowcu Hochjoch na wysokości 3000 m n.p.m. oferuje optymalne warunki do treningu narciarstwa biegowego na dużych wysokościach od połowy września do połowy grudnia. W zależności od warunków śniegowych i pogodowych, trasa wysokogórska ma od 5 do 10 km długości.

Jednak nie tylko najlepsi sportowcy przygotowują się do sezonu zawodów w ośrodku narciarskim Val Senales: Od połowy grudnia do kwietnia otwarta jest trasa narciarstwa biegowego Lazaun na wysokości około 2400 m n.p.m.. Łatwa trasa o długości 2 km jest idealna dla początkujących.

Z Corno del Renon do Villandro Alm

Ze stacji górskiej Schwarzseespitze na terenie narciarskim Rittner Horn powyżej Bolzano, 10 do 35 km średnio trudnej trasy do narciarstwa biegowego prowadzi do Villandro Alm i oferuje imponującą 360-stopniową panoramę na wysokości ponad 2000 m.

Alpe di Siusi

Chociaż nie wszystkie z 80 kilometrów tras do narciarstwa biegowego znajdują się na Alpe di Siusi znajdują się na wysokości powyżej 2000 m n.p.m., ale wszystkie są doskonale przygotowane, podwójne lub poczwórne, a na wysokości od 1800 do 2200 m n.p.m. również bardzo pewne śniegowo. Niezależnie od tego, czy chodzi o łyżwiarstwo, czy klasyczne narciarstwo biegowe - widoki na Sassolungo, Sassopiatto i Sciliar są zawsze inspirujące.

Narciarze biegowi znajdąinne trasy wysok ogórskie, na przykład na terenie narciarskim Ratschings-Jaufen (trasa Platschjoch: 10 km na wysokości około 1800 m) i w Solda (7 km na wysokości 1900 m).

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel

Images

Villanderer Alm
Villanderer Alm

Cross-country skiing on Villanderer Alm

© Tourismusverein Klausen, Barbian, Feldthurns und Villanders
Cross-country skiing at Rittner Horn
Cross-country skiing at Rittner Horn

Perfectly prepared and panoramic cross-country ski runs are waiting for skiers on Rittner Horn.

© Tourismusverein Ritten - Alfred Tschager
Plätzwiese pasture
Plätzwiese pasture

In winter, a magnificent blanket of snow covers Plätzwiese pasture with a white dress.

© Internet Consulting - Isabel Gräber

Narciarstwo biegowe

Selected accommodations in South Tyrol

Service