Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Saneczkarstwo przy świetle księżyca i nocne saneczkarstwo

Czy to oświetlone, czy tylko oświetlone przez księżyc w pełni - wiele torów saneczkowych w Południowym Tyrolu zaprasza również do jazdy na sankach wieczorem i w nocy.
Moonlight tobogganing
Moonlight tobogganing

Moonlight tobogganing in Tauferer Ahrntal

IDM Südtirol - Hansi Heckmair

Jazda na sankach w Południowym Tyrolu to nie tylko zabawa w ciągu dnia przy błękitnym niebie i słońcu. Wieczorem, pod rozgwieżdżonym niebem i w świetle księżyca, tor saneczkowy w romantycznym zimowym krajobrazie jest wyjątkowym przeżyciem. A przystanek w rustykalnej chacie lub przytulnej gospodzie doskonale uzupełnia sportową aktywność.

Z wyciągiem na początek toru saneczkowego

Wiele ośrodków narciarskich Południowego Tyrolu oferuje bardzo wygodną formę nocnej jazdy na sankach w niektóre wieczory w ciągu tygodnia: Wjazd na oświetlony tor saneczkowy odbywa się wygodnie za pomocą dłużej otwartej kolejki linowej lub wyciągu krzesełkowego.

- Teren narciarski Monte Cavallo: wjazd kolejką linową Monte Cavallo na tor saneczkowy o długości 10 km (wtorkowe i piątkowe wieczory).
- Teren narciarski Plose: z kolejką linową Plose do toru saneczkowego RudiRun o długości 9 km (piątkowe wieczory).
- Teren narciarski Klausberg: z kolejką linową K-Express na tor saneczkowy o długości 5 km (wtorek wieczorem)
- Teren narciarski Watles: z wyciągiem krzesełkowym na tor saneczkowy o długości 4 km (piątek wieczorem)
- Teren narciarski Obereggen: z kolejką linową Ochsenweide na tor saneczkowy o długości 2,5 km (wtorek, czwartek i piątek wieczorem)
- Teren narciarski Plan de Corones: z kolejką linową Korer na tor saneczkowy o długości 1,5 km (sobota wieczorem) lub z kolejką linową Cianross w San Vigilio na tor saneczkowy o długości 500 m (wtorek i czwartek wieczorem).

Na terenie narciarskim 3 Cime Dolomity we wtorkowe i piątkowe wieczory można wygodnie wjechać wyciągiem krzesełkowym Haunold w San Candido na tor saneczkowy o długości 2 km, choć nie jest on oświetlony.

Pieszo do oświetlonego toru saneczkowego

Dla niektórych nocnych saneczkarzy wycieczka saneczkowa to tylko połowa przyjemności bez pieszej wspinaczki. Oto kilka rekomendacji dla tych, którzy cenią sobie oświetlony tor saneczkowy, ale nie potrzebują wyciągu.

- Teren narciarski Belpiano: 1,5-kilometrowy tor saneczkowy Vallierteck w Resii lub 800-metrowy tor saneczkowy Talaiwald w St. Valentin (codziennie wieczorem).
- Teren narciarski Schwemmalm: tor saneczkowy o długości 500 m pod trasą zawodów Moscha, parking przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego (środa wieczorem)
- Teren narciarski Solda: stok łączący Kanzel z kolejką linową staje się torem saneczkowym o długości 2 km (czwartek wieczorem).

Poza terenami narciarskimi znajdują się również oświetlone tory saneczkowe do nocnej jazdy na sankach z przytulnymi przystankami na przekąski - np. tor saneczkowy Tristenbach w Riobianco w dolinie Valle Aurina lub tor saneczkowy Atscherwiesen w Telfes / Racines w dolinie Valle Isarco.

Dla romantyków

Jeśli wejdziesz na tor saneczkowy skąpany tylko w świetle księżyca, a następnie zjedziesz w dół, doświadczysz zimowej przyrody szczególnie intensywnie. Niektóre schroniska wzdłuż nieoświetlonych torów saneczkowych obsługują nocnych saneczkarzy po wcześniejszym uzgodnieniu, takie jak Welschellener Alm w Welschellen / Enneberg, lub są otwarte dłużej w niektóre zimowe wieczory, takie jak Geisleralm w St. Magdalena / Funes.

Wskazówki dotyczące nocnej jazdy na sankach

Aby jazda na sankach w świetle księżyca była niezapomnianym przeżyciem z przyjaciółmi i rodzinami, należy pamiętać o wskazówkach bezpieczeństwa dla saneczkarzy. Nawet jeśli siedzimy razem przez dłuższy czas w miłym towarzystwie, należy zachować umiar podczas spożywania alkoholu, aby nie narażać siebie ani innych na niebezpieczeństwo.

Bardzo ważne: jeśli tor saneczkowy nie jest jasno oświetlony reflektorami, nie należy zapominać o włączeniu latarki czołowej zarówno podczas wjazdu, jak i zjazdu. Jeśli wspinaczka odbywa się pieszo, zaleca się zabranie ze sobą ubrania na zmianę, ponieważ w przepoconej koszuli szybko może stać się niewygodnie.

Podobnie jak w przypadku każdej wycieczki saneczkowej, należy poinformować się z odpowiednim wyprzedzeniem: Czy tor jest otwarty, a jeśli tak, to czy jest aktualnie oświetlony? Jakie są warunki śniegowe i pogodowe? Czy jest miejsce, w którym można zatrzymać się na posiłek? Czy konieczna jest rejestracja w schronisku (zwłaszcza w przypadku grup)? Czy istnieje wypożyczalnia sanek?

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Saneczkarstwo

Wybrane zakwaterowanie in South Tyrol

Mein Matillhof - Latsch in Vinschgau
Top Hotel

Mein Matillhof

Latsch in Vinschgau
4,8 Doskonały

Joie de vivre and pleasures, relax and regeneration! Take your time for unforgettable holidays in the middle of fruit orchards & the South Tyrolean mountains.

z 162 € dziennie
DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA - Reischach at Mt. Kronplatz
Top Hotel

DAS MAJESTIC – HOTEL & SPA

Reischach at Mt. Kronplatz
4,8 Doskonały

Exclusive wellness hotel in a dreamlike position, with excellent cuisine & rich activity offer in the Kronplatz Dolomites Region!

z 145 € dziennie
Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort - Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
Top Hotel

Hotel Alpen Tesitin Panorama Wellness Resort

Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
4,9 Doskonały

South Tyrolean friendliness, modern feel-good ambience, magnificent view of the Dolomites, outdoor sun infinity pool with wow effect and 180° dream panorama.

z 199 € dziennie
AMONTI & LUNARIS Wellnessresort - Steinhaus in Tauferer Ahrntal
Sustainability SVG
Top Hotel

AMONTI & LUNARIS Wellnessresort

Steinhaus in Tauferer Ahrntal
4,7 Doskonały

Your NEW AMONTI & LUNARIS WELLNESSRESORT in the Aurina valley with 6.000m² spa area and large Sky Garden.

z 197 € dziennie
Usługa