Find accommodation & make a request
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol

Saneczkarstwo przy świetle księżyca i nocne saneczkarstwo

Czy to oświetlone, czy tylko oświetlone przez księżyc w pełni - wiele torów saneczkowych w Południowym Tyrolu zaprasza również do jazdy na sankach wieczorem i w nocy.
Moonlight tobogganing
Moonlight tobogganing

Moonlight tobogganing in Tauferer Ahrntal

© IDM Südtirol - Hansi Heckmair

Jazda na sankach w Południowym Tyrolu to nie tylko zabawa w ciągu dnia przy błękitnym niebie i słońcu. Wieczorem, pod rozgwieżdżonym niebem i w świetle księżyca, tor saneczkowy w romantycznym zimowym krajobrazie jest wyjątkowym przeżyciem. A przystanek w rustykalnej chacie lub przytulnej gospodzie doskonale uzupełnia sportową aktywność.

Z wyciągiem na początek toru saneczkowego

Wiele ośrodków narciarskich Południowego Tyrolu oferuje bardzo wygodną formę nocnej jazdy na sankach w niektóre wieczory w ciągu tygodnia: Wjazd na oświetlony tor saneczkowy odbywa się wygodnie za pomocą dłużej otwartej kolejki linowej lub wyciągu krzesełkowego.

- Teren narciarski Monte Cavallo: wjazd kolejką linową Monte Cavallo na tor saneczkowy o długości 10 km (wtorkowe i piątkowe wieczory).
- Teren narciarski Plose: z kolejką linową Plose do toru saneczkowego RudiRun o długości 9 km (piątkowe wieczory).
- Teren narciarski Klausberg: z kolejką linową K-Express na tor saneczkowy o długości 5 km (wtorek wieczorem)
- Teren narciarski Watles: z wyciągiem krzesełkowym na tor saneczkowy o długości 4 km (piątek wieczorem)
- Teren narciarski Obereggen: z kolejką linową Ochsenweide na tor saneczkowy o długości 2,5 km (wtorek, czwartek i piątek wieczorem)
- Teren narciarski Plan de Corones: z kolejką linową Korer na tor saneczkowy o długości 1,5 km (sobota wieczorem) lub z kolejką linową Cianross w San Vigilio na tor saneczkowy o długości 500 m (wtorek i czwartek wieczorem).

Na terenie narciarskim 3 Cime Dolomity we wtorkowe i piątkowe wieczory można wygodnie wjechać wyciągiem krzesełkowym Haunold w San Candido na tor saneczkowy o długości 2 km, choć nie jest on oświetlony.

Pieszo do oświetlonego toru saneczkowego

Dla niektórych nocnych saneczkarzy wycieczka saneczkowa to tylko połowa przyjemności bez pieszej wspinaczki. Oto kilka rekomendacji dla tych, którzy cenią sobie oświetlony tor saneczkowy, ale nie potrzebują wyciągu.

- Teren narciarski Belpiano: 1,5-kilometrowy tor saneczkowy Vallierteck w Resii lub 800-metrowy tor saneczkowy Talaiwald w St. Valentin (codziennie wieczorem).
- Teren narciarski Schwemmalm: tor saneczkowy o długości 500 m pod trasą zawodów Moscha, parking przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego (środa wieczorem)
- Teren narciarski Solda: stok łączący Kanzel z kolejką linową staje się torem saneczkowym o długości 2 km (czwartek wieczorem).

Poza terenami narciarskimi znajdują się również oświetlone tory saneczkowe do nocnej jazdy na sankach z przytulnymi przystankami na przekąski - np. tor saneczkowy Tristenbach w Riobianco w dolinie Valle Aurina lub tor saneczkowy Atscherwiesen w Telfes / Racines w dolinie Valle Isarco.

Dla romantyków

Jeśli wejdziesz na tor saneczkowy skąpany tylko w świetle księżyca, a następnie zjedziesz w dół, doświadczysz zimowej przyrody szczególnie intensywnie. Niektóre schroniska wzdłuż nieoświetlonych torów saneczkowych obsługują nocnych saneczkarzy po wcześniejszym uzgodnieniu, takie jak Welschellener Alm w Welschellen / Enneberg, lub są otwarte dłużej w niektóre zimowe wieczory, takie jak Geisleralm w St. Magdalena / Funes.

Wskazówki dotyczące nocnej jazdy na sankach

Aby jazda na sankach w świetle księżyca była niezapomnianym przeżyciem z przyjaciółmi i rodzinami, należy pamiętać o wskazówkach bezpieczeństwa dla saneczkarzy. Nawet jeśli siedzimy razem przez dłuższy czas w miłym towarzystwie, należy zachować umiar podczas spożywania alkoholu, aby nie narażać siebie ani innych na niebezpieczeństwo.

Bardzo ważne: jeśli tor saneczkowy nie jest jasno oświetlony reflektorami, nie należy zapominać o włączeniu latarki czołowej zarówno podczas wjazdu, jak i zjazdu. Jeśli wspinaczka odbywa się pieszo, zaleca się zabranie ze sobą ubrania na zmianę, ponieważ w przepoconej koszuli szybko może stać się niewygodnie.

Podobnie jak w przypadku każdej wycieczki saneczkowej, należy poinformować się z odpowiednim wyprzedzeniem: Czy tor jest otwarty, a jeśli tak, to czy jest aktualnie oświetlony? Jakie są warunki śniegowe i pogodowe? Czy jest miejsce, w którym można zatrzymać się na posiłek? Czy konieczna jest rejestracja w schronisku (zwłaszcza w przypadku grup)? Czy istnieje wypożyczalnia sanek?

Current holiday offers

from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel

Saneczkarstwo

Selected accommodations in South Tyrol

Service