Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Na górze Campill

Wioska Luson leży nieco ukryta w bocznej dolinie. Za nią wznosi się pierścień stosunkowo niskich gór, w tym Campill o wysokości 2 190 m.

Stosunkowo trudna i mozolna wspinaczka jest tu nagradzana wspaniałym panoramicznym widokiem na Dolomity. Kilka gospodarstw, nowe budynki i gospoda skupiają się wokół małego kościoła w lokalnej wiosce Flitt, na samym końcu doliny Lüsnertal na wschód od Brixen. Tuż za nim znajduje się Kompatsch na wysokości około 1400 m, z którego parkingu szlak nr 2 prowadzi stromo pod górę wzdłuż krawędzi łąki.

Szlak ten kilkakrotnie przecina zakręty leśnej drogi i po niespełna godzinie wspinaczki dociera do łąk Campillwiesen (ok. 1900 m n.p.m.). Tutaj szlak na skraju lasu biegnie mniej stromo w kierunku wschodnim do Große Kaneider Alm (zarządzany tylko latem; na mapach określany również jako Genaider Alm). Za alpą nie należy wybierać oznakowanego szlaku letniego przez szczelinę w ogrodzeniu (znak Jakobstöckl), ale wędrować poziomo lub lekko w dół szlakiem alpejskim w dół do dna strumienia. Następnie mijamy dwa kolejne schroniska alpejskie, zanim dotrzemy do Astalm z Jakobstöckl (2 026 m n.p.m.).

Tutaj otwiera się wspaniały widok na Dolomity! Po płaskim grzbiecie w kierunku północnym kontynuujemy wspinaczkę na szczyt Campill, zwany także Hörschwanger Kreuz, na wysokości 2 190 m. Stąd schodzi się w kierunku zachodnim przez Kochalm (2 044 m), aż do szlaku oznaczonego 2a. Krótko przed wejściem do lasu szlak ten łączy się ze szlakiem wspinaczkowym.

Szczegóły wycieczki:

  • Długość: wejście około 2,5 do 3 godzin, zejście 2 godziny.
  • Różnicawysokości: 800 m
  • Stopieńtrudności: średnio trudna trasa, strome leśne podejście
  • Dojazd: Z Bressanone do Luson, a stamtąd 3 km dalej, przez wioskę Rungg, do Flitt-Kompatsch. Parking w Kompatsch na wysokości 1400 m.

Aktualne oferty wakacyjne

from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Zdjęcia

Snowshoe hiking in Lüsen
Snowshoe hiking in Lüsen

Lüsen becomes a real paradise for snowshoe hikes and winter hikes during the cold season.

Eisacktal - Stefan Schütz
Snowshoe hiking in Lüsen
Snowshoe hiking in Lüsen

Winter offers magic snow-covered landscapes with dreamlike panoramic views.

Eisacktal - Stefan Schütz

Wędrówki w rakietach śnieżnych

Wybrane zakwaterowanie in Lüsen

Hotel Bergschlössl - Lüsen in Eisacktal
Sustainability SVG
Top Hotel
Hotel Bergschlössl
Lüsen in Eisacktal
4,4 Bardzo dobry

You can spend a really special holiday with amazing panoramic views of the Dolomites, gourmet cuisine, dreamlike rooms and suites, swimming pool and spa garden!

z 110 € dziennie
Usługa