Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

W głąb doliny Tschamin

Za hotelem Cyprianerhof (1150 m n.p.m.) w pobliżu Tires al Catinaccio rozciągają się łąki Dosswiesen. Wspinamy się po nich w kierunku północno-wschodnim i po kilkuset metrach dochodzimy do leśnej drogi.

Trzymamy się lewej strony i podążamy leśną ścieżką do "Schwarzen Lettn", doskonałego źródła wody. Teraz ścieżka staje się nieco węższa, prowadzi przez drewniany most i powoli wspina się dalej w coraz węższą dolinę do alpejskiego schroniska, tak zwanego "Ersten Leger" (1449 m).

Spacer do tego miejsca zajmuje 1,5 godziny. Po odpoczynku idziemy dalej ścieżką, przez kolejny most, do źródeł Tschamin. Podążamy ścieżką w dół doliny przez kolejne 30 minut i w końcu docieramy do alpejskiego schroniska "Rechter Leger" (1 603 m) - wspaniałego punktu widokowego. Ciesząc się panoramą przez krótką chwilę, idziemy dalej w górę do Grasleitentürme i Tschaminspitzen. Droga powrotna jest taka sama.

Szczegóły wycieczki:

  • Długość: łącznie 4,5 godziny
  • Różnicawysokości: 450 m
  • Stopień trudności: łatwa trasa
  • Dojazd: Z Tiers należy kierować się w stronę przełęczy Niger aż do hotelu Cyprianerhof przy drodze Niger Road.

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel

Wędrówki w rakietach śnieżnych

Wybrane zakwaterowanie in Tiers am Rosengarten

Hotel Paradies - Tiers am Rosengarten at Seiser Alm-Schlern
Hotel Paradies
Tiers am Rosengarten at Seiser Alm-Schlern
4,6 Doskonały

Located right in the heart of South Tyrol

z 77 € dziennie
Usługa