Find accommodation & make a request
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal

Szlak wysokogórski w Dolomitach 9 & 10

Szlak wysokogórski Dolomity 9 jest jedynym, który nie biegnie w kierunku północ-południe, ale z zachodu na wschód. Alta Via 10 nie znajduje się już w Dolomitach.

Jest on jednak najdłuższy ze wszystkich i jest zarezerwowany dla alpinistów z doświadczeniem wspinaczkowym i głową na wysokości. Prowadzi z Bolzano przez Alpy Nonsberg i Grupę Brenta do Lago di Garda.

Szlak wysokogórski Dolomity 9

Wędrowcy potrzebują 14 dni na pokonanie 180 km szlaku wysokogórskiego nr 9. Z Bolzano jedzie się autobusem do Tires. Stamtąd dalej pieszo przez doliny Tschamintal i Grasleitental do schroniska Tierser Alpl Hütte (4,5 godziny). Następnego dnia kontynuujesz wędrówkę do Passo Duron, do schroniska Plattkofel i ścieżką Friedricha Augusta do Forcella di Rodella i przełęczy Sella (3,5 godziny). Zaraz potem należy kontynuować wędrówkę drogą na przełęczy Sella przez około pół godziny, a następnie skręcić w prawo na szlak 656 do Val Lasties do Forcella d'Antersass i przez Zwischenkofel do schroniska Boè (3,5 godziny).

Następnego dnia kontynuuj wędrówkę ze schroniska Boè do Piz Boè, a następnie do Rifugio Franz Kostner a. Vallon, do Crep de Mont i wreszcie do przełęczy Campolungo (3 godziny). Czwartego dnia kontynuujemy do Passo Incisa i Rifugio Pralongia i przez grań Les Pizades do Passo Valparola (4 godziny). Z Passo wzdłuż drogi do Passo Falzarego i kolejką linową do Rifugio Lagazuoi. Stamtąd do Forcella Col de Bos i przez odsłonięte Sentiero Astaldi do Rifugio Pomedes (3,5 godziny). Następnego dnia kontynuuj do Rifugio Duca d'Aosta i na Col Drusciè. Stąd gondolą do Cortina d'Ampezzo (1 godzina).

Z Cortiny do Rifugio Mietres wyciągiem krzesełkowym i dalej do Forcella de Zumeles do Passo San Froca i Rifugio o tej samej nazwie (2,5 godziny). Z rifugio należy kierować się na południe od Monte Cristallo do Passo Tre Croci i Misurina. Tam do wyciągu krzesełkowego i do Rifugio Col de Varda (3 godziny). Dzień później kontynuacja Sentiero Bonacossa do Rifugio Fonda Savio i Auronzo Hut (4 godziny). Następnego dnia przez Patern Saddle do Bicacco de Toni i Rifugio Carducci (5 godzin).

Teraz nadchodzi najbardziej wymagająca część: z Rifugio Carducci przez Forcella Giralba i przez trudny alpejski szlak do Rifugio A. Berti di Popera (4 godziny). Stamtąd, następnego dnia, do Forcella dei Camosci i Bivacco Piovan oraz przez Forcella Rocca di Campo do Casa Aiarnola i Passo Zovo (4 godziny). Con da prowadzi do Dante di Cadore i do miejsca docelowego Santo Stefano di Cadore (2 godziny).

Szlak wysokogórski Dolomity 10

200-kilometrowy szlak wysokogórski Dolomites High-Altitude Trail10 można pokonać w 18 dni. Cały szlak prezentuje się jako trudny i zdradliwy. Jego główne etapy w ogólnym zarysie:

  • Przejście Mendelkamm: z Bolzano do Andriano, Personing, Mendelpass, Überetscher Hütte, Rifugio Predàia, Sfruz i Cles.
  • Przejście przez Brentę: z Cles do Rifugio Peller, Rifugio Graffer al Grostè, Rifugio Tuckett, Rifugio Brentei, Rifugio T. Pedrotti alla Tosa, Rifugio Agostini, Rifugio XII Apostoli, Binio, Larzana, Preore i Zuclo.
  • Przejście przez Alpy Val di Ledro: z Zuclo do Malghe Stabio, Rifugio Pernici, Pieve di Ledro, Rifugio Garda, Magasa, Capovalle, Passo Cavallino, Rifugio Pirlo, Trattoria Colomber i Gardone Riviera.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Images

Seiser Alm
Seiser Alm

View of Mt.Langkofel and Mt. Plattkofel

© Laurin Moser - Seiser Alm Marketing
Sella Pass
Sella Pass

Hike nearby the Sella peaks

© Herbert Toparkus / pixelio.de

Szlaki wysokogórskie

Selected accommodations in Dolomites

Service