Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Wędrówka Frühlingstal

Stan
Technologia
Doświadczenie
Krajobraz
Trudność:
Średni
Trasa: 14,5 km
Ascent: 388 m Zejście: 389 m
Czas trwania:04:00 h
Najniższy punkt:214 m
Najwyższy punkt:528 m
Najlepsza pora roku
Jan
Luty
Mar
Kwiecień
Maj
Jun
Jul
sierpień
Sep
Oct
Nov
Dec

Krótki opis

Romantyczna wiosenna wędrówka do popularnych jezior Monticolo.

Punkt początkowy wycieczki

Kaltern, St. Joseph

Miejsce docelowe wycieczki

Jeziora Monticolo

Opis trasy

Z St. Joseph po zachodniej stronie jeziora Kaltern po 10 minutach droga odbija w prawo. Wzdłuż drogi i drogowskazu 20 należy skręcić w lewo, aż do drogowskazu na Frühlingstal. Ścieżka 20 wkrótce zmienia się w polną drogę i prowadzi obok winnic do lasu i do tak zwanej "Frühlingstal" (Doliny Wiosny), ponieważ klimat jest tu łagodny dla pierwszych wiosennych kwiatów.

Przechodzimy przez leśną drogę, na następnym rozwidleniu skręcamy w prawo i docieramy do pierwszych gospodarstw w Monticolo.

Kontynuuj wzdłuż ścieżki 20 do jeziora "Großer Monticolo See". Tutaj skręcamy w lewo i mijając "Schlössl" docieramy do hotelu Moser i kąpieliska. Stąd jest kolejne 10 minut ścieżką nr 1 do jeziora "Kleiner Monticolo See", gdzie również znajduje się basen i gospoda.

Droga powrotna: Najpierw należy wrócić do dużego jeziora Monticolo See, przejść krótki odcinek wzdłuż drogi do zakrętu, a następnie ścieżką nr 5 do Monticolo. Kontynuuj ścieżką nr 20, która odbija w lewo i prowadzi z powrotem do St. Joseph am Kalterer See.

Oznaczenia szlaków

20, 5, 1, 20

Dojazd

Z Bolzano do S. Michele i dalej do jeziora Kaltern/Kalterer See lub z południa autostradą A22, zjazd na Egna i dalej do jeziora Kaltern/Kalterer See.

Wskazówka od autora

Rodzaj ścieżki

Długość 14,5 km

Autor

Zespół redakcyjny Południowego Tyrolu.com

Południe Południowego Tyrolu

Usługa