Find accommodation & make a request

Wakacje w Truden

Truden w parku przyrody na południu Południowego Tyrolu to jeden z najlepszych adresów, jeśli chcesz spędzić trochę czasu z bliskimi i zrobić wiele rzeczy.

Truden
Truden

Cislon Pasture

© marita / pixelio.de

Położone w samym sercu Parku Przyrody Monte Corno, Truden i frakcje Mühlen, Kaltenbrunn i San Lugano oferują idealne warunki na relaksujące zimowe lub letnie wakacje w jednym z najbogatszych gatunkowo naturalnych krajobrazów Południowego Tyrolu.

Lato i zima w parku przyrody

Promienie słońca, świeże powietrze i wspaniały krajobraz w Parku Przyrody Monte Corno z pewnością sprawią, że każdy będzie chciał spędzić dzień na świeżym powietrzu. Łagodne alpejskie łąki, gęste lasy i pobliskie góry tworzą zróżnicowany teren na rodzinne wycieczki wszelkiego rodzaju.

Po drodze można zrobić sobie przerwę w wielu przytulnych gospodach i rustykalnych górskich chatach i wzmocnić się wszelkiego rodzaju przysmakami. Jak wszędzie w Truden i okolicach, bliskość włoskiej granicy jest również widoczna w menu, pokazując interesującą mieszankę elementów południowych i alpejskich.

Zimą park przyrody zamienia się w raj dla miłośników wędrówek w rakietach śnieżnych. Narciarze powinni odwiedzić pobliski teren narciarski Jochgrimm i tereny narciarskie w sąsiednim Fleimstal.

GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino
GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino

GEOPARC Bletterbach in Aldein/Aldino

© GEOPARC Bletterbach

Interesujące miejsca w Truden i okolicy

Truden oferuje również wiele różnorodnych atrakcji kulturalnych: miłośnicy sztuki znajdą tu kilka kościołów i kaplic wartych zobaczenia.

Miłośnicy przyrody udają się do znanego wąwozu Bletterbach lub parku przyrody Monte Corno, gdzie mogą zapoznać się z florą i fauną, a także cechami geologicznymi.

Miłośnikom archeologii i historii poleca się odwiedzenie Burgstallhügel w Anterivo. Na spektakularnym punkcie widokowym znaleziono odłamki wskazujące na prehistoryczną osadę.

Inną szczególną cechą jest 600-letnia lip a na placu wiejskim w Truden.

Images

Truden in winter
Truden in winter

Truden is very popular with active travellers in winter. The ski areas Jochgrimm and Obereggen can be reached within a few minutes.

© Tourismusverein Truden - Furlan
Kneipp facilities in Truden
Kneipp facilities in Truden

Water basins for feet, face and arms as well as cold showers have refreshing and vitalising effects for the body.

© Tourismusverein Truden - Siegfried Unterkircher
View of Truden im Naturpark
View of Truden im Naturpark

The centre of Truden municipality is located at 1,127 m. It lies in Southern South Tyrol on a forested mountain range separating South Tyrol and Trentino.

© Tourismusverein Truden - Siegfried Unterkircher
Parish church in Truden
Parish church in Truden

The parish church in Truden is dedicated to St. Blasius. Absolutely worth seeing is the statue of Our Lady in its interior.

© Internet Consulting - Fabian Auer
Truden
Truden

At the village centre, the Gothic parish church is surrounded by picturesque houses. It dates back to the 15th century and was formerly Romanesque.

© Internet Consulting - Fabian Auer
Truden
Truden

Cislon Pasture

© marita / pixelio.de

Attractions in Truden

Service