Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 75 €
Pension Sonnenhof
Familiar atmosphere | Meransen in the Eisacktal
from 80 €
Hotel Tonnerhof
Dreamlike natural landscape | Ratschings in Eisacktal
from 118 €
Naturhotel Rainer
Vitalpina Hotel | Ratschings in Eisacktal
from 135 €
Hotel Edelweiss
Holiday paradise | Meransen in Eisacktal

Jaufenpass

Przełęcz Jaufenpass w Południowym Tyrolu łączy Valle Isarco z Val Passiria i jest otwarta również zimą (w ciągu dnia). Kręta droga przełęczowa SS 44 z Vipiteno do Merano otwiera wymarzone panoramy i jest szczególnie popularna wśród motocyklistów i rowerzystów wyścigowych latem. Krajobraz górski wokół przełęczy Jaufenpass oferuje również szlaki turystyczne, górskie trasy rowerowe, kilka schronisk i ośrodek narciarski.

Mountain Panorama on the Jaufen Pass
Mountain Panorama on the Jaufen Pass

The Jaufen Pass offers fantasctic views of the Alpine mountain landscape

Unsplash | reisetopia

Fakty i liczby dotyczące Jaufenpass i SS 44

  • Przełęcz Jaufenpass leży na wysokości 2 096 metrów .
  • Jest to najbardziej wysunięta na północ alpejska przełęcz we Włoszech, łącząca dolinę Isarco z doliną Passiria.
  • Przełęcz jest zazwyczaj otwarta również zimą, chyba że pogoda na to nie pozwala. Zimą jest jednak zamykana w nocy między 18:00 a 8:00 rano.
  • Na odcinku od Gasteig (gmina Racines) do San Leonardo in Passiria obowiązuje zakaz jazdy dla ciężarówek przegubowych i wszystkich pojazdów z przyczepami o długości powyżej 4,50 m.
  • Przejazd Jaufenpass nie jest płatny.
  • SS 44 to najkrótsze połączenie między Vipiteno i Merano o długości około 60 kilometrów.
  • Odcinki dróg Vipiteno, Jaufenpass-St. Leonhard i St. Leonhard-Merano mają po ok. 20 km długości.
  • Północny odcinek drogi SS 44 lub Jaufenpass jest często określany w języku niemieckim jako Jaufenstraße, a południowy jako Passeirer Straße.
Chapel at Jaufen Pass
Chapel at Jaufen Pass

Jaufen Pass is the link between Eisacktal and Passeiertal.

Hans

Wymarzona trasa dla rowerzystów wyścigowych i motocyklistów

Droga przez przełęcz Jaufenpass ma 10 zakrętów po stronie Valle Isarco i 11 po stronie Val Passiria. Maksymalne nachylenie wynosi 8% po stronie Passiria i 7% po stronie Valle Isarco, choć nachylenia są bardziej strome po stronie Valle Isarco. Zapierające dech w piersiach widoki i kręte wyzwania sprawiają, że przełęcz Jaufen jest jedną z najlepszych przełęczy dla motocykli i rowerów wyścigowych we Włoszech, ale droga przełęczy przyciąga również kierowców samochodów.

Przełęcz, nad którą górują szczyty Jaufenspitze (2481 m n.p.m.) i Saxner (2358 m n.p.m.), łączy Alpy Sarentino na wschodzie z Alpami Sztubajskimi na zachodzie i oferuje imponujące widoki. Kaplica Maria Heimsuchung jest popularnym motywem fotograficznym. Schronisko Edelweißhütte znajduje się bezpośrednio na przełęczy Jaufenpass, ale w okolicy znajdują się inne schroniska i zajazdy górskie.

St. Leonhard in Passeier
St. Leonhard in Passeier

View of St. Leonhard and Jaufenburg Castle

Tourismusverein Passeiertal - Benjamin Pfitscher

Przyroda i kultura

Wokół przełęczy Jaufenpass jest wiele możliwości dla miłośników sportów górskich. Alpejski krajobraz zarówno po stronie Passeier z doliną Waltental, jak i po stronie Valle Isarco z dolinami Val di Giovo i Ratschingstal ma dziewiczy urok, który najlepiej odkryć podczas wędrówek i wycieczek rowerowych. Teren narciarski Racines oferuje nie tylko stoki narciarskie, ale także wysokogórską trasę do narciarstwa biegowego i tor saneczkowy.

Po stronie Passeier znajduje się również wąska droga dojazdowa z SS 44 do zamku Jaufenburg nad St. Leonhard: zamek jest oddziałem Muzeum Passeier i można go zwiedzać latem. Jeśli masz ochotę na więcej kultury: Merano i Vipiteno oferują piękne historyczne centra miast i różnorodne zabytki.

Tourist Office Passeiertal
Tourist Office Passeiertal
Passeirerstraße 40 - 39015 St. Leonhard in Passeier
+39 0473 656 188
info@passeiertal.it
www.passeiertal.it

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel & Spa Falkensteinerhof

The hotel in Vals for your active and pleasure holiday.

To the hotel
up to -25%
Hotel Schölzhorn

Breathtaking mountain scenery. Ideal starting point for a hiking and family vacation. NEW: Indoor pool, rooftop terrace, sauna landscape

To the hotel

Przełęcze

Wybrane wskazówki

BikeHotels South Tyrol

With the sun on your face, the wind in your hair and South Tyrol in front of your eyes, a holiday on the sunny side of the Alps is the purest pleasure.

To the hotels
Relaxation on top
Vitalpina Hotels Südtirol

Experience the breathtaking mountain and natural landscape in and around the Vitalpina Hotels. The perfect relaxation for body and soul!

To the hotels
Usługa