Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 165 €
Entdecker Hotel Panorama
Sunny panoramic position | Kiens at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Pustertalerhof
Heated outdoor pool | Kiens at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 70 €
Hotel Brunnerhof
Ideal for a nature-loving | Rasen at Mt. Kronplatz
from 126 €
Alpine Nature Hotel Stoll
Naturhotel | Gsies at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 155 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz

Siodełko Staller

Niezależnie od tego, czy jesteś alpinistą, który chce dostać się wysoko, motocyklistą, który uwielbia zakręty, czy (zimowym) turystą szukającym ciszy i spokoju: Staller Sattel i Obersee wysoko nad głową doliny Anterselva są wartościowym celem dla każdego. Ale uwaga: obowiązują specjalne godziny tranzytu i otwarcia!

Lake of Antholz with view on the road
Lake of Antholz with view on the road

The road to the Staller passes is right by the lake.

Internet Consulting

Przełęcz między Południowym i Wschodnim Tyrolem

Przełęcz Staller Sattel znajduje się na wysokości 2 052 m n.p. m. w Alpach Wschodnich, około 4 km od słynnego jeziora Anterselva. Jest to przejście graniczne między Włochami a Austrią, a dokładniej między doliną Antholz po stronie Południowego Tyrolu a doliną Defereggen we Wschodnim Tyrolu.

To, co kiedyś było szlakiem przemytników, jest obecnie przełęczą, która jest szczególnie popularna wśród entuzjastów sportu i miłośników przyrody. W końcu Staller Sattel w Anterselva jest etapem, punktem startowym lub metą dla szerokiej gamy aktywności na świeżym powietrzu.

Traffic regulations at the Staller Sattel Pass
Traffic regulations at the Staller Sattel Pass

Due to the narrow width of the road, the pass road to the Staller Sattel Pass can only be travelled alternately in one direction or the other.

Internet Consulting - Sabine Oberheinricher
Staller Sattel in winter
Staller Sattel in winter

The pass of Staller Sattel is closed in winter. Then, ski tourers and tobogganers are offered perfect conditions.

Tourismusverein Antholzertal - Manuel Kottersteger

Kiedy droga Staller Sattel jest otwarta?

  • Zimą droga do Staller Sattel jest zamknięta - po stronie Południowego Tyrolu od strony jeziora Anterselva.
  • Staller Sattel jest zwykle otwarty od około połowy maja do końca października.
  • Ponieważ droga jest miejscami dość wąska, obowiązuje sygnalizacja świetlna: przejazd z Południowego Tyrolu do Wschodniego Tyrolu możliwy jest co godzinę od 30. do 45. minuty; ze Wschodniego Tyrolu do Południowego Tyrolu co godzinę od 1. do 15. minuty.
  • Obowiązuje zakaz ruchu autobusów, ciężarówek i pojazdów z przyczepami.

Droga do Staller Sattel jest obecnie bezpłatna. Aby podróż była przyjazna dla środowiska, w miesiącach letnich (mniej więcej od połowy czerwca do końca września) można skorzystać z usługi 2 Lakes Shuttle . Kursuje on między jeziorem Anterselva a Staller Sattel lub Obersee.

Obersee on Staller Sattel
Obersee on Staller Sattel

The lake Obersee is located in the Austrian side.

Internet Consulting - Stefan Tolpeit

Jezioro Obersee - naturalny klejnot na szczycie przełęczy

Jednym z powodów, dla których warto wjechać na przełęcz Staller Sattel jest jezioro Obersee. To idylliczne górskie jezioro o długości około 600 metrów rozciąga się tuż za przejściem granicznym. Podobnie jak sąsiednie schronisko Oberseehütte (świetne miejsce na przekąskę), jest ono łatwo dostępne i dlatego jest popularnym celem wycieczek, wędrówek i miłośników przyrody.

Niezależnie od tego, czy jest to przystanek podczas wycieczki motocyklowej, piknik nad brzegiem jeziora w środku kwitnącej róży alpejskiej, czy też relaksująca, chłodząca kąpiel stóp po długiej wędrówce - objazd do Obersee na Staller Sattel jest zawsze dobrym pomysłem. Polecamy spokojny spacer wokół jeziora, który jest również odpowiedni dla rodzin z dziećmi (i wózkami dziecięcymi).

Wędrówki po Staller Sattel

Staller Sattel łączy nie tylko Południowy i Wschodni Tyrol, ale także Park Przyrody Rieserferner-Ahrn z Parkiem Narodowym Wysokich Taurów. Przełęcz znajduje się zatem w centrum raju dla miłośników wędrówek i przyrody, zarówno latem, jak i zimą. W ciepłym sezonie transgraniczne wędrówki i wycieczki na szczyty zajmują centralne miejsce. Trasa do Staller Almen jest przyjemna. Można również rozpocząć wędrówkę na dnie jeziora Anterselva i dotrzeć pieszo do Staller Sattel. Popularne szczyty górskie, na które można dotrzeć bezpośrednio ze Staller Sattel, to Rote Wand lub Almerhorn.

Ponieważ zimą droga na przełęcz jest całkowicie zamknięta, tutejszy górski świat zachęca do odkrywania i cieszenia się nim nawet wtedy, gdy jest śnieg. Narciarze lubią korzystać z wolnej od ruchu drogowego drogi do Staller Sattel. Narciarze biegowi znajdą coś dla siebie na trasach nad jeziorem Anterselva i jeziorem Obersee. A jeśli podróżujesz pieszo, najlepiej zabrać ze sobą sanki. Dzięki temu droga powrotna ze szczytu przełęczy będzie zabawną przejażdżką na sankach!

Bruneck Kronplatz tourism
Bruneck Kronplatz tourism
Rathausplatz 7 - 39031 Bruneck
+39 0474 555722
info@bruneck.com
www.bruneck.com

Aktualne oferty wakacyjne

from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance

A refuge to arrive and rest, since ever characterised by the warm hospitality of the Winkler family.

To the hotel
from 106 €
Die Waldruhe

Mountain wellness and long-lasting relaxation – pefect for wellness and nature lovers, for active holidaymakers and relaxation seekers.

To the hotel
from 100 €
Hotel Tirolerhof

Welcome to the Tirolerhof at the gateway to the Gsieser Valley. Your perfect place for active holidays and pure relaxation!

To the hotel

Przełęcze

Usługa