Find accommodation & make a request

Wakacje na łonie natury w Południowym Tyrolu

Krajobraz naturalny Południowego Tyrolu składa się z wielu unikalnych zjawisk. Valli di Venosta, Valli di Tures e Aurina czy Dolomity - każdy region wakacyjny ma swoje charakterystyczne przyrodnicze klejnoty, które co roku przyciągają do Południowego Tyrolu licznych turystów.

Któż ich nie zna? Bez wątpienia Tre Cime di Lavaredo - od 2009 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO - są jednym z najsłynniejszych zabytków Południowego Tyrolu. Uderzające pasmo górskie znajduje się na rozległym płaskowyżu w Parku Przyrody Tre Cime di Lavaredo i jest rajem dla wspinaczy, a także popularnym motywem fotograficznym.

Południowy Tyrol posiada również sześć innych parków przyrody i park narodowy, Park Narodowy Stelvio. Są one jednocześnie obszarem chronionym i terenem turystycznym i stanowią siedlisko niezliczonych rzadkich gatunków zwierząt i roślin. W budynkach park ów przyrody odwiedzający i miłośnicy przyrody mają okazję dowiedzieć się więcej o naturalnym środowisku danego parku.

Przyroda i jej różnorodność

Soczyście zielone alpejskie łąki i wyjątkowe górskie szczyty przyciągają do Południowego Tyrolu licznych turystów o każdej porze roku. Ale jeśli szukasz czegoś nieco bardziej ukrytego, Południowy Tyrol oferuje naturalne atrakcje, takie jak piramidy ziemne w Terento, wodospady, takie jak ten w Partschins lub wąwóz Gilfenklamm w pobliżu Racines.

Najbardziej spektakularny teatr na świeżym powietrzu w Południowym Tyrolu, Knottnkino w pobliżu Avelengo w okolicach Merano, starożytne modrzewie Ulten, które mają ponad 1000 lat, oraz ogrody botaniczne zamku Trauttmansdorff to tylko niektóre z przykładów naturalnego piękna regionu.

Krajobraz jezior Południowego Tyrolu

Jeśli chodzi o przyrodę w Południowym Tyrolu, malownicze jeziora górskie i kąpielowe są oczywiście koniecznością. Szmaragdowozielone Lago di Braies w Alta Pusteria czy Lago di Carezza w Val d 'Ega zachwycą każdego miłośnika przyrody. Na spragnionych relaksu czekają również najpiękniejsze jeziora kąpielowe w Południowym Tyrolu. Kalterer See czy Montiggler See, Laghetto d'Issengo czy Völser Weiher - miłośnicy słońca i rodziny czują się tu jak w domu.

Current holiday offers

Images

Partschins/Parcines Waterfall
Partschins/Parcines Waterfall

The waterfall (97 m high) is a wonderfule spectale of nature and is always worth a visit.

© Tourismusverein Partschins, Rabland und Töll - Helmuth Rier
Terenten
Terenten

The earth pyramids in Terenten

© Tourismusverein Terenten
Gewürztraminer trail
Gewürztraminer trail

Dreamlike theamtic hike in Tramin on the Wine Route

© Tourismusverein Tramin - Antie Braito
Seceda
Seceda

Hike from Villnöss to Seceda in the Nature Park Puez-Geisler

© IDM Südtirol-Alto Adige/Andreas Mierswa
Oberbozen on Ritten
Oberbozen on Ritten

View from oberbozen towards Schlern Rosengarten Nature Park

© Tourismusverein Ritten - Achim Meurer
Rustic hut in Mühlwald
Rustic hut in Mühlwald

In Mühlwald and surroundings, you will find numerous ancient barns, picturesque mountain farms and a dreamilke natural landscape.

© Gemeinde Mühlwald
Peitlerkofel
Peitlerkofel

Local mountain of St. Martin in Thurn

© Christa Eder / Fotolia.com
Lago di Carezza
Lago di Carezza

Lago di Carezza

© digiflex / pixelio.de
Stilfserjoch
Stilfserjoch

the highest mountain pass of South Tyrol,

© LianeM / Fotolia.com

Natura

Selected tips

Selected accommodations in South Tyrol

Service