Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie

Z rakietami śnieżnymi na Spieler

Spieler (2.080 m n.p.m.) na terenie narciarskim i turystycznym Merano 2000 jest polecany jako łatwa trasa. Jest to wspaniała panoramiczna góra, łatwa do zdobycia i dobrze oznakowana, będąca idealnym celem zimowych wędrówek dla koneserów.

Szlak okrężny rozpoczyna się na parkingu kolejki linowej Avelengo (1 608 m n.p.m.). Pomiędzy Café Panorama a dolną stacją kolejki biało-czerwony szlak oznaczony numerem 51 skręca na północny wschód (drogowskazy: Moschwalder Alm, Maiser Alm). Po około 20 minutach przekracza się strumień Sinicher Bach po drewnianym moście. Podążamy dnem doliny lekko pod górę i po kwadransie skręcamy ostro w prawo.

Wciąż szeroka ścieżka staje się bardziej stroma i przecina skaliste zbocze. Gdy tylko szlak połączy się z leśną drogą prowadzącą z Avelengo, po kilku minutach dotrzemy pieszo do schroniska Moschwalder Alm (1760 m n.p.m.; czynne tylko latem). Dalej prowadzi przez rzadki las świerkowy do schroniska Maiser Alm (1 783 m n.p.m.; czynne latem ), które znajduje się w zagłębieniu łąki. Stąd szlak prowadzi wieloma zakrętami i z niewielkim wzniesieniem na grzbiet. Tam, na tak zwanym Kreuzjöchl (1 984 m), znajduje się wysoki krzyż przydrożny i ławka; roztacza się stąd wspaniała panorama.

Kieruj się na północ wzdłuż grzbietu do szczytu Spielers (2 080 m) z krzyżem przydrożnym i ławką. Widok rozciąga się na południe od pobliskiego i potężnego Ifinger do Lago di Garda. Do schroniska AVS Merano Hütte (1.960 m n.p.m.) można dotrzeć ze szczytu w kwadrans. Stamtąd zejście do Falzeben można wykonać w pół godziny po dobrej, szerokiej i prawie równej ścieżce.

Szczegóły wycieczki:

  • Długość: około 4 do 5 godzin
  • Różnicawysokości: 500 m
  • Stopieńtrudności: łatwy
  • Dojazd: Z Merano szeroką panoramiczną drogą do parkingu w Falzeben. Kilka razy dziennie między stacją kolejową Merano a Falzeben kursuje autobus publiczny.

Aktualne oferty wakacyjne

from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose

In the heart of the Dolomites - ideal starting point for pleasure-seekers and sports lovers. Experience a perfect break from everyday life!

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Zdjęcia

Snowshoe hike to Mt. Spieler
Snowshoe hike to Mt. Spieler

Enjoy the dreamlike panorama with view over the Dolomites

Meran 2000 Bergbahnen AG - Manuel Ferrigato
Snowshoe hike to Mt. Spieler
Snowshoe hike to Mt. Spieler

To the top of Mt. Spieler near Hafling with snowshoes

Meran 2000 Bergbahnen AG - Manuel Ferrigato

Wędrówki w rakietach śnieżnych

Wybrane zakwaterowanie in Hafling

VIKTORIA ALPINE SPA RESORT - Hafling in Meran and environs
superior
VIKTORIA ALPINE SPA RESORT
Hafling in Meran and environs
4,7 Doskonały

A four-star superior hotel, the perfect combination of relaxation, activities, family and culinary pleasures – enjoy unforgettable holidays.

z 163 € dziennie
Apartment Hotel Christine - Hafling in Meran and environs
Apartment Hotel Christine
Hafling in Meran and environs
4,9 Doskonały

Modern apartments & suites in a top panoramic position in the hiking paradise of Hafling near Meran. Varied breakfast buffet & beautiful wellness area with various saunas & whirlpool.

z 90 € dziennie
Usługa