Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 124 €
Naturhotel Rainer
Hiking Hotel | Ratschings in Eisacktal
from 52 €
Appartement Hotel Gurnatsch
Ferienwohnung | Vals in Eisacktal
from 80 €
Hotel Tonnerhof
Dreamlike natural landscape | Ratschings in Eisacktal
from 75 €
Pension Sonnenhof
Familiar atmosphere | Meransen in the Eisacktal
from 135 €
Hotel Edelweiss
Holiday paradise | Meransen in Eisacktal

Wędrówki na rakietach śnieżnych w Valle Isarco

Valle Isarco jest czasami w cieniu słynnego regionu sportów zimowych Dolomity, który znajduje się tuż obok. Tam karuzela narciarska kręci się od końca listopada do połowy kwietnia, stoki i otoczenie są po prostu fantastyczne, ale niestety zwykle też trochę zatłoczone.

Zupełnie inaczej jest w Valle Isarco, gdzie wszystko toczy się nieco wolniej, a wczasowicze wolą wygodnie poruszać się na rakietach śnieżnych niż na nartach. Wędruj spokojnie przez w dużej mierze nietknięte alpejskie pastwiska lub szturmuj samotne szczyty: Valle Isarco oferuje wędrowcom na rakietach śnieżnych wiele możliwości.

Fani tego powolnego tempa szczególnie doceniają wiele alpejskich pastwisk na wyższych wysokościach, takich jak Rodengo lub Lüsner Alm. Bezpieczne obszary śnieżne wokół Racines i Ridanna lub w dolinie Villnöss są również po prostu fascynujące. W dni powszednie można tu samotnie wędrować przez lasy i łąki, bez żadnego zgiełku. Oto kilka wskazówek:

Wskazówka 1: Racines

3-4-godzinna wędrówka w rakietach śnieżnych prowadzi z Ratschings (z hotelu Larchhof) do wewnętrznego i zewnętrznego Wumbls Alm. Szlak do Wumblalm jest oznaczony na czerwono i biało i ma numer 10. Alpą nie zarządza się zimą, ale jest idealna na przytulny odpoczynek z przekąską Brettljause.

Wskazówka 2: Funes

Z potężnym Geislerem w tle, ta wędrówka zabierze wędrowców na rakietach śnieżnych z Zanser Alm w Funes szlakiem nr 6 do Tschantschenon Alm, który leży u podnóża północnych ścian Furchetta i Sas Rigais. Tam, po dwugodzinnej wędrówce, można podziwiać wspaniały widok, a następnie wędrować szlakiem 35a i 36 przez gęsty las z powrotem do punktu wyjścia Zanser Alm.

Wskazówka 3: Rodengo Alm

Z parkingu Zumis w Rodengo wędrowcy na rakietach śnieżnych podążają szlakiem narciarstwa biegowego do Rodenecker Alm. Stamtąd szlakiem nr 2 można dotrzeć do schroniska Roner Hütte, a stamtąd przez kolejne 1,5 godziny do schroniska Starkenfeldhütte. Stamtąd jest pół godziny prosto do widocznego z daleka krzyża na szczycie Astjoch (2196 m n.p.m.). W sumie łatwa trasa zajmuje od 5 do 6 godzin.

Wskazówka 4: W górę Königsanger

Punktem wyjścia jest Kühhof powyżej Latzfons. Tam należy podążać leśną drogą przez krótki czas, a następnie skręcić w prawo stromą leśną ścieżką do krzyża pogodowego i po 45 minutach dotrzeć do alpejskich łąk. Dalej bez szlaku (ale ścieżkami) w kierunku północno-wschodnim na szczyt o wysokości 2436 m. Wędrówka trwa 4 godziny i jest umiarkowanie trudna.

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel & Spa Falkensteinerhof

The hotel in Vals for your active and pleasure holiday.

To the hotel
up to -25%
Hotel Schölzhorn

Breathtaking mountain scenery. Ideal starting point for a hiking and family vacation. NEW: Indoor pool, rooftop terrace, sauna landscape

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Zdjęcia

Snowshoe hiking in Lüsen
Snowshoe hiking in Lüsen

Lüsen becomes a real paradise for snowshoe hikes and winter hikes during the cold season.

Eisacktal - Stefan Schütz
Snowshoe hiking in Lüsen
Snowshoe hiking in Lüsen

Winter offers magic snow-covered landscapes with dreamlike panoramic views.

Eisacktal - Stefan Schütz
Snowshoe hiking in Eisacktal
Snowshoe hiking in Eisacktal

Fantastic tours with view of the Dolomites

Eisacktal - Stefan Schütz
Snowshoe hiking in Eisacktal
Snowshoe hiking in Eisacktal

Fantastic tours with view of the Dolomites

Eisacktal - Stefan Schütz
Snowshoe hiking in Eisacktal
Snowshoe hiking in Eisacktal

Fantastic tours with view of the Dolomites

Eisacktal - Stefan Schütz

Wędrówki w rakietach śnieżnych

Wybrane zakwaterowanie in Eisacktal

Tratterhof Mountain Sky® Hotel - Meransen in Eisacktal
Sustainability SVG
Top Hotel
superior
Tratterhof Mountain Sky® Hotel
Meransen in Eisacktal
4,7 Doskonały

Family-run hotel in a panoramic location with views of the Dolomites, 4,000 m² Sky Wellness with 2 infinity pools, gourmet cuisine, ideal for hikers & winter sport fans, wellness lovers & families.

z 155 € dziennie
Hotel Bergschlössl - Lüsen in Eisacktal
Sustainability SVG
Top Hotel
Hotel Bergschlössl
Lüsen in Eisacktal
4,4 Bardzo dobry

You can spend a really special holiday with amazing panoramic views of the Dolomites, gourmet cuisine, dreamlike rooms and suites, swimming pool and spa garden!

z 110 € dziennie
Pension Sonnenhof - Meransen in Eisacktal
Pension Sonnenhof
Meransen in Eisacktal
4,8 Doskonały

We distinguish ourselves by our familiar atmosphere and the excellent cuisine by Chef Christian, who gives high importance to fresh and regional products.

z 70 € dziennie
Molaris Lodges - Mühlbach in Eisacktal
Molaris Lodges
Mühlbach in Eisacktal
4,7 Doskonały

Now even more beautiful & comfortable: new suites in the renovated house, three-quarter board for gourmets, spacious wellness area, only 4 minutes on foot to the cable car of Gitschberg Jochtal.

z 89 € dziennie
Usługa