Find accommodation & make a request
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz

Jazda konna w Południowym Tyrolu

Niezależnie od tego, czy są to wakacje jeździeckie w luksusowym ośrodku hotelowym, czy wakacje jeździeckie na przytulnej farmie jeździeckiej, czy jest to kilkudniowa wycieczka piesza z noclegiem na górskim pastwisku, czy też wykwalifikowane lekcje jazdy konnej dla początkujących - we wszystkich regionach Południowego Tyrolu, początkujący otrzymują tak samo dużo pieniędzy, jak doświadczeni jeźdźcy.

Podczas gdy niektórzy goście wakacyjni w Południowym Tyrolu rezerwują cały pakiet jeździecki z zakwaterowaniem i codziennymi lekcjami jazdy konnej lub wycieczkami, inni chcą po prostu wypróbować, czy szczęście ziemi leży również dla nich na grzbiecie konia. Oczy dzieci często zapalają się podczas przejażdżki na kucyku z przewodnikiem, dorośli z doświadczeniem jeździeckim cieszą się galopem na Avelengo po szerokich alpejskich łąkach.

Tutaj zebraliśmy kilka ogólnych informacji dla fanów jazdy konnej. Więcej informacji na temat hoteli jeździeckich, gospodarstw jeździeckich i stajni jeździeckich można znaleźć w tekstach podzielonych według regionów - od Dolomitów po Val Venostę.

Wakacje jeździeckie w Południowym Tyrolu

Od przyjaznego rodzinie mieszkania wakacyjnego na farmie po komfortowy apartament w hotelu jeździeckim i wellness, od intensywnego tygodnia jeździeckiego po weekend próbny - w Południowym Tyrolu każdy znajdzie odpowiednią ofertę dla siebie. Wakacje jeździeckie w Południowym Tyrolu uszczęśliwiają małych i dużych entuzjastów koni, początkujących i doświadczonych jeźdźców.

Podczas niektórych wakacji jeździeckich gościom przydzielany jest również koń stajenny, dzięki czemu nie tylko nabierają pewności siebie w jeździe konnej, ale także w codziennej opiece nad koniem. Dzieci powyżej pewnego wieku są z tego szczególnie zadowolone. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą spędzić wakacje z własnym koniem: Wielu organizatorów wakacji jeździeckich zapewnia również boksy dla koni swoich gości.

Farmy jeździeckie

Wiele gospodarstw w Południowym Tyrolu oferuje możliwość jazdy konnej, ale są też wyspecjalizowane gospodarstwa jeździeckie. Farma jeździecka w Południowym Tyrolu musi spełniać określone kryteria: Między innymi, w stajni przez cały rok znajduje się co najmniej 5 koni wierzchowych i organizowane są przejażdżki z certyfikowanym przewodnikiem cross-country, przewodnikiem po szlakach lub instruktorem ćwiczeń.

Jazda w terenie, przejażdżki i lekcje jazdy konnej

Od łagodnych winnic po wysokogórskie pastwiska, zróżnicowany krajobraz Południowego Tyrolu najlepiej zwiedzać konno. Wiele stajni i gospodarstw jeździeckich wymaga dobrych umiejętności jeździeckich, ale niektóre oferują również przejażdżki na koniu z przewodnikiem. Kilkudniowe wycieczki konne są niezapomnianym przeżyciem dla doświadczonych jeźdźców.

Ci, którzy nie są jeszcze tak doświadczeni, powinni najpierw wziąć lekcje jazdy konnej. Ale nie tylko początkujący mogą nauczyć się czegoś nowego: czy to trening siedzenia na lonży lub tolt, reining czy powożenie - specjalistyczne lekcje jazdy konnej są również oferowane w Południowym Tyrolu.

Wyścigi konne i pokazy koni

Tor wyścigowy w Merano został otwarty w 1935 roku. Tutaj konie pełnej krwi z najlepszych środkowoeuropejskich stajni wyścigowych rywalizują o zwycięstwo w gonitwach z przeszkodami i galopem, ale galopują tu również konie rasy Avelengo. Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny odbywa się na przykład gonitwa galopem Avelengo. Grand Prix of Merano Forst, wysoko wynagradzana gonitwa z przeszkodami w październiku, jest zarówno najważniejszym, jak i ostatnim wydarzeniem sezonu wyścigowego.

Szczególnym wydarzeniem, nie tylko dla miłośników koni, jest słynny Renon Oswalda von Wolkensteina. Uroczystości towarzyszące jeździeckiemu spektaklowi rozpoczynają się w piątek i kończą w niedzielę czterema turniejami w Castelrotto i Siusi, a także nad stawem Völser Weiher i na zamku Prösels. W Południowym Tyrolu odbywają się również zawody w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, a także zatwierdzenia ogierów, testy umiejętności i inne ciekawe wydarzenia dla fanów koni.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel

Images

Riding in South Tyrol
Riding in South Tyrol

Small and big horse lovers have many possibilities to practice their favourite hobby in South Tyrol and to discover the magnificent natural landscape.

© IDM Südtirol/Alessandro Trovati
Reitschule und Trekking Garmesegg-Hof
Reitschule und Trekking Garmesegg-Hof

Holidays on a horse farm

© Reitschule und Trekking Garmesegg-Hof
Reitschule und Trekking Garmesegg-Hof
Reitschule und Trekking Garmesegg-Hof

Holidays on a horse farm

© Reitschule und Trekking Garmesegg-Hof
Sitting Bull Ranch
Sitting Bull Ranch

Riding lessons, trekking and much more is offered at Sitting Bull Ranch in St. Martin in Thurn.

© Sitting Bull Ranch
Riding in the Dolomites
Riding in the Dolomites

Dreamlike rides with view of the South Tyrolean mountain world

© Sitting Bull Ranch
Riding in South Tyrol
Riding in South Tyrol

Riding lessons for kids

© Verkehrsamt Bozen - Tiberio Sorvillo
Riding in Tauferer Ahrntal
Riding in Tauferer Ahrntal

In the green valley of Tauferer Ahrntal, horse lovers will feel like in paradise.

© IDM Südtirol - Hansi Heckmair
Riding holidays in Tauferer Ahrntal
Riding holidays in Tauferer Ahrntal

The picturesque landscape of Tauferer Ahrntal can be very well explored riding a horse.

© IDM Südtirol - Hansi Heckmair

Jazda konna

Selected accommodations in South Tyrol

Service