Find accommodation & make a request
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal

Jazda motocyklem w Południowym Tyrolu

Jazda na dwóch kołach po wąskich górskich drogach, przez ciasne zakręty i przez wysokie przełęcze, czując świeży wiatr na twarzy i ryk koni mechanicznych pod sobą... Jazda motocyklem to wspaniałe uczucie. Prawdziwa pasja.

W Południowym Tyrolu fani motocykli mogą pokazać na co stać ich i ich maszyny. W całym kraju organizowane są niezliczone wycieczki, które prowadzą zapalonych motocyklistów przez wyjątkowy górski krajobraz. Raz po raz otwierają się panoramy i wrażenia z jazdy, które nie mają sobie równych.

Oferta jest tak duża, że trudno dokonać wyboru: w Dolomitach oferowana jest czysta zabawa na zakrętach - na przykład wokół masywu Sella, ze wspaniałym widokiem na słynną Marmoladę. Równie kusząca jest Val Venosta, gdzie czeka rustykalna atmosfera wiosek Resia, Curon Venosta i Langtaufers. Drogi między przełęczami Jaufenpass i Timmelsjoch również obiecują urozmaiconą jazdę.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Wycieczki motocyklowe w Południowym Tyrolu - 2 wskazówki

Three PEaks
Three PEaks

The impressive mountains are located in the Sexten Dolomites and are a very famous photo spot.

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit

Panoramiczne wycieczki w Dolomity

Zakręty, spinki do włosów, fantastyczne widoki: "blade góry" to nie tylko marzenie wędrowców i wspinaczy. Również fani motocykli znajdą tu coś dla siebie. Wybór krętych górskich prze łęczy i spokojnych panoramicznych tras jest duży, a przyjemność z jazdy nieograniczona. Wszędzie jeziora, punkty widokowe i przytulne gospody zachęcają do zatrzymania się i odpoczynku.

Jedną z najpopularniejszych wycieczek w Dolomity jest na przykład przejazd z St. Vigil przez przełęcze Furkelpass, Alta Pusteria i Auronzo do Misuriny - ewentualnie z objazdem do schroniska Auronzo (płatne) - i przez Cortinę, przełęcze Falzarego i Valparola z powrotem do Val Badia.

Z kolei trasa Five Passes Tour przez Dolomity rozpoczyna się w Chiusa. Stamtąd prowadzi do Val Gardena, do przełęczy Gardena, do Stern i przez przełęcze Valparola i Falzarego do Arabba, przez przełęcz Pordoi do Canazei i Vigo di Fassa; wreszcie przez przełęcz Carezza i Val d'Ega do Bolzano i z powrotem do punktu wyjścia.

Przez przełęcz Jaufen

Klasyczna wycieczka motocyklowa z 39 kilometrami i 20 zakrętami między 2 dolinami: jeśli kochasz kręte drogi, które wiją się przez fantastyczne krajobrazy i prowadzą wysoko, przełęcz Ja ufen jest idealnym miejscem dla Ciebie i Twojego motocykla. Przełęcz o wysokości 2 094 metrów łączy dolinę Val Passiria z doliną Wipp. Kręta droga prowadzi przez gęste lasy i bujne zielone łąki alpejskie.

W najwyższym punkcie otwiera się wspaniały widok na Alpy Vinschgau, Stubai, Zillertal i sąsiednie Sarentino. Po drodze górska gospoda Ja ufenhaus zaprasza na przekąskę, a osobom szukającym ciszy i spokoju oferuje miejsce na nocleg. Uwaga: Przełęcz Jaufenpass jest zamykana na noc w godzinach od 18:00 do 8:00, ale droga nie jest zamknięta. W zimnych porach roku może być zamknięta dla ruchu w zależności od warunków śniegowych.

Należy pamiętać, że wiele górskich dróg jest bardzo wąskich i czasami mylących. Należy jechać prawą stroną i ostrożnie wyprzedzać.

Images

Stifserjoch Pass
Stifserjoch Pass

48 narrow bends take you up to the highest mountain pass of South Tyrol

© rboehme / Fotolia.com
Motorbike
Motorbike

Women on a Bike

© Marc Xavier / Fotolia.com
Motorbiking in Sarntal
Motorbiking in Sarntal

The main village of Sarntal, Sarnthein, is a famous destination also for motorcyclists who especially love the tight curves.

© Internet Consulting - Fabian Auer

Motocykl

Selected accommodations in South Tyrol

Service