Find accommodation & make a request
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran

Wędrówki z wózkiem dziecięcym

Wiele rodzin - z dużymi i małymi dziećmi - chce spędzić wakacje w górach nie tylko relaksując się w hotelu lub spacerując po wiosce, ale także zwiedzając okolicę.

W końcu zróżnicowany krajobraz Południowego Tyrolu jest szczególnie odpowiedni do pieszych wędrówek - nawet dla najmniejszych turystów. Liczne spokojne wędrówki umożliwiają całej rodzinie spędzenie czasu na świeżym górskim powietrzu i na świeżym powietrzu.

Szczególnie w przypadku noworodków i małych dzieci w wieku do półtora/dwóch lat aktywność na świeżym powietrzu nie jest łatwa. Na szczęście w Południowym Tyrolu jest wiele ścieżek, zwłaszcza dróg leśnych i ścieżek rowerowych, z których można łatwo korzystać za pomocą tak zwanych wózków trekkingowych lub terenowych. Dzięki tym wózkom z odpowiednimi oponami, amortyzatorami, hamulcami i systemami bezpieczeństwa, nawet niemowlęta mogą brać udział w zabawnych wycieczkach w góry.

Wycieczki dla młodszych i starszych

Jeśli spędzasz rodzinne wakacje w Val Venosta, dobrym pomysłem jest na przykład wycieczka do Schliniger Alm. Z centrum Schlinig można dotrzeć do alpejskiego pastwiska w około dwie godziny wygodną, częściowo asfaltową ścieżką. Tam najmłodsi mogą bawić się bez przeszkód i puszczać wodze fantazji do woli.

W regionie wypoczynkowym Merano i okolicach, wędrówka do Leadner Alm, między innymi, jest odpowiednia dla wózków dziecięcych. Z punktu startowego w Avelengo należy udać się szlakiem numer 16 na wspomniane alpejskie pastwisko. Droga jest częściowo asfaltowa, ale w lesie znajdują się bardziej uciążliwe odcinki. Na szczycie czeka jednak wspaniała panorama, a w drodze powrotnej można zrobić objazd do tak zwanego Knottenkino, kolejnego pięknego punktu widokowego. Wycieczka trwa około czterech godzin.

W okolicy stolicy prowincji Bolzano warto wybrać się na wędrówkę do Gschnofer Stall . Z San Genesio Atesino należy najpierw dojechać do restauracji Edelweiß i tam zaparkować. Nieutwardzoną leśną ścieżką dociera się do płaskowyżu Salten z łąkami i pastwiskami alpejskimi, a następnie do Gschnofer Stall. Tam zaczyna się nieco bardziej stromy szlak z numerem 7, który następnie prowadzi z powrotem na leśną drogę w kierunku restauracji Edelweiss. Podążając szlakiem numer 7, wraca się do punktu wyjścia po około trzech i pół godzinach.

W dolinie Pusteria znajduje się również kilka szlaków turystycznych, na które można wybrać się z dziećmi. Na przykład z pięknej doliny Braies prowadzi dwugodzinna, lekko wznosząca się ścieżka, która jest odpowiednia dla wózków dziecięcych do Grünwaldalm.

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel

Images

Knutten mountain hut
Knutten mountain hut

In the middle of Vedrette di Ries-Aurina/Rieserferner Ahrn Nature Park

© Internet Consulting - Sabine Oberheinricher
Hiking with strollers
Hiking with strollers

In South Tyrol, there is a great variety of hiking and walking paths for the whole family.

© Tourismusverein Natz-Schabs - Hannes Niederkofler

Aktywne wakacje z dziećmi

Selected accommodations in South Tyrol

Service