Find accommodation & make a request
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
Red Rooster
Select 1 of 1,600 Red Rooster farms now
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 133 €
Vitalpina Hotel Schulerhof
Active hotel | Plaus near Meran
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal

SummerPark La Crusc w Alta Badia

Na górskiej stacji wyciągu krzesełkowego La Crusc 1 znajduje się urozmaicony letni raj dla młodszych i starszych: SummerPark la Crusc w Alta Badia oferuje różne stacje zabaw i przygód dla całej rodziny oraz zapierające dech w piersiach panoramy Dolomitów na słonecznych wysokościach.

SummerPark La Crusc
SummerPark La Crusc

Water games at SummerPark La Crusc

© Seggiovia Santa Croce – La Crusc in Alta Badia

Do SummerPark można łatwo dotrzeć wyciągiem krzesełkowym Crusc 1 (przejazd wyciągiem jest bezpłatny dla dzieci), który wygodnie i szybko zabierze Cię z Badii na wysokość 1850 m n.p.m.. Alternatywnie, do parku prowadzą różne szlaki turystyczne. Gdy wysiądziesz z wyciągu krzesełkowego, czeka na Ciebie bajeczny górski krajobraz i ekscytująca kraina przygód.

Przez drewniany portal wchodzi się do SummerPark La Crusc, gdzie dzieci i dorośli mogą wspólnie się bawić, sprawdzać swoje umiejętności i przeżywać przygody. Ponadto odwiedzający młodsi i starsi poznają legendy i faunę Dolomitów.

SummerPark La Crusc
SummerPark La Crusc

Target shooting at SummerPark la Crusc in Alta Badia

© Seggiovia Santa Croce – La Crusc in Alta Badia
SummerPark La Crusc
SummerPark La Crusc

Water mills at SummerPark La Crusc in Alta Badia

© Seggiovia Santa Croce – La Crusc in Alta Badia

Stacje zabaw i nie tylko

W SummerPark do odkrycia jest smocza jaskinia i strefa poszukiwania złota. W grze w rzucanie, walce świstaków i na bardzo długim torze z drewnianymi kulkami wymagana jest zręczność. Gry wodne z kołem młyńskim i śluzą są orzeźwiające w gorące letnie dni. Pomiędzy stacjami zabaw, gigantyczne drewniane krzesła (idealne do zdjęć panoramicznych), zmieniająca się wystawa zdjęć w małej chatce i mini zoo z alpakami, osłami i królikami zapewniają różnorodność.

Po zabawach wodnych i zręcznościowych polecamy szlak tematyczny Śladami dzikich zwierząt: prowadzi on od chaty Lee prawie płaską ścieżką przez las do górskiego jeziora Lè, oddalonego o około 400 metrów. Znajdują się na niej drewniane rzeźby orłów, niedźwiedzi i innych zwierząt, które można podziwiać, a interesujące skrzynki informacyjne ujawniają ciekawe fakty na temat dzikich zwierząt.

Current holiday offers

from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 118 €
Granpanorama Hotel StephansHof

Winter dream South Tyrol - deep snow-covered mountains, crystal clear air & wonderful peace. Panoramic view of the Dolomites from every room.

To the hotel
SummerPark La Crusc
SummerPark La Crusc

Refreshing at SummerPark La Crusc

© Seggiovia Santa Croce – La Crusc in Alta Badia

Doświadczenie i relaks

Podczas gdy dzieci się bawią, rodzice mogą zrelaksować się na słońcu i podziwiać wspaniałe widoki z leżaków w kształcie niedźwiedzi, zajęcy i kozic. Okrężna ścieżka łącząca stacje zabaw prowadzi obok dwóch przytulnych alpejskich chat, które zachęcają do zatrzymania się na przerwę.

Stacje zabaw w SummerPark są symbolicznie powiązane z legendami ladyńskimi. Ci, którzy są zafascynowani tajemniczym światem legend otaczających królestwo Fanes, mogą odebrać trzy bezpłatne książeczki na górnej stacji wyciągu krzesełkowego: o słynnej księżniczce i łuczniczce Dolasilli, o podziemnym królestwie Aurona i jego skarbach oraz o przerażającym smoku.

Wstęp do SummerPark jest bezpłatny i gwarantuje pełen wrażeń wakacyjny dzień dla całej rodziny w niezrównanym górskim świecie Alta Badia. Na aktywnych wczasowiczów czekają szlaki turystyczne i górskie trasy rowerowe do odkrycia wokół parku, od rodzinnych po wymagające. A jeśli masz ochotę, wjedź kolejką linową La Crusc 2 na wysokość 2 050 m: u podnóża Heilgkreuzkofel, mały kościół pielgrzymkowy Heilig Kreuz (La Crusc) i schronisko o tej samej nazwie witają odwiedzających.

Więcej informacji:

Seggiovia Santa Croce SPA
+39 0471 839645

info@santa-croce.it
www.santa-croce.i
t

Cele wycieczek

Service