Find accommodation & make a request

Wakacje w Ega

Otoczona gęstymi lasami i zboczami imponującego Latemaru, Ega leży na wysokości około 1120 metrów nad poziomem morza w dolinie o tej samej nazwie, która nadaje nazwę całemu regionowi wakacyjnemu.

Wraz z Birchabruck, Obereggen i Rauth, przysiółek jest kolejną częścią gminy Nova Ponente. Z centrum Ega rozciąga się wspaniały widok na Val d'Ega Horn w okolicy Latemar. Znajduje się tu również piękny kościół parafialny St. Nikolaus, który ze swoją gotycką wieżą jest uważany za wizytówkę Ega.

Eggen
Eggen

The small village at the foot of Mt. Latemar is located only a few minutes from the family-friendly skiing and hiking area Obereggen.

© Eggental Tourismus - Othmar Seehauser
Skiing area Obereggen
Skiing area Obereggen

Skiing on the beautiful slopes of Obereggen

© Obereggen - Paolo Codeluppi
Ski area Obereggen
Ski area Obereggen

Panoramic view on the ski slopes and chair lifts of Obereggen

© Obereggen - Roberto Brazzoduro
Karersee
Karersee

View over the Karersee

© Christian Seifert / Fotolia.com

Czysta zimowa przyjemność

W miesiącach zimowych Ega zamienia się w prawdziwy śnieżny raj, w którym miłośnicy sportów zimowych czują się jak w domu. W końcu popularny teren narciarski Obereggen z doskonale przygotowanymi stokami, dużym snowparkiem, dwoma torami saneczkowymi i zachęcającymi chatami narciarskimi znajduje się zaledwie około trzech kilometrów od hotelu. Aby zapewnić bezstresowe wakacje na nartach, przez cały sezon narciarski kursuje bezpłatny autobus dla narciarzy, który wygodnie przewozi narciarzy z Ega do Obereggen.

W okolicy Ega można również znaleźć liczne trasy do wędrówek w rakietach śnieżnych i wycieczek narciarskich, a także kilka tras do narciarstwa biegowego ze wspaniałymi widokami na bajkowy zimowy krajobraz.

Letnie przyjemności dla miłośników gór

Jeśli kochasz dziewicze krajobrazy, chcesz poznać z bliska bajeczne Dolomity i nie masz nic przeciwko uprawianiu sportu na świeżym powietrzu, Ega jest właściwym miejscem dla Ciebie. Ponieważ latem ta mała wioska jest doskonałym punktem wyjścia dla licznych wędrówek o różnym stopniu trudności, wycieczek rowerami górskimi, via ferrat i wielu innych. Szczególnie popularnym celem jest legendarne jezioro Karer, do którego można dotrzeć pieszo lub na rowerze górskim.

Podobnie, obszar w regionie wakacyjnym Val d' Ega jest idealny do zwykłego relaksu w słońcu i podziwiania widoków.

Current holiday offers

The NEW South Tyrol Blog

Discovering the best parts of South Tyrol - Get inspired by authentic encounters, unforgettable experiences & by the best holiday tips!

To the blog

Images

Eggen
Eggen

The small village at the foot of Mt. Latemar is located only a few minutes from the family-friendly skiing and hiking area Obereggen.

© Eggental Tourismus - Othmar Seehauser
Eggen
Eggen

The small village Eggen in Eggental is located at the foot of Mt. Latemar in the Dolomites – a dreamlike hiking area for the whole family.

© Eggental Tourismus - Othmar Seehauser

Attractions in Eggen

Selected accommodations in Eggen

Service