Find accommodation & make a request

10 pięknych punktów widokowych w Południowym Tyrolu

Niezależnie od tego, czy jest to małe wzgórze, szeroki płaskowyż czy wysoki szczyt górski - w Południowym Tyrolu wspaniałych widoków jest pod dostatkiem. Oto kilka wskazówek na temat platform panoramicznych, które oferują spektakularny 360-stopniowy widok panoramiczny. Na przeważnie okrągłych platformach, tablice informacyjne lub płaskorzeźby podają nazwy i wysokości okolicznych szczytów w danym kierunku, ułatwiając orientację.

Niektóre platformy widokowe znajdują się zaledwie kilka minut spacerem od górskiej stacji wyciągu, dzięki czemu są łatwo dostępne niemal przez cały rok. Inne znajdują się w pobliżu wyciągu narciarskiego, dzięki czemu łatwiej jest się tam dostać zimą niż latem. A do niektórych z naszych ulubionych miejsc można dotrzeć tylko szlakami pieszymi lub rowerowymi.

Łatwy dostęp latem i zimą

  • Plan de Corones to nie tylko świetna góra narciarska, ale także doskonała góra panoramiczna. Zachwyca przytłaczającymi widokami na górski świat głównego grzbietu alpejskiego i Dolomity. Nad platformą znajduje się dzwon pokoju Concordia 2000, który dzwoni codziennie o 12 w południe. Kilka wyciągów zabiera wczasowiczów na płaskowyż szczytu.
  • Rzut kamieniem od górnej stacji kolejki Oberholz znajduje się platforma panoramiczna Latemar.360 stopni na wysokości 2200 m nad poziomem morza. W samym sercu obszaru narciarskiego i pieszego Obereggen w Val d ' Ega, Dolomity pokazują się ze swojej najpiękniejszej strony.
  • W pobliżu krzyża szczytowego Seceda w popularnym regionie wypoczynkowym Południowego Tyrolu, Val Gardena, otwiera się oszałamiający widok na słynne szczyty Dolomitów, ale także na grupy Brenta, Adamello i Ortles oraz Alpy Ötztal i Stubaital. Kolejka linowa Furnes-Seceda zabiera wczasowiczów na górę z Ortisei.
  • Wyciąg Puflatschlift zabierze Cię na platformę widokową Engelrast na Alpe di Siusi. Zachwyca wyjątkowymi panoramicznymi widokami na Dolomity - od Schlern po Langkofel i grupę Sella.

Łatwo dostępna w sezonie narciarskim

  • W regionie narciarskim i alpejskim Gitschberg Jochtal platforma widokowa na górze Gitschberg, na której szczyt prowadzi wyciąg krzesełkowy, oferuje fascynujący panoramiczny widok na ponad 500 szczytów górskich - od Dolomitów po Grupę Brenta, od Zillertal po Alpy Stubai i Ötztal.
  • Platforma widokowa Monte Cavallo znajduje się nieco poniżej szczytu o tej samej nazwie. Widok rozciąga się od masywu Tribulaun przez Alpy Zillertalskie i Dolomity po Alpy Sarentino i Stubai. Najpierw należy wjechać kolejką linową z Vipiteno do środka terenu narciarskiego i pieszego Monte Cavallo, a następnie kontynuować podróż na szczyt wyciągiem Panorama-Telemix.
  • Z platformy widokowej na Corno del Renon można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Dolomity, Sarentino i Alpy Sztubajskie. Z Pemmern kolejka linowa zabierze Cię na Schwarzseespitze, a stamtąd wyciąg talerzykowy zawiezie narciarzy bardzo blisko platformy.

Droga jest warta zachodu

  • Dolina Venosta również oferuje wspaniały górski świat: z Taufers w Münstertal można wybrać się na wędrówkę na Tellajoch. Znajdująca się tam platforma widokowa oferuje wspaniałe widoki na szczyty górskie grup Ortles i Sesvenna.
  • Platforma widokowa Kreuzjoch znajduje się na wysokości 2 086 m n.p.m. na europejskim długodystansowym szlaku turystycznym E5 na etapie między schroniskiem Merano Hütte na terenie narciarskim i turystycznym Merano 2000 a San Genesio Atesino. Ten punkt widokowy fascynuje zróżnicowaną górską scenerią - od Dolomitów i Alp Sarentyjskich po grupy Texel i Brenta oraz masyw Ortler.
  • W Dolomitach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się obecnie kilka tarasów widokowych, w tym dwa w Południowym Tyrolu. Pierwszy taras został zbudowany na Strudelkopf w Parku Przyrody Fanes-Sennes-Prags, drugi na Mastlé Alm w Parku Przyrody Puez Odle w pobliżu górnej stacji wyciągu Col-Raiser.

Current holiday offers

Images

Panoramic platform on Rosskopf
Panoramic platform on Rosskopf

From the viewing platform on Mt. Rosskopf, you can enjoy a magnificent view of Tribulaun massif, the Zillertal Alps and the Dolomites as well as of the Zilelrtal and Stubai Alps.

© Klaus Peterlin - Neue Rosskopf GmbH
Rosskopf hiking area
Rosskopf hiking area

View over Wipptal from Mt. Rosskopf near Sterzing

© Tourismusgenossenschaft Sterzing Pfitsch Freienfeld - Patrick Schwienbacher
Gitschberg Jochtal
Gitschberg Jochtal

Dreamlike panoramic views, sunny slopes and countless extras make you winter holidays at Ski & Holiday Area Gitschberg Jochtal an unforgettable experience.

© Alex Filz - Ski- & Almenregion Gitschberg Jochtal
Seceda
Seceda

Hike from Villnöss to Seceda in the Nature Park Puez-Geisler

© IDM Südtirol-Alto Adige/Andreas Mierswa
Viewing platform Rittner Horn
Viewing platform Rittner Horn

From the viewing platform of Rittner Horn hiking and skiing area, you can ejoy a wonderful view of the Stubai and Sarntal Alps.

© Sonnenplateau Ritten Konsortial GmbH

Sights Nature

Selected accommodations in South Tyrol

Service