Find accommodation & make a request

Zrównoważone wakacje w Południowym Tyrolu

Zrównoważone i przyjazne dla środowiska podróże - szczególnie w dzisiejszych czasach staje się to coraz ważniejsze. Dowiedz się tutaj, jak można zrealizować zrównoważone wakacje w Południowym Tyrolu bez rezygnacji z komfortu i relaksu.

Zrównoważony rozwój i komfort w tym samym czasie - czy to możliwe?

Nature paradise Pfitsch
Nature paradise Pfitsch

In Pfitsch valley, you can spend holidays in close contact with nature.

© Internet Consulting - Piergiorgio Caruso
Hiking in Naturns
Hiking in Naturns

Naturns is a paradise for hikers.

© PhotoGrünerThomas - Tourismusverein Naturns
Farm in Sarntal
Farm in Sarntal

The farms in Sarntal are embedded in a picturesque natural landscape.

© Internet Consulting - Fabian Auer
Farm in St. Walburg
Farm in St. Walburg

Around the parish church of St. Walburg, there are, for instance, beautiful traditional farms.

© Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Zrównoważone podróżowanie przy jednoczesnym korzystaniu ze wszystkich ważnych udogodnień nie musi się wzajemnie wykluczać. W zależności od tego, jaki rodzaj wakacji preferujesz, z nami znajdziesz odpowiednie zrównoważone zakwaterowanie wakacyjne w Południowym Tyrolu, gdzie nie musisz się bez niczego obejść.

Czy chciałbyś naprawdę rozpieszczać się w hotelu - najlepiej na wakacjach wellness? Zrównoważone hotele w Południowym Tyrolu nie pozostawiają nic do życzenia: Ciesz się luksusowymi i prozdrowotnymi zabiegami wellness i kosmetycznymi z wykorzystaniem naturalnych i regionalnych surowców, takich jak orzeźwiający masaż olejkiem z sosny górskiej lub tradycyjna kąpiel jabłkowa w Południowym Tyrolu.

A ci, którzy wolą dbać o siebie na wakacjach, są w dobrych rękach w jednym z licznych zrównoważonych mieszkań wakacyjnych w Południowym Tyrolu. Aspekty takie jak ogrzewanie za pomocą zrównoważonej energii lub wykorzystanie zrównoważonych materiałów umożliwiają wakacje przyjazne dla klimatu i środowiska.

W ciągu dnia Południowy Tyrol oferuje szeroki wachlarz atrakcji na każdy gust latem i zimą, z których wiele można również uprawiać pieszo lub na rowerze. Liczne wycieczki piesze, wszechstronne pola golfowe, urozmaicone trasy rowerowe i wiele innych czekają na odkrycie i doświadczenie. Kulinarne przysmaki również nie są zaniedbywane i są również bardzo w duchu zrównoważonego rozwoju: tradycyjne potrawy, takie jak Buchteln, szparagi z Południowego Tyrolu z sosem Bolzano & Co. zawierają głównie regionalne składniki z okolicznych gospodarstw. Uczta dla wszystkich zmysłów!

Zrównoważone podróże dla całej rodziny

Niezależnie od tego, czy chodzi o singli, pary, grupy przyjaciół czy rodziny z dziećmi: zrównoważone wakacje w Południowym Tyrolu, w tym odpowiednie zakwaterowanie, są możliwe dla każdego. Z nami znajdziesz również hotele i mieszkania wakacyjne bez barier, a także zajęcia odpowiednie dla osób niepełnosprawnych, takie jak wędrówki bez barier.

Dalsze wskazówki dotyczące zrównoważonych wakacji w Południowym Tyrolu

Hiking in Reschenpass holiday region
Hiking in Reschenpass holiday region

The broad network of hiking paths of different degrees of difficulty is ideal for hiking holidays with the family.

© Frieder Blickle - Vinschgau Marketing
Hiking in Sarntal
Hiking in Sarntal

Sarntal is a paradise for hikers and mountain lovers: well-marked trails and dreamlike views are guaranteed!

© Internet Consulting - Fabian Auer
Hiking on Seiser Alm
Hiking on Seiser Alm

Seiser Alm is a paradise for hikers and nature lovers.

© Laurin Moser - Seiser Alm Marketing
Hiking in Ulten
Hiking in Ulten

Romantic lake at the foot of Mt. Nagelstein

© Internet Consulting - Elmar Hilber

Zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, oprócz zrównoważonego zakwaterowania i aktywności, aby podróżować w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób? Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek:

  • Unikaj podróży lotniczych, jeśli to możliwe. Południowy Tyrol jest tutaj idealnym celem podróży, ponieważ łatwo do niego dotrzeć samochodem z sąsiednich krajów. Do wielu miejsc położonych wzdłuż głównych dolin, takich jak Bolzano czy Vipiteno, można nawet wygodnie dotrzeć pociągiem dzięki własnej stacji kolejowej.
  • Spakuj tylko to, czego naprawdę potrzebujesz. Oczywiście jest to szczególnie ważne w przypadku podróży samochodem, ponieważ im lżejszy pojazd, tym mniejsza emisja spalin.
  • Używaj butelki wielokrotnego napełniania. Podczas wędrówek można je łatwo napełniać i oszczędzać nie tylko odpady, ale także koszty. Południowy Tyrol ma doskonałą wodę pitną z kranu, którą można spożywać bez wahania.
  • Unikaj zaśmiecania przyrody. Chociaż powinno to być oczywiste - nierzadko można natknąć się na śmieci w lasach, na łąkach lub szlakach turystycznych. Będąc na łonie natury, zawsze zabieraj ze sobą śmieci i pozbywaj się ich w odpowiedni sposób przy najbliższej okazji. Natura będzie ci za to wdzięczna.

Życzymy niezapomnianych wakacji w Południowym Tyrolu i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Current holiday offers

from 258 €
Naturhotel Waldheim

Located in the region Bolzano & Environs, in Anterivo you’ll find the relaxation and tranquillity you expect from your holiday.

To the hotel
Red Rooster

Sparkling mountain peaks, snow-covered forests, crackling open fires and a cosy atmosphere: enjoy the cold season.

To the farms

Zrównoważony rozwój

Selected accommodations in South Tyrol

Service