Find accommodation & make a request
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal

Szlak wysokogórski w Dolomitach 3 i 4

Szlaki wysokogórskie Dolomity 3 i 4 są znacznie krótsze niż szlaki wysokogórskie 1 i 2, ale niekoniecznie łatwiejsze. Na obu z nich znajdują się niezwykle trudne odcinki.

Szlak wysokogórski Dolomity 3 prowadzi z Dobbiaco do Longarone (dolina Piave): 120 km pokonuje się w 10 dni. Z kolei Dolomity High-Altitude Trail 4 prowadzi z San Candido przez Sesto Dolomity do Pieve di Cadore w 6 dni (90 km). Poniżej znajdują się opisy tras.

Szlak wysokogórski Dolomity 3

Start w Villabassa. Podążaj za trójkątnym oznaczeniem z numerem 3 przez Putzgraben do Sarlkofel Westschulter i do Sarlriedl. Przez Forcella Valletta do północno-zachodniego ramienia Dürrenstein i przez Dürrensteinalpe do Prato Piazza i Dürrensteinhütte (7 godzin). Następnego dnia kierujemy się do wysokiej doliny na zachód od Strudelköpfe i dawnym szlakiem wojennym w dół do doliny Höhlensteintal i do jeziora Dürrensee. Stamtąd bardzo stromym szlakiem Pioniersteig na płaskowyż Monte Piano i do Rifugio A. Bosi al Monte Piano (5,5 godziny).

Trzeciego dnia należy udać się drogą dojazdową na południe do Val Popena, do Sella dei Popena, a następnie do Passo Tre Croci. Stąd szlak prowadzi do Rifugio Vandelli (6 godzin). Następnego dnia szlak prowadzi przez Lago di Sorapiss do Forcella Sora la Cengia del Banco. Przez via ferratę "Francesco Berti" do Bivacco Slataper i do Rifugio San Marco (6 godzin). Piątego dnia idziemy do San Vito i Cadore, następnie do wioski Sèrdes i wzdłuż Rio Pian de Madier do Rifugio Venezia/A.M. de Luca na wschodzie Monte Pelmo (5,5 godziny).

Następnego ranka kontynuuj wędrówkę do schroniska Talamini i zachodniej flanki Monte Rite. Zejście dawną drogą wojenną do Rifugio Rimàuro na Forcella Cibiana (6 godzin). Następnego dnia kontynuuj wędrówkę na południe przez Cima di Copada stromo do Forcella Toanella i Bivacco O. Tovanella. Stąd jest łatwe zejście do doliny Piave do Longarone, punktu końcowego szlaku wysokogórskiego Dolomity 3 (9,5 godziny).

Dolomity Alta Via 4

Najpierw autobusem do doliny Sesto do Lanzinger Säge i dalej pieszo do doliny Innerfeld i do schroniska Dreischusterhütte. Dalej szlakiem 4 (i 105) do Gwengalpenjoch i Tre Cime di Lavaredo (5 godzin). Następnego dnia kontynuacja szlakiem 101 do Paternsattel i obok południowej ściany Tre Cime di Lavaredo do Auronzo Hut. Szlakiem Bonacossa i zabezpieczonymi podjazdami do Rifugio Fratelli Fonda Savio. Dalej przez Sentiero Durissini do Rifugio Città di Capri (6 godzin). Następnego dnia zejdź przez Maraia Alta do Rifugio Cristallo w Val d'Ansiei. Dalej w głąb doliny do Valbona i do Rifugio Vandelli al Sorapiss (5 godzin). Po noclegu i dobrym śniadaniu, na wschód i przez przełęcze wspinaczkowe do Bivacco E. Comici i przez via ferratę "C. Minazio" na południe do górnej części Valle di San Vito do Dolomity Höhenweg 3 i do Rifugio San Marco (7,5 godziny).

Piątego dnia przez Forcella Piccola do Rifugio Pietro Galassi i na południe w kierunku lodowca Antelao. Przez przełęcze wspinaczkowe do Forcella del Ghiacciaio i w dół do Valle Antelao. Stąd można łatwo kontynuować przez Forcella Piria i na wschód do Rifugio Antelao (7 godzin). W dniu 6 trasa prowadzi przez Cap. Antracisa i przez Monte Tranego po wielu zakrętach w dolinie do Pozzale i Pieve di Cadore, punktu końcowego Alta Via 4 w Dolomitach.

Current holiday offers

from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel
from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel

Images

Three Peaks
Three Peaks

The Three Peaks are an important natural sight in Hochpustertal and in the Dolomites.

© Internet Consulting
Three PEaks
Three PEaks

The impressive mountains are located in the Sexten Dolomites and are a very famous photo spot.

© Internet Consulting - Stefan Tolpeit
Mt. Dreischusterspitze
Mt. Dreischusterspitze

Mt. Dreischusterspitze is an impressive peak in the middle of two side valleys of Sexten, Innerfeldtal and Fischleintal.

© Internet Consulting - Benedikt Trojer
Three peaks (Drei Zinnen)
Three peaks (Drei Zinnen)

Three peaks and Paternkofel

© Vincenzo De Santis / Fotolia.com
Trekking tours on the Plätzwiese
Trekking tours on the Plätzwiese

Auf der Plätzwiese kann man spazieren gehen oder Gipfel erklimmen.

© Internet Consulting

Szlaki wysokogórskie

Selected accommodations in Dolomites

Service