Find accommodation & make a request
The NEW South Tyrol Blog
The best stories from South Tyrol - Get inspired!
from 132 €
Hotel Edelweiss
ski week special | Meransen in Eisacktal
from 258 €
Naturhotel Waldheim
Active hotel | Altrei in Southern South Tyrol
from 190 €
WINKLER Sport & Spa Resort
Design hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
s
from 289 €
Wellness Refugium Alpin Royal
Charm & warmth | St. Johann in Tauferer Ahrntal
from 131 €
SONNENHOF Sun/Spa/Panorama
Sporthotel | Pfalzen at Mt. Kronplatz
from 174 €
MIRABELL DOLOMITES HOTEL
Luxury . Ayurveda & SPA | Olang at Mt. Kronplatz
from 185 €
Quellenhof Luxury Resort Passeier
Sport & wellness resort | Passeiertal
s
from 94 €
Wirtshaushotel Alpenrose
Active hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 142 €
LANERHOF Active/Spa/Balance
Spa-Hotel | St. Lorenzen at Mt. Kronplatz
from 201 €
Alpenpalace Luxury Hideaway & Spa Retreat
Exclusive well-being oasis | St. Johann in Tauferer Ahrntal
s
from 158 €
Viktoria Alpine Spa Resort
Wellnesshotel | Hafling near Meran
from 100 €
Hotel Tirolerhof
Gourmet hotel | Welsberg-Taisten at Mt. Kronplatz

Valle Isarco Keschtnweg

Rozciąga się od miasta biskupiego Bressanone aż do Bolzano: słynna Keschtnweg. W Południowym Tyrolu "Keschtn" to nazwa nadana kasztanom lub marronom, które zawsze kwitły w Valle Isarco.

W Południowym Tyrolu kasztany kojarzą się głównie z obfitymi przyjęciami Törggele i kolorowym jesiennym krajobrazem. Ale Valle Isarco, która jest uważana za ojczyznę tradycji Törggele, jest nie tylko wartym odwiedzenia obszarem wakacyjnym i pieszym jesienią. Wzdłuż Keschtnweg znajdują się zabytki kultury, malownicze krajobrazy i zjawiska naturalne do odkrycia przez cały rok, w tym imponujące piramidy ziemne lub średniowieczny klasztor Säben.

W międzyczasie rustykalne gospodarstwo dla smakoszy zaprasza na obfite "Marenden" z typowymi potrawami Valle Isarco.

Etapy kasztanowego szlaku Valle Isarco

Dolna część Valle Isarco, od Bressanone do Bolzano, jest przemierzana wzdłuż Szlaku Kasztanowego w kilku odcinkach, z których każdy oferuje specjalne widoki po drodze:

1. odcinek: od jeziora Varna See wpobliżu Bressanonedo Vahrn, stamtąd dalej do St. Cyrill, Tötschling i wreszcie do Wöhrmann i gospody Wöhrmaurer w pobliżu Velturno; interesujące miejsca: słodkie kasztany i kościół St. Georg w Vahrn, kościół St.Nikolausa w Tötschling, miasto biskupie Bressanone, klasztor Novacella, instalacja Kneippa na strumieniu Schalderer i znaleziska menhirów na Tschötscher Heide; czas trwania ok. 4 godziny, 12,5 km, łatwy do średnio trudnego szlak turystyczny.

2. odcinek: zWöhrmann do Velturno i w górę do Moar do Viersch, rustykalnej tawerny winnej, stamtąd do klasztoru Säben i Chiusa; zabytki: renesansowy zamek Velturno z lokalnym muzeum historycznym, mały kościół St. Laurentius i klasztor Säben; czas trwania ok. 2,5 godziny, 7,2 km, łatwa trasa piesza.

3. odcinek: z Chiusado farmy Muttnerhof, do Moar w Ums i przez las mieszany do Villanders i St. Moritz; zabytki: miasto Chiusa, menhir w Villanders i kościół St. Mauritius w St. Moritz; czas trwania ok. 2,5 godziny, 5,5 km, łatwy szlak turystyczny z kilkoma stromymi odcinkami.

4. odcinek: z St.Moritz przez Barbiani Kollmann do celu etapu Rotwand; zabytki: Dreikirchen i wodospady Barbiano; czas trwania ok. 2-3 godziny, 8,8 km, łatwy do średnio trudnego szlak turystyczny.

5. odcinek: z Rotwanddo St. Verena, Zuner, Finsterbachgraben i Unterinn; interesujące miejsca: mały kościół St. Andreas, dolina salamandry ognistej między Unterinn i Rielinger, ruiny Stein w dolinie Rösslerbach, piramidy ziemne i kościół Luzia w Unterinn; czas trwania ok. 4-5 godzin, 14,5 km, wymagana dobra kondycja fizyczna.

6. odcinek: z Unterinn do Signat, do doliny Katzenbachtal, do gospodarstwa Peter Ploner Hof w St. Peter i na koniec do zamku Runkelstein; ciekawe miejsca: biotopy, kościół św. Sebastiana na Weit, zamek Bilderburg Runkelstein i Muzeum Archeologiczne Południowego Tyrolu w Bolzano; czas trwania ok. 3,5 godziny, 11,7 km, wymagana dobra kondycja fizyczna.

Szlak kasztanowy jest oznaczony i oznakowany na całej długości i warto się nim wybrać nawet podczas lekkiego deszczu.

Current holiday offers

from 105 €
Naturhotel Die Waldruhe

Alpine meets Mediterranean in every facet, with wellness and experiences for nature lovers, active holiday-makers and indulgence seekers.

To the hotel
from 110 €
Familienhotel Bella Vista

Experience autumn with the whole family in Vinschgau: hiking programme, childcare, caressing ponies and time for relaxation.

To the hotel
from 110 €
Hotel Fameli

Family hotel at Valdaora, near the Kronplatz - a place to play, have fun, enjoy moments of relaxation and sample really delicious food.

To the hotel
from 122 €
Hotel & SPA RESORT Majestic

TOP hotel ****s in Pustertal - large garden with swimming pool, natural bathing pond, saunas, guided hikes and much more!

To the hotel

Images

Törggelen in South Tyrol
Törggelen in South Tyrol

The traditional "Törggelen" with chestnuts and new wine is becoming increasingly famous.

© Printemps / Fotolia.com
Along the chestnut trail
Along the chestnut trail

When it gets colder in the mountains, the chestnut trail is perfect for a wonderful autumn hike.

© Internet Consulting - Kurt Leiter
Autumn in Feldthurns
Autumn in Feldthurns

In autumn, a vacation to Feldthurns is worthwhile in particular because the place ranks among the strongholds of traditional feasts in the region. On the picture, you can see the famous chestnut trail between Brixen and Bozen.

© Internet Consulting - Sabine Oberheinricher

Wędrówki tematyczne

Selected accommodations in Eisacktal

Service