Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
Czas czytania ok.
minuty
Minuta
20. marca 2024

3 piękne ogrody w Południowym Tyrolu

Nadeszła wiosna, przyroda budzi się do życia, a pragnienie zieleni i kwiatów rośnie. Najbardziej znanym światem ogrodów w Południowym Tyrolu jest z pewnością ten na zamku Trauttmansdorff, ale istnieje wiele innych pięknych i pięknie utrzymanych ogrodów w Południowym Tyrolu, które wiosną przekształcają się w kwitnące raje i oazy zieleni.

Dziś chcielibyśmy przedstawić trzy światy ogrodów, które być może nie są tak dobrze znane jak ogrody zamku Trauttmansdorff, ale są równie czarujące: opowiemy o ogrodzie klasztornym ze starożytną sekwoją, świecie orchidei z papugami i motylami oraz dziele sztuki natury.

Gardens - Neustift Abbey
Gardens - Neustift Abbey

The well-kept garden of the Neustift Abbey

Abbazia Novacella

Ogród klasztorny w opactwie Novacella

Klasztor augustianów w Novacella jest znany jako miejsce wiary i wiedzy, edukacji i kontemplacji. Słynne są również doskonałe wina z klasztornej winiarni. Po wcześniejszej rezerwacji można wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po klasztorze lub wycieczce po winnicy połączonej z degustacją wina. W kompleksie klasztornym w pobliżu Bressanone znajduje się również warty zobaczenia ogród, który przez wieki był wykorzystywany przez społeczność klasztorną jako miejsce relaksu i modlitwy.

Bogato odrestaurowany zabytkowy ogród klasztorny składa się z ogrodu drzew, ogrodu ziołowego z 75 różnymi odmianami oraz barokowego ogrodu ozdobnego z fontanną i ptaszarnią. Ogromne wrażenie robią gigantyczne sekwoje i wiekowe miłorzęby. Ogród można zwiedzać od maja do września w czwartki, piątki i soboty w godzinach 10-17 .

Świat orchidei Raffeiner

Rodzinna firma Raffeiner z pasją poświęca się ogrodnictwu, a w szczególności uprawie orchidei. W Raffeiner Orchid World w Gargazzone można nie tylko poznać ekscytujące fakty na temat uprawy i pielęgnacji różnych gatunków i odmian orchidei, ale także zanurzyć się w egzotycznym świecie wszystkimi zmysłami. Dzieciom szczególnie spodobają się kolorowe papugi, motyle i karpie koi, a dorośli pokochają atmosferę dżungli z wiszącym mostem i małym wodospadem. Nawiasem mówiąc, wstęp do Orchid World jest bezpłatny dla dzieci w wieku do 6 lat.

A jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą do domu orchideę z Południowego Tyrolu: Możesz wybierać spośród około 150 gatunków i odmian w asortymencie Raffeiner. Bistro Orchidea oferuje kulinarne przysmaki i taras, a dzieci mogą zrelaksować się na placu zabaw.

Gardens - Raffeiner Orchid World
Gardens - Raffeiner Orchid World

The Bistro in the World of Raffeiner Orchids.

Mondo delle Orchidee Raffeiner
Gardens - Raffeiner Orchid World
Gardens - Raffeiner Orchid World

In the Raffeiner Orchid World you can find 150 different types of orchids.

Mondo delle Orchidee Raffeiner
Gardens - Raffeiner Orchid World
Gardens - Raffeiner Orchid World

Beautiful and distinctive orchids from the Raffeiner Orchid World.

Mondo delle Orchidee Raffeiner
Kränzelhof
Kränzelhof

One of the works of art in the Kränzelhof gardens.

Arno Ebner
Gardens - Kränzelhof
Gardens - Kränzelhof

The Kränzelhofgardens with their beautiful artwork and labyrinth are definitely worth a visit.

Kraenzelhof
Gardens - Kränzelhof
Gardens - Kränzelhof

The labyrinth of the Kränzelhofgardens.

Kraenzelhof

7 Ogrody i sztuka w winiarni Kränzelhof

Kränzelhof w Cermes łączy w sobie przyjemność z wina, natury i sztuki. Dla Franza i Stephanie von Pfeil kreatywność i pasja są wymagane wszędzie: przy produkcji wina, projektowaniu ogrodów i tworzeniu rzeźb. Kränzelhof to miejsce, które zachwyca zmysły, serce i umysł - podczas degustacji wina, Południowego Tyrolu Marende i wycieczek z przewodnikiem. Z biletem wstępu można również samodzielnie zwiedzić 7 ogrodów farmy: Odkryj wyjątkowe miejsca i ciesz się harmonią między naturalnym pięknem a dziełami sztuki. Około 20 artystów wzbogaciło ogrody rzeźbami. Ogród z labiryntem jest szczególnie popularny wśród dzieci.

Tekst: Lisa

Jesteśmy barwną mieszanką kochających przyrodę, żądnych przygód i kreatywnych redaktorów. Mieszkamy w Południowym Tyrolu i łączy nas miłość do pisania i fotografii, gór i kultury. Naszą pasją jest ciągłe odkrywanie nowych historii o ziemi i jej mieszkańcach, o tożsamości i tradycji, o cichych miejscach i tysiącach twarzy Południowego Tyrolu. Naszymi tekstami i zdjęciami chcemy pokazać piękno tego pełnego kontrastów regionu i rozbudzić ciekawość. Ale przede wszystkim chcemy jednego: zainspirować do podróżowania.

Podobne posty

Usługa