Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 63 €
Hotel Elefant
Elegance and style | Auer in Southern South Tyrol
from 90 €
Hotel Tenz
Family-run hotel | Montan in Southern South Tyrol

Wakacje w Andriano

Andriano na Południowym Szlaku Winnym Tyrolu leży w dolinie Adygi pomiędzy Bolzano i Merano. Strome ściany skalne Gantkofel górują za idylliczną małą wioską. Wędrówki, wycieczki rowerowe i wyprawy - Andriano jest idealną bazą wypadową dla szerokiej gamy wakacyjnych aktywności łączących sport, przyjemność i kulturę.

Vines & wine
Vines & wine

In autumn, the grapes are harvested and processed to wines. Beautiful weather is essential for harvesting in order that the grape maintains her flavour.

Internet Consulting - Isabel Gräber

Andriano, położone naprzeciwko Terlano na południu Południowego Tyrolu, cieszy się śródziemnomorskim klimatem. W skąpanych w słońcu winnicach uprawia się wino od czasów rzymskich, a winiarnia Andriano jest najstarszą spółdzielnią winiarską w Południowym Tyrolu. Jednak w Andriano kwitną nie tylko białe i czerwone winogrona, ale także soczyste jabłka i chrupiące szparagi.

Przyjemne wakacje

Andriano jest bardzo atrakcyjne wiosną, kiedy jabłonie zdobią niezliczone kwiaty, a świeżo zebrane szparagi inspirują szefów kuchni regionalnych zajazdów i restauracji do tworzenia pysznych dań. Czas zbiorów jabłek i winogron jesienią, kiedy liście zmieniają kolor, a niebo jest intensywnie niebieskie, również ma szczególny urok.

Festenstein Castle near Andrian
Festenstein Castle near Andrian

The castel ruin is located in the environs of Andrian and was mentioned in documents around the year 1220 for the first time.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Na rowerze

W Andriano relaksującą przyjemność można doskonale połączyć z aktywnością sportową. Czy to rodzinna wycieczka wzdłuż Via Claudia Augusta, czy wycieczka e-rowerem po Północnym Szlaku Wina, czy to rowerem górskim w górę Gantkofel , czy rowerem szosowym w górę przełęczy Mendel - krajobraz wokół Andriano zaprasza do jazdy na rowerze.

Na szlakach turystycznych

Dzięki śródziemnomorskiemu klimatowi nie tylko sezon rowerowy jest tu wyjątkowo długi, ale także sezon wędrówkowy. Trudna okrężna wędrówka z fantastycznymi panoramicznymi widokami prowadzi z Andriano przez wąwóz Gaiderschlucht do malowniczych ruin zamku Festenstein, na farmę Bittnerhof i z powrotem do wioski. Polecamy również łatwiejszą wędrówkę do zamku Hocheppan, który jest wart odwiedzenia.

Miłośnicy kultury powinni odwiedzić kościół parafialny San Valentino , szczególnie ze względu na XIII-wieczne freski w zakrystii. Wycieczki do Bolzano lub Merano oferują więcej atrakcji kulturalnych i zakupów: oba miasta oddalone są o około 20 minut jazdy samochodem.

Aktualne oferty wakacyjne

from 135,50 €
Hotel Vilpianerhof

Genuine hospitality, which comes from the heart - at the Vilpianerhof near Bozen and Meran!

To the hotel

Zdjęcia

Parish church in Andrian
Parish church in Andrian

St. Valentine parish church with Mt. Gantkofel in the background.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander
Festenstein Castle near Andrian
Festenstein Castle near Andrian

The castel ruin is located in the environs of Andrian and was mentioned in documents around the year 1220 for the first time.

Internet Consulting - Patrick Kammerlander

Atrakcje in Andrian

Wybrane wskazówki

BikeHotels South Tyrol

With the sun on your face, the wind in your hair and South Tyrol in front of your eyes, a holiday on the sunny side of the Alps is the purest pleasure.

To the hotels

Wybrane zakwaterowanie in Andrian

Hotel Gantkofel - Andrian in Southern South Tyrol
Hotel Gantkofel
Andrian in Southern South Tyrol
4,7 Doskonały

Recently renovated, indoor pool, ideal starting point for excursions and bike tours. Member of BikeHotels South Tyrol!

z 105 € dziennie
Usługa