Znajdź zakwaterowanie i złóż niewiążące zapytanie
from 80 €
Hotel Tonnerhof
Dreamlike natural landscape | Ratschings in Eisacktal
from 75 €
Pension Sonnenhof
Familiar atmosphere | Meransen in the Eisacktal
from 135 €
Hotel Edelweiss
Holiday paradise | Meransen in Eisacktal

Wakacje w Laion

Laion to mała, idylliczna górska wioska u wejścia do doliny Gardena. Położona jest na słonecznym tarasie w dolnej części Valle Isarco i oferuje wczasowiczom mnóstwo atrakcji i zajęć.

Laion leży na wysokości 1100 m n.p.m., na słonecznym grzbiecie pomiędzy Val Gardena i Funes. Oprócz głównej miejscowości, gmina obejmuje również przysiółki Ried, S. Pietro, Albions, Tschöfas, Tanirz i Freins.

Laion może poszczycić się niezwykle długą histor ią. Obszar ten został prawdopodobnie zasiedlony już około 6000 lat p.n.e.. Miejsce spoczynku myśliwego z tego okresu zostało znalezione na Raschötz, lokalnej górze Laion. Podobno słynny minnesinger Walther von der Vogelweide również urodził się w gospodarstwie na terenie gminy Laion - tak przynajmniej spekulują niektórzy historycy.

W malowniczej górskiej wiosce Laion odwiedzający są zawsze witani z ciepłą gościnnością. Ponadto Laion jest uważane za szczególnie przyjazne rodzinom. Wiele rustykalnych alpejskich chat zachwyca swoich małych gości własnym placem zabaw. Ofertę uzupełniają przyjazne rodzinom szlaki turystyczne i zabawy dla młodszych i starszych.

Aktualne oferty wakacyjne

from 110 €
Hotel & Spa Falkensteinerhof

The hotel in Vals for your active and pleasure holiday.

To the hotel
up to -25%
Hotel Schölzhorn

Breathtaking mountain scenery. Ideal starting point for a hiking and family vacation. NEW: Indoor pool, rooftop terrace, sauna landscape

To the hotel
View over Lajen
View over Lajen

The main village Lajen is located at 1,100 meters above sea level and is characterised by its very beautiful panoramic position.

Internet Consulting - Benedikt Trojer

Magia pór roku w Laion

W Laion i jego okolicach w Valle Isarco jest zdecydowanie wiele do odkrycia - kulturowo, sportowo i krajobrazowo. Najlepszym sposobem na odkrywanie i poszukiwanie wskazówek jest podróż pieszo lub na rowerze górskim. Ponieważ Laion znajduje się zaledwie około 10 minut drogi od Val Gardena, popularna dolina w Dolomitach jest również idealnym miejscem na piesze i rowerowe wycieczki.

Jesienią Laion owija się w niezwykle kolorową szatę winorośli i żółto-czerwonych świecących lasów. Po winobraniu rozpoczyna się tu zawsze popularny sezon Törggele. Podawane jest wtedy nowe wino, pieczone są kasztany i nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować biesiadę Törggele. Szczególnym widowiskiem jesienią jest również tradycyjny Almabtrieb.

Również zimą w Laion zawsze coś się dzieje: od zabawy na śniegu na naturalnym torze saneczkowym po narciarstwo biegowe na malowniczych trasach i romantyczne zimowe wędrówki. Ponadto narciarze mogą dotrzeć do super terenu narciarskiego Dolomiti Val Gardena i słynnej na całym świecie Sellarondy w zaledwie 15 minut. Bezpłatny autobus kursuje kilka razy dziennie między popularnym terenem narciarskim a Laion.

Zdjęcia

View over Lajen
View over Lajen

The main village Lajen is located at 1,100 meters above sea level and is characterised by its very beautiful panoramic position.

Internet Consulting - Benedikt Trojer
Panoramic view in Lajen
Panoramic view in Lajen

From Lajen, you have a wonderful view over the surrounding mountains as well as on Eisacktal.

Internet Consulting - Benedikt Trojer
Lajen in winter
Lajen in winter

In the evening in winter, there is a wonderful atmosphere in Lajen.

Tourismusverein Lajen
Tschöfas near Lajen
Tschöfas near Lajen

Tschöfas is a district of Lajen and is perfect for idyllic snowshoe hikes in winter.

Tourismusverein Lajen
St. Peter near Lajen
St. Peter near Lajen

St. Peter is located at the foot of Mt. Raschötz and is part o the municipality of Lajen.

Tourismusverein Lajen

Atrakcje in Lajen

Wybrane wskazówki

Relaxation on top
Vitalpina Hotels Südtirol

Experience the breathtaking mountain and natural landscape in and around the Vitalpina Hotels. The perfect relaxation for body and soul!

To the hotels
BikeHotels South Tyrol

With the sun on your face, the wind in your hair and South Tyrol in front of your eyes, a holiday on the sunny side of the Alps is the purest pleasure.

To the hotels

Wybrane zakwaterowanie in Lajen

Haus Dolomit - Lajen in Eisacktal
Haus Dolomit
Lajen in Eisacktal
4,9 Doskonały

Comfortable apartments with sunny balcony and panoramic view over the Dolomites, spacious garden with playground, only 10 minutes on foot from the village centre.

Chalet Resort - ZU KIRCHWIES - Lajen in Eisacktal
Chalet Resort - ZU KIRCHWIES
Lajen in Eisacktal
5 Doskonały

Romantic retreat for couples

Usługa